Brytyjski regulator przedłuża termin rejestracji dla firm walutowych do marca 2022 r.

Czołowy brytyjski organ nadzoru finansowego przedłuża okres, w którym umożliwi działanie firmom zajmującym się walutami cyfrowymi, nawet jeśli nie zostaną one oficjalnie zatwierdzone do oferowania swoich usług. . To już trzeci raz, kiedy regulator przedłuża okres karencji po obejrzeniu bezprecedensowej liczby wniosków złożonych przez firmy zajmujące się walutami cyfrowymi. Financial Conduct Authority (FCA) ogłosił, że przedłużył tymczasowy system rejestracji (TRR) dla istniejących brytyjskich firm zajmujących się cyfrowymi walutami do marca 2022 r. „Przedłużona data pozwala firmom zajmującym się aktywami kryptoaktywnymi na kontynuowanie działalności, podczas gdy FCA kontynuuje swoją solidną ocenę ”, stwierdził w swoim komunikacie.

TRR został ustanowiony pod koniec ubiegłego roku, aby umożliwić firmom zajmującym się cyfrowymi walutami, które złożyły wniosek o rejestrację przed 16 grudnia, kontynuowanie handlu. Ten TRR miał się zakończyć 9 lipca 2021 r. Jak poinformował niedawno CoinGeek, regulatorzy w Wielkiej Brytanii obawiają się, że firmy zajmujące się cyfrowymi walutami nie wywiązują się ze swoich zobowiązań w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. John Glen, sekretarz ds. ekonomicznych w Ministerstwie Skarbu, ujawnił niedawno, że tylko pięć firm zajmujących się cyfrowymi walutami zarejestrowało się w FCA od stycznia 2020 r.

Według Glenna większość firm, które początkowo złożyły wniosek o rejestrację, wycofała się. „Spośród ocenianych do tej pory firm ponad 90% wycofało swój wniosek po interwencji FCA. Istnieje 167 firm zajmujących się aktywami kryptograficznymi z wyjątkowymi aplikacjami”. W swoim najnowszym ogłoszeniu FCA zajęła się tym punktem, twierdząc, że większość firm nie wywiązała się ze swoich zobowiązań w zakresie AML. „Znacząco duża liczba firm nie spełnia wymaganych standardów wynikających z przepisów o praniu brudnych pieniędzy. Spowodowało to, że bezprecedensowa liczba przedsiębiorstw wycofuje swoje wnioski” – stwierdził regulator.

FCA zauważyła, że ​​przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i przeciwdziałania terroryzmowi mają na celu ochronę firm przed przetwarzaniem środków pochodzących z działalności przestępczej. Jako taka jest to dziedzina, w której nie chce iść na kompromis. „Chociaż nie jest to jedyny element, który FCA oceni w odniesieniu do wnioskodawcy, FCA zarejestruje tylko firmy, które mają pewność, że istnieją procesy mające na celu identyfikację i zapobieganie tej działalności”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK regulator extends registration deadline for digital currency firms to March 2022 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO