Chińska platforma mediów społecznościowych Weibo zakazuje influencerów promujących walutę cyfrową

Antycyfrowa postawa Chin w zakresie waluty rozszerza się na jej sektor mediów społecznościowych. , . W ramach ostatnich rozpraw z ujarzmioną branżą popularna w kraju platforma społecznościowa Weibo do mikroblogowania zawiesiła konta kilku wpływowych cyfrowych walut. Eksperci prawni przewidują, że to tylko preludium do nadchodzącego orzeczenia Sądu Najwyższego, że waluty cyfrowe są nielegalne.

W weekend kilku wpływowych walut cyfrowych nie było w stanie uzyskać dostępu do swoich kont Weibo, a wielu tworzyło nowe konta, aby przekazać swoje zmagania. Na swoich profilach Weibo wyświetliło komunikat, w którym twierdził, że naruszył jego wytyczne oraz odpowiednie przepisy i regulacje. Jeden z użytkowników, pod nowym kontem o nazwie Professor Hash, stwierdził: „Konto, którego używałem od lat, nagle zniknęło. Ale nie przeszkadza mi to. Ten dzień miał nadejść prędzej czy później”. Inny użytkownik, pod nazwą „Woman Dr. bitcoin mini”, stwierdził: „To Judgement Day for crypto KOL”, co oznacza kluczowych liderów opinii. Weibo, chińska wersja Twittera, ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Twitter ma nieco ponad 350 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. To nie pierwszy raz, kiedy Weibo podejmuje działania przeciwko braterstwu walut cyfrowych. W grudniu 2019 r. platforma zablokowała konta Yi He i Justina Suna. Yi jest współzałożycielem Binance, a Sun jest założycielem TRON. Weibo natychmiast usunął całą zawartość, która znajdowała się na ich kontach. Wiadomość na ich profilach głosiła: „Konto zostało zablokowane z powodu naruszenia prawa i przepisów oraz odpowiednich postanowień Konwencji Wspólnoty Weibo”. Według jednego z ekspertów ds. walut cyfrowych może to być tylko wierzchołek góry lodowej „pekinskiej walki z cyfrowymi walutami”.

Winston Ma, adiunkt na wydziale prawa Uniwersytetu Nowojorskiego, przewiduje, że Sąd Najwyższy Chin ogłosi w najbliższej przyszłości dalsze ograniczenia. Jednym z nich, jak mówi, jest to, że wydobycie i handel walutami cyfrowymi będą powiązane z chińskim prawem karnym. W rozmowie z brytyjskim tabloidem Guardian dodał: „Rząd wyjaśnia, że ​​na chińskim rynku kryptograficznym nie może istnieć chińska wersja Elona Muska”.

Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odnosił się do wzrostu CEO Tesli jako półboga rynków walut cyfrowych. The Guardian zacytował ponadto regulatora finansowego w Chinach, który również uważa, że ​​najprawdopodobniej kraj azjatycki uzna przedsiębiorstwa związane z walutami cyfrowymi za nielegalne operacje. .

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China social media platform Weibo bans digital currency-promoting influencers – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO