CoinGeek Zurych: Stablecoins przybywają do BSV

Podobnie jak „BitCoin”, słowo „stablecoin” często pojawia się w wiadomościach, ale z niewłaściwych powodów. Mimo to wielu dostrzega potencjał stablecoinów, gdyby tylko mogli go odblokować odpowiedni ludzie – i przy użyciu odpowiedniego protokołu. To dobrze, że dzień otwarcia CoinGeek Zurich obejmował sesję panelową na temat potencjału stablecoinów, z trzema panelistami, z których wszyscy aktywnie pracują nad projektami stablecoin przy użyciu korporacyjnego blockchain BSV.

Moderatorem był prezes Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, a na scenie dołączył do niego dyrektor generalny GAP600 Daniel Lipshitz. Pozostali dwaj paneliści połączyli się wirtualnie: Matthew Dickson, dyrektor generalny i współzałożyciel BitBoss oraz Richard Groome, prezes wykonawczy Alt 5 Sigma Inc.

coingeek-zurich-stablecoins-are-coming-to-bsv-richard-groome

Nguyen otworzył panel, dając każdemu uczestnikowi możliwość krótkiego wyjaśnienia swoich dotychczasowych interakcji z koncepcją stablecoin. Dickson opowiadał o swoim doświadczeniu w branży iGaming: BitBoss Dicksona został wydany z kontem bankowym z pulą, z którego środki zostaną wykorzystane do wybicia stablecoina zbudowanego na BSV i powiązanego z dolarem amerykańskim. Lipshitz ogłosił, że zespół GAP600 buduje również platformę stablecoin, obsługującą wiele emisji stablecoinów z wielu walut.

Początkowo walutami tymi są USD, frank szwajcarski, euro i funt szterling, ale Lipshitz podkreśla, że ​​monety, które w końcu staną się dostępne, będą podyktowane popytem i zgodnością. Groome podzielił się również, że Alt 5 Sigma współpracuje z dużym amerykańskim bankiem i australijskim Tokenized w celu dostarczenia otwartego protokołu stablecoin, w tym usług KYC, które mają zostać uruchomione między trzecim a czwartym kwartałem tego roku. Po ustaleniu, że panel zawierał sporo niedawnych doświadczeń w opracowywaniu i uruchamianiu produktów stablecoin, Nguyen zapytał: po co w ogóle wchodzić w biznes stablecoin?

Jakie jest odwołanie? Dla Dicksona w branży gier wartość możliwości skutecznego przekazywania dolara amerykańskiego jest nieoceniona dla kasyn, niezależnie od tego, czy są one osobiste, czy online. Stablecoins mogą oferować wydajność, której tradycyjne sposoby płatności za pośrednictwem fiat nie są w stanie.

Lipshitz argumentował w podobnym tonie: „Apelując o masową adopcję – co jest wyraźnym celem Bitcoin SV i naszym jasnym celem – musisz zaangażować się w to, z czego ludzie wygodnie korzystają, a waluta fiducjarna jest absolutnie dominującym sposobem płatności”. Masowa adopcja to coś, do czego panel wielokrotnie powracał. Dyskutowali, w jaki sposób udane projekty stablecoin mogą pomóc w masowej adaptacji protokołów, na których są zbudowane, ale wymaga to, aby protokół był odpowiedni do celu. W tym celu panel zgodził się, że sieć BSV była idealna.

coingeek-zurich-stablecoins-are-coming-to-bsv-daniel-lipshitz

Lipshitz mówi, że uważa, że ​​stablecoiny staną się w końcu ogromnym przemysłem, ale obecny przypadek użycia wynika z jego wartości spekulacyjnej, a więc stablecoiny, które do tej pory zyskały najwięcej uwagi, zrobiły to poprzez uwzględnienie tego. Ale dla Lipshitz i Gap600 Bitcoin SV może konkurować pod względem technicznym – skalowalności, przepustowości – a więc ma najlepszą perspektywę osiągnięcia masowej adopcji. Dlatego wybór tworzenia stablecoinów przy użyciu blockchain BSV ma po prostu najlepszy sens. „Istnieje około 200 plus stablecoinów… ale KYC, mikrohandel i koszty, a także skalowalność i szybkość?

W ostatecznym rozrachunku, jeśli chcesz, aby instytucje to przyjęły, musi to być całkowicie przejrzyste, musi być całkowicie zgodne z obowiązującymi przepisami i musi ułatwiać transakcje” – wyjaśnił Groome. „Pod koniec dnia, z BSV i naszymi partnerami w Australii, jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, że tu jesteśmy”. Pomimo pochwał dla technicznych możliwości BSV blockchain, paneliści byli podzieleni na temat tego, czy ich projekty muszą w ogóle być marketingowe przy użyciu podstawowego protokołu BSV.

coingeek-zurich-stablecoins-are-coming-to-bsv-matt-dickson

Groom był pozytywnie nastawiony do perspektywy marketingu, że ich stablecoiny są zbudowane na BSV: wszystkie techniczne aspekty protokołu powinny jedynie zachęcać do masowej adopcji, mówi. Dlaczego nie mówić o tym głośno? „Nie sądzę, żeby w ogóle musieli wiedzieć”, powiedział Dickson. „Chodzi o przetwarzanie płatności na koniec dnia – zapewnienie ludziom na rampach dla fiat, aby uzyskać stabilny token”. „Korzystając z BSV, tworzysz bardzo wydajną sieć przetwarzania płatności przy użyciu stabilnych tokenów”.

Kolejnym tematem dyskutowanym przez panel, który jest również istotny dla kwestii masowej adopcji, jest zgodność z przepisami. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie najbardziej paląca kwestia, przed którą stoi rosnący rynek stablecoin: na początku tego tygodnia Bank Anglii opublikował dokument do dyskusji, w którym opowiadał się za tym, aby stablecoiny były zarządzane według tych samych podstawowych zasad, które rządzą bankami. „Jesteśmy zainteresowani masową adopcją, a masowa adopcja wymaga zgodności i regulacji” – powiedział Lipshitz. „Jednym z powodów, dla których zamieszkaliśmy w Zug, jest to, że Szwajcaria ma niezwykle silną markę, jest niezwykle surowa, ale jest niezwykle jasna: jest niezwykle jasne, co można osiągnąć i zrobić i jak”.

Nguyen zwracał się do słonia w pokoju za każdym razem, gdy pojawia się stablecoin: szeroko nagłośnione niepowodzenie Tethera w opublikowaniu dowodu jego rezerwowego wsparcia. Jeśli chodzi o perspektywę nadchodzących rygorystycznych przepisów i czego może wymagać dostarczenie dowodu poparcia, wszyscy paneliści wyrazili zobowiązanie do przejrzystości (Dickson już działa w wysoce regulowanej branży, więc jego stanowisko różni się nieco od pozostałych dwóch panelistów).

Powiedział Lipshitz: „Pierwszym krokiem jest to, że będziemy całkowicie zgodni z przepisami FINRA: potrzebujemy silnych relacji bankowych i silnej gwarancji bankowej za stablecoinem”. „Wtedy oczywiście będziemy mieć regularne, kontrolowane zapewnienia o zapleczu”. Groome entuzjastycznie powtórzył Lipshitz: „Cokolwiek regulatorzy będą potrzebować, dostaną”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Zurich: Stablecoins are coming to BSV – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO