Prototypy Tuvalu BSV National Digital Ledger pojawią się w przyszłym roku, mówi zespół projektowy

Krajowy rejestr obywatelstwa i potencjalne cyfrowe rozwiązanie gotówkowe będą pierwszymi dwoma prototypami projektu Tuvalu National Digital Ledger w latach 2021-22, działających na blockchainie BSV. Osoby zaangażowane zwróciły również uwagę na znaczenie procesu konsultacji z rządem krajowym i lokalnymi mieszkańcami w celu dokładnego określenia potrzeb danego kraju. Zespół projektu „Blockchain in Tuvalu” (BIT) przemawiał na panelu na dzisiejszej konferencji CoinGeek w Zurychu, aby przedstawić konkretne aktualizacje i szczegóły dotyczące projektu, który w ciągu ostatniego roku przyciągnął wiele uwagi zarówno ze strony zwolenników, jak i sceptyków.

Wśród panelistów znaleźli się Simon Kofe, minister sprawiedliwości, komunikacji i spraw zagranicznych Tuvalu, George Siosi Samuels z Faiā Corporation, Brendan Lee z Elas Digital oraz dyrektor ds. handlowych i strategii nChain Simit Naik. Pytania nadeszły od moderatora Jimmy’ego Nguyena, prezesa założyciela Stowarzyszenia Bitcoin.

Czego możemy się spodziewać i kiedy?

Pytania dotyczące projektu Tuvalu koncentrowały się głównie wokół tego, co zespół BIT może i faktycznie dostarczy, w jakich ramach czasowych i w jaki sposób podjął decyzję o określeniu, co jest odpowiednie dla sytuacji w kraju. Tuvalu ma niewielką populację wynoszącą zaledwie 11 600 mieszkańców, rozłożoną na ośmiu wyspach na południowym Pacyfiku. Używa dolara australijskiego (AUD) jako oficjalnej waluty, ale nie ma usług bankowości cyfrowej ani kart kredytowych.

Jasne jest, że projekt na pewno cieszy się wsparciem zarówno rządu Tuvalu, jak i społeczności lokalnej, dzięki szeroko zakrojonemu procesowi konsultacji zespołu BIT. Zarówno Naik, jak i Lee podkreślili to jako kluczowy punkt, mówiąc, że ważne jest, aby projekt nie był po prostu grupą ekspertów technologicznych o zachodnim sposobie myślenia, którzy opracowują system zgodnie z ich założeniami i narzucają go populacji.

Na przykład, chociaż Tuvaluanie używają dolara australijskiego w życiu codziennym, ich doświadczenie jest zupełnie inne niż Australijczyków. Tuvaluanie muszą używać fizycznych banknotów, które muszą zostać wysłane na wyspę i rozdane (zwykle ludziom czekającym w długich kolejkach w bankach, które nie zawsze są w pobliżu). Nie ma usług online dla płatności lub przekazów zagranicznych, a nawet bankomatów.

Minister Kofe zauważył też, że czasami zdarzały się niedobory banknotów, a to dzięki miejscowym podróżującym za granicę i zabraniu ze sobą gotówki. Z tego powodu cyfrowy system kasowy jest jednym z dwóch prototypów, które zespół BIT będzie traktował priorytetowo. Kluczowa jest tutaj zdolność BSV do tokenizacji aktywów, a nawet pół-offline płatności P2P za pomocą komunikatów SPV i SPV, ponieważ cyfrowe BITy pieniężne będą musiały być czymś wymienialnym z innymi walutami krajowymi i używanymi do transmisji zagranicznej. „To będzie wyzwanie, ale obawiam się, że nie możemy sprostać” – powiedział Lee. Drugim prototypem będzie krajowy rejestr obywatelstwa, służący do digitalizacji zarówno obecnego rejestru, jak i przetwarzania wniosków od potencjalnych obywateli Tuvalu urodzonych/mieszkających za granicą. Kofe powiedział, że istniejący system jest oparty na dokumentacji papierowej i jest przechowywany w jednym biurze.

Powiązania kulturowe

Przejście z rejestrów fizycznych na cyfrowe to kolejny kluczowy element projektu, który ma swoje korzenie w eseju na temat ochrony kultury napisanym przez Samuelsa, szeroko rozpowszechnionym w Tuvalu. Oprócz innych wyzwań logistycznych i technologicznych pojawiły się również ostrzeżenia, że ​​cała populacja Tuvalu może kiedyś zostać zmuszona do ewakuacji do innych krajów, jeśli nisko położone wyspy ulegną podniesieniu się poziomu oceanów.

Samuels pracował wcześniej nad projektem „animacje kulturalne” dla Tuvalu i ma doświadczenie w organizacji społeczności. Jego osobisty związek z kulturą pochodzi z rodziny matki, co daje mu dodatkową pasję do kraju i pomaga jego mieszkańcom. „To wielki zaszczyt. Dla mnie to coś więcej niż technologia, to część mojego pochodzenia i korzeni, więc nabiera dla mnie innego znaczenia” – powiedział. To połączenie było ważne, powiedział Kofe, i chociaż rząd dołożył należytej staranności, czytając o blockchainach i innych dostępnych sieciach, oddanie Samuelsa Tuvalu miało znaczenie – podobnie jak fakt, że BSV może faktycznie świadczyć obiecane usługi na poziomie technologicznym.

Naik zwrócił uwagę, że 5-miesięczny proces konsultacji był niezbędny, a zespół BIT nigdy nie przypuszczał, że wie, czego potrzebuje Tuvalu. Nawet same rządy mogą mieć różne pomysły na społeczeństwo, dlatego ważne było, aby wszyscy przybyli z otwartym umysłem i najpierw zrozumieli niuanse.

Zespół BIT składa się z Faiā, Elas Digital i nChain oraz rządu Tuvalu. Naik powiedział, że ma nadzieję, że dwa główne prototypy będą gotowe do demonstracji w ciągu najbliższych 10-12 miesięcy. Kofe powiedział, że inne rządy i organizacje wyraziły zainteresowanie i zadają pytania dotyczące projektu.

rejestrów obywatelstwa i płatności, Tuvalu przyglądało się również rejestrom opartym na blockchain BSV dla rybołówstwa (z danymi zebranymi od obserwatorów na statkach na wodach lokalnych), rejestrami gruntów i innymi usługami. Tuvalu ma okazję pominąć technologiczne pokolenie, przechodząc od papieru i skrzynek gotówki do rekordów danych blockchain. Jego populacja może być rozproszona, ale niewielki rozmiar ułatwia również wdrażanie nowych systemów.

Zespół BIT będzie nadal ściśle konsultować się ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby upewnić się, że wszystko jest na właściwym torze i gromadzić własne dane na temat wyzwań i wyników.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Tuvalu BSV National Digital Ledger prototypes coming in the next year, says project team – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO