Poruszanie się w krajobrazie regulacyjnym blockchain w CoinGeek Weekly Livestream

Delphine Forma, dyrektor ds. zgodności TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF), niedawno dołączyła do Kurta Wuckerta Jr., aby wziąć udział w specjalnym odcinku CoinGeek Weekly Livestream. Delphine Forma ma długą historię pracy w zgodności w branży blockchain i walut cyfrowych. Oprócz pełnienia funkcji CCO w TAAL, Forma jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Crypto Valley i Stowarzyszenia OpenVASP i często staje przed wyzwaniem nawigowania w biznesie blockchain i walutach cyfrowych poprzez krajobraz regulacyjny, który obejmuje wiele finansów, bankowości, i działalności gospodarczej. „Tak naprawdę nie masz jasnych zasad, masz stare rzeczy [regulacje], ale stare rzeczy zostały zaprojektowane dla świata z głównie pośrednikami” – powiedział Forma. „Dzisiaj, [w] przestrzeni blockchain, celem jest próba pozbycia się pośrednika – w pewnym sensie.

Musisz więc poruszać się po tych starych ramach i spróbować zobaczyć, co dotyczy Twojej sytuacji, czy ma zastosowanie i czy chcesz to zastosować”. „Ale myślę, że jako specjalista ds. zgodności ważne jest dla ciebie zrozumienie, jaki jest cel tej regulacji, a następnie zobaczenie, a następnie zachowanie zgodności w kreatywny sposób, aby wszyscy byli szczęśliwi. Musisz zadowolić regulatora, ale musisz też zadowolić biznes”. Wuckert i Forma kontynuują rozmowę na temat różnych koncepcji i trendów zachodzących w ekosystemie blockchain i walut cyfrowych oraz analizują ich znaczenie z punktu widzenia regulatora oraz sposób, w jaki specjalista ds. zgodności może postrzegać każdą z tych sytuacji.

Mówią o tym, czy operator węzła błyskawicy jest technicznie sklasyfikowany jako firma przekazująca pieniądze, w jaki sposób dane oparte na blockchain wpisują się w ramy RODO, podróżują przez granice z frazą zalążkową zapamiętaną w twojej głowie i co to oznacza w odniesieniu do deklarowania ile gotówki podróżujesz i jak regulatorzy postrzegają wschodzącą przestrzeń blockchain i walutę cyfrową. „Spotkałem teraz kilku regulatorów i uważam, że to fascynujące, że można namalować słoma, a potem powiedzieć, że tego nie dostaną, będą starzy i duszni i nie będą chcieli postępu, ale każdy regulator, którego spotkałem był bardzo ciekawy, chcą pomóc, zastanawiają się, jakie zachęty miałyby sens” – powiedział Wuckert. „Jestem ciekawa, czy to było również twoje doświadczenie? Czy regulatorzy są podekscytowani i ciekawi, czy są dla ciebie trudniejsi?” „Myślę, że są zainteresowani, ponieważ muszą interesować się branżą” – powiedział Forma. „Jeśli spojrzysz na przykład na ochronę konsumenta – tak bardzo jak kocham branżę i wszystko, co się dzieje, jak DeFi, wszystko, co możesz zrobić, jest absolutnie fascynujące, to niesamowite, ale jeśli naprawdę chcemy pozwolić ludziom w kosmosie i jeśli naprawdę chcemy osiągnąć masową adopcję, myślę, że powinny istnieć pewne zabezpieczenia, a następnie ochrona konsumentów, musimy chronić użytkowników”. „Jako regulator wchodzimy w ten temat, aby chronić konsumenta, ale regulatorom również brakuje wielu punktów. Jestem zdumiony brakiem zrozumienia technologii, od strony regulatora, ale także od strony użytkownika.”

Wygląda na to, że branża blockchain i aktywów cyfrowych dojrzewa i możemy spodziewać się wprowadzenia większej ochrony konsumentów, podczas gdy firmy związane z blockchain i walutami cyfrowymi mają wyższy standard w odniesieniu do sposobu prowadzenia działalności – po prostu podobnie jak starsze spółki, spółki notowane na giełdzie oraz ich użytkownicy i udziałowcy są traktowani. Aby dowiedzieć się więcej o przecięciu łańcucha bloków i przestrzeni aktywów cyfrowych, roli, jaką odgrywa zgodność w obu branżach, obecnych przeszkodach, z jakimi borykają się branże, a także o tym, jak pewne trendy w łańcuchu bloków i aktywach cyfrowych, takie jak NFT, pasują do ram regulacyjnych, idziesz chcesz obejrzeć CoinGeek Weekly Livestream Special, w którym występuje Chief Compliance Officer TAAL Delphine Forma.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Delphine Forma talks navigating regulatory landscape for blockchain on CoinGeek Weekly Livestream special – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO