Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

18 czerwca 2021

Dane to „nowa ropa”, a BSV jest odpowiedzią na to wszystko: Jimmy Nguyen rozpoczyna CoinGeek Zurich

Siódma konferencja CoinGeek oficjalnie rozpoczęła się w Zurychu. Prezes Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, wygłosił swoje zwykłe entuzjastyczne wprowadzenie z tematem konferencji „Ignite the Power of Data”, prezentując funkcje sieci BSV, które stworzą nową ekonomię z najcenniejszego dziś towaru — danych, które generujemy i które wykorzystujemy do ulepszania naszego zyje. Podobnie jak ostatnim razem, duża część uczestników dołącza wirtualnie za pośrednictwem transmisji na żywo.

Ayre Group i właściciel CoinGeek Calvin Ayre przyznali, że ludzie nie mogli osobiście uczestniczyć w CoinGeek Zurich z powodu ograniczeń podróży związanych z pandemią. Dając krótkie wprowadzenie do potęgi i wartości danych oraz obiecując „wielkie spotkania dla wielkich blokerów”, które wkrótce nadejdą, przekazał głos Jimmy’emu Nguyenowi.

Dane są ważne dla nas wszystkich, powiedział Nguyen. Zarządzanie wszystkimi tymi informacjami jest skomplikowane i chociaż ludzie nie kojarzyli Bitcoina z zarządzaniem danymi, od samego początku było to częścią wizji Satoshiego.

Chociaż Satoshi pierwotnie zaproponował Bitcoin bez limitu skalowania, tak się nie stało. Sieć BTC celowo ograniczyła swoją przepustowość i obecnie działa z prędkością 3-7 transakcji na sekundę – czego nie można nawet porównać z VISA, która sama przetwarza od 2000 do 60 000 na sekundę.

Wyobraź sobie, że internet może obsłużyć tylko 7 wiadomości e-mail na sekundę od całej populacji świata, powiedział Nguyen. Byłoby niemożliwe do użycia. Tak jest w przypadku BTC, który twierdzi, że jest walutą zdolną do obsługi płatności wszystkich.

Nie może. Podczas szczytów cen około kwietnia 2021 r. opłaty BTC wynosiły nawet 34 USD za transakcję następnego bloku, a ETH ponad 60 USD. Z drugiej strony średnia opłata za BSV stanowiła niewielki ułamek centa amerykańskiego – a sieć BSV już wyprzedziła BTC pod względem skumulowanego wzrostu blockchain, pod względem całkowitego rozmiaru danych.

Historia danych i ich wartość

Zauważył ogólnoświatowy wzrost zainteresowania technologią aktywów cyfrowych, gwałtowne wzrosty i dramatyczne spadki cen, a także niektóre z bardziej popularnych firm, które zrobiły duży rozgłos, ogłaszając, że zainwestują w Bitcoin (co oznacza w tym przypadku BTC).

Nguyen, nazywając BTC „reklamowanym magazynem wartości”, powiedział, że inwestorzy tego typu „nie mieli zamiaru używać Bitcoina do codziennych transakcji” i że aktywa te miały bardzo niewielkie faktyczne wykorzystanie poza transakcjami związanymi z handlem. Więc jakie jest wyjaśnienie wzrostu cen tokenów cyfrowych?

„Mówię im prawdę: nie ma dobrej odpowiedzi. Dla większości rynku nie ma dobrej odpowiedzi”. BSV chce jednak dać ludziom dobrą odpowiedź. BSV zdaje sobie sprawę, że dane są najcenniejszym towarem na świecie lub „nową ropą”. Są to dane, które generujemy w naszym codziennym życiu, niezależnie od tego, czy chodzi o sieci społecznościowe, opiekę zdrowotną i inne usługi, nasze interakcje z firmami i rządami oraz organizację produkcji i dystrybucji kupowanych przez nas produktów.

BSV polega na tworzeniu prawdziwej wartości przy użyciu prawdziwych danych. „BSV różni się od większości świata kryptowalut… w rzeczywistości to wszystko”, dodał, nazywając to „blockchainem, który jest faktycznie używany” i „nową cyfrową hydrauliką”. Następnie przeszedł do krótkiej historii danych i sposobu, w jaki je analizujemy, aby poprawić naszą sytuację. Samo słowo sięga aż do jego pierwszego znanego użycia w 1646 roku. W 1663 roku tabela ofiar w Londynie pozwoliła analitykom zbadać różne wskaźniki śmiertelności w mieście i zacząć przewidywać oczekiwaną długość życia jego mieszkańców.

Stamtąd rosły dane i ich wykorzystanie, chociaż kolekcje spisowe, międzygalaktyczne propozycje sieci i sama interaktywna sieć, a teraz znajdują się na ścieżce wykładniczego wzrostu. Powszechne wprowadzanie urządzeń IoT (przy przewidywanych 83 miliardach punktów końcowych do 2024 r.) spowoduje ekstremalny wzrost ilości danych, a świat potrzebuje uczciwej księgi, aby to wszystko policzyć.

BSV jest odpowiedzią

Nguyen zakończył wprowadzenie CoinGeek Zurich przykładami prezenterów, którzy pojawią się na scenie w ciągu najbliższych trzech dni, oraz tego, czego branża może się spodziewać. Wspomniał o Teranode, nadchodzącej wielowątkowej implementacji protokołu Bitcoin skierowanej do użytkowników korporacyjnych. Inni prezenterzy będą rozmawiać o zarządzaniu identyfikatorami, aplikacjach AR/VR, RegTech, IoT, portfelach do płatności i usług finansowych, łańcuchach dostaw, mediach społecznościowych, publikowaniu i przechowywaniu w mediach i nie tylko. Dane to „coś, co ludzie zawsze chcieli rejestrować” – powiedział.

A dzięki BSV mogą to zrobić w najbardziej bezpieczny i uczciwy możliwy sposób.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Data is ‘the new oil’ and BSV is the answer to handle it all: Jimmy Nguyen kicks off CoinGeek Zurich – CoinGeek