Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

18 czerwca 2021

Rząd USA nie traktuje ataków ransomware z podobnym priorytetem jak terroryzm

Departament Sprawiedliwości USA (DoJ) będzie podnosić śledztwa w sprawie ataków ransomware, aby miały ten sam priorytet, co zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, takie jak terroryzm. W wytycznych wydanych w całym kraju Departament Sprawiedliwości stwierdził, że wierzy, że pozwoli to krajowi na lepszą infiltrację sieci ransomware i ich unieszkodliwienie. Stany Zjednoczone odnotowały niepokojąco rosnącą liczbę incydentów związanych z oprogramowaniem ransomware — zarówno pod względem liczby, jak i dotkliwości.

Atak na Colonial Pipeline był jednym z największych w ostatnim czasie, sparaliżował firmę, która kontroluje prawie połowę benzyny płynącej do Wschodniego Wybrzeża. Colonial Pipeline ostatecznie zapłacił 75 BTC, co w tamtym czasie było warte prawie 5 milionów dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie ransomware zyskało wartość 20 miliardów dolarów w 2020 r., a badania wykazały, że co 11 sekund dochodzi do ataku. Ten wzrost oprogramowania ransomware niepokoi Departament Sprawiedliwości i zgodnie z wewnętrznymi wytycznymi Reuters uważa, że ​​te cyberataki zasługują na taką samą uwagę i zasoby, jakie otrzymują inne zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. Według raportu Reuters, Departament Sprawiedliwości wydał wytyczne dla amerykańskich biur prokuratorów w całym kraju, ostrzegając je o rosnącym niebezpieczeństwie stwarzanym przez cyberprzestępców i wezwał do skoordynowanej reakcji i dochodzenia z Waszyngtonem.

John Carlin, główny zastępca prokuratora generalnego w DoJ, opisał nowe środki jako „specjalistyczny proces mający na celu zapewnienie, że śledzimy wszystkie przypadki oprogramowania ransomware niezależnie od tego, gdzie w tym kraju może być ono skierowane, dzięki czemu można nawiązać powiązania między podmiotami a pracą swoją drogę w górę, aby zakłócić cały łańcuch. W wytycznych w szczególności wskazano sprawę Colonial Pipeline jako przykład rosnącego zagrożenia, jakie oprogramowanie ransomware stanowi dla Stanów Zjednoczonych. Stwierdzono: „Aby zapewnić, że możemy nawiązać niezbędne połączenia między krajowymi i globalnymi sprawami i dochodzeniami oraz aby umożliwić nam opracowanie kompleksowego obrazu zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego, z jakimi mamy do czynienia, musimy ulepszyć i scentralizować nasze wewnętrzne śledzenie”.

Po przyjęciu nowy środek będzie wymagał od amerykańskich prawników zajmujących się atakami ransomware udostępniania zaktualizowanych szczegółów sprawy i aktywnych informacji technicznych przełożonym w Waszyngtonie. Wytyczne wymieniają usługi antywirusowe, nielegalne fora internetowe, kuloodporne usługi hostingowe, usługi prania pieniędzy online i botnety jako niektóre z dochodzeń, które wymagają udostępnienia informacji Waszyngtonowi. Co istotne, na liście znajdują się również dochodzenia dotyczące usług i wymiany walut cyfrowych.

Carlin skomentował: „Naprawdę chcemy mieć pewność, że prokuratorzy i śledczy śledczy zgłaszają i śledzą… giełdy kryptowalut, nielegalne fora internetowe lub rynki, na których ludzie sprzedają narzędzia hakerskie, dane uwierzytelniające dostęp do sieci – śledząc botnety, które służą wielu celom”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US gov’t to treat ransomware attacks with similar priority as terrorism – CoinGeek