O to chodzi w Teranode (+50k TPS)W tym tygodniu CoinGeek otworzył się dla podekscytowanego tłumu w Zurychu. Podczas gdy inne konferencje odbywające się po drugiej stronie świata były zajęte krzyczeniem, wydzieraniem pieniędzy i rzucaniem krzesłami (i innymi rodzajami zachowań bardziej pasujących do koncertu rockowego), znacznie bardziej profesjonalny tłum zgromadzony w Zurychu był podekscytowany słysząc o rozwój branży w blockchainie korporacyjnym BSV w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. .

W audytorium, które ze względu na środki bezpieczeństwa związane z COVID-19 ograniczyło liczbę gości osobistych do 100, Steve Shadders, szef projektu Teranode, przedstawił aktualizację, która zainteresuje nie tylko technologów, ale także tych z nas, którzy chcą zobacz globalne skalowanie, które nam wszystkim obiecano. CTO firmy nChain przedstawił kilka wstępnych danych z wczesnych testów projektu, struktury, która obiecuje wprowadzić globalny poziom skalowania do BSV, zwiększając niektóre szybkości przetwarzania, które nie były dotąd spotykane w branży.

Teranode, jeśli wierzysz programistom w to, co twierdzą, to framework, który pozwoli na bezprecedensowe skalowanie poziome na BSV. Jednym z historycznych wąskich gardeł bitcoina (wszystkie forki) od momentu powstania w 2009 roku jest fakt, że serwer jest serwerem monolitycznym, który jest w dużej mierze jednowątkowy. Oryginalne wydanie oprogramowania było tak naprawdę tylko prototypem, który miał pokazać światu, co można zrobić na Bitcoin, nie będąc dobrym w żadnej konkretnej rzeczy. Odtąd musiał wykonywać wszystkie potrzebne funkcje, aby Bitcoin był zarówno sprawnym serwerem, jak i portfelem klienta.

Serwer Bitcoin (bitcoind), z punktu widzenia technologii, jest w rzeczywistości połączeniem kilku komponentów: Wiadomości sieciowe (protokół liniowy)

Łączność sieciowa peer to peer

Portfel klienta Konstrukcja blokowa (m/ining)

Walidacja transakcji

Protokół konsensusu

Lokalny serwer RPC

Wszystkie te można by słusznie rozdzielić na własne niezależne serwery. Zdając sobie sprawę, że wąskie gardło było spowodowane bardzo ograniczonym szeregowym przepływem transakcji w węźle, Teranode zaprojektowano tak, aby rozdzielić funkcje między komponenty kodu, które obsługiwały akceptację, sprawdzanie opłat, walidację, dodawanie do szablonu bloku itp. potok przetwarzania transakcji jest ograniczony, szybko tworzy spaghetti miskę wzajemnych warunków blokowania, które ugniatają serwer bez względu na moc procesora lub ilość pamięci.

O to właśnie chodzi w Teranode. Oddziel wszystkie komponenty węzła Bitcoin i uczyń je oddzielnymi częściami klastra. W ten sposób, jeśli chcesz zwiększyć możliwości przetwarzania węzła, po prostu uruchom kolejny klaster.

Brzmi łatwo, prawda? Cóż, nie jest to takie proste, ponieważ zawsze wymagane są pewne narzuty, ponieważ nowe klastry muszą poświęcić część swojej mocy obliczeniowej na koordynację między swoimi poziomymi odpowiednikami, ale wygląda na to, że zespół Teranode wydaje się, że to się udało.

W dniu, w którym pojawił się uśmiech Demo-Gods, Steve Shadders był w stanie zademonstrować dwuklastrowy proces Teranode przy ponad 20 tys. txn/s (tak, ponad 20 000 transakcji/s!), zanim opóźnienie wzrosło powyżej 100 ms. (Ilość czasu, powyżej której płatności będą wydawały się „zbyt wolne” dla żywych użytkowników).

Następnie obrócił 4-klastrowy Teranode i wysadził go przy użyciu liniowego obciążenia testowego txn i zobaczyliśmy, jak uderza w ponad 50 000 txn/s. Co jest absolutnie zdumiewające. Należy pamiętać, że sieć VISA rutynowo przetwarza około 2 tys. txn/s, a w szczytach globalnie 50 tys. txn/s!

Wygląda więc na to, że jeśli Teranode będzie dalej podążał tą ścieżką i będzie mógł zostać w pełni zaimplementowany i wdrożony na początku przyszłego roku, BSV w końcu zda sobie sprawę z długiego celu Bitcoina, jakim jest prześcignięcie sieci VISA pod względem mocy obliczeniowej. Porównaj i porównaj, BTC osiąga szczyt przy 7 txn/s.

Cel globalnego skalowalnego Bitcoina staje się rzeczywistością i wydaje się, że BSV jest na dobrej drodze do realizacji swojej pierwotnej wizji jako globalnego elektronicznego systemu gotówkowego, z którego mogą korzystać wszyscy. Zobacz pełną prezentację Steve Shadders poniżej:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : This is what Teranode is about (+50k TPS) – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO