List otwarty do Lexa Fridmana

Szanowny Panie Fridman,

Jako długoletni słuchacz twojego podcastu, wracając do odcinka 1, odkryłem ogromną wartość w informacjach, które udostępniasz światu. Niektóre z rozmów, które przeprowadziłeś, skierowały mój umysł do miejsc, o których nigdy nie wyobrażałem sobie, że są możliwe, i wiele się nauczyłem od twoich gości i od ciebie. Jednak ostatni odcinek z udziałem lidera Ethereum, Vitalika Buterina, był po części chaotyczny. Kłamał, składał fałszywe oskarżenia i dał jednostronną, dawno temu zdemaskowaną relację o blockchainie BSV i dr. Craiga Wrighta.

Początkowo byłem rozczarowany, że nie rzuciłeś mu wyzwania w wielu z tych kłamstw. Jednak po zastanowieniu się nad tym zdałem sobie sprawę, że nie była to niechęć do rzucenia mu wyzwania z twojej strony, ale brak umiejętności, aby to zrobić, biorąc pod uwagę, że nigdy nie miałeś wiarygodnego przedstawiciela drugiej strony historia, że będąc kimś z obozu BSV, aby powiedzieć, dlaczego twierdzenia pana Buterina są fałszywe i gdzie są luki w jego logice.

Zacznijmy od BSV.

Po pierwsze, pan Buterin określił BSV jako „złapanie gotówki”. Jest to typowe dla początkujących programistów, którzy obawiają się BSV i jego możliwości. Chcą przedstawić to jako oszustwo, ponieważ wiedzą, że kiedy świat budzi się do natychmiastowych transakcji za 1/100 centa, niewykonalne łańcuchy bloków, takie jak Ethereum z 20 limitami TPS (maksymalnie) i opłatami za gaz, które osiągają 1500 USD za transakcję w okresy popytu nie będą już przyciągać inwestycji kapitałowych ani użytkowników. To Ethereum jest gotówką, panie Fridman, a nie BSV. Wystarczy odnieść się do fundacji Ethereum, która zrzuciła tokeny ETH o wartości 100 milionów dolarów na inwestorów detalicznych na najwyższym poziomie w 2017 roku, aby to potwierdzić.

Po drugie,

pan Buterin określił BSV jako „80% oszustwo”. Należy tutaj poruszyć dwie powiązane kwestie. Jest to jednogłośny pogląd w BSV, od programistów po zwolenników wizji, że BSV nie ma żadnej wartości bez użyteczności w świecie rzeczywistym. To nie jest moneta, która zyska na wartości dzięki „inwestycji”, ponieważ cyfrowa waluta peer-to-peer nie jest wcale inwestycją, ale narzędziem, które można wykorzystać do stworzenia lepszego świata. BSV zyskuje na wartości tylko wtedy, gdy jest używane.

Jest to dalekie od narracji „cyfrowe złoto, wzbogacaj się, nie robiąc nic” promowanej przez spekulantów BTC lub „to kolejna wielka rzecz – cokolwiek to ma być w tym roku” pochodzącej z obozu Ethereum. Po drugie, co brzmi dla ciebie bardziej jak oszustwo? Kryptowaluty, takie jak Ethereum, które w rzeczywistości wcale nie są kryptowalutami, zachęcają naiwnych inwestorów do płacenia setek dolarów opłat za przenoszenie cyfr w rozproszonej bazie danych w nadziei na wzbogacenie się, sprzedając coś bez wartości innemu spekulantowi lub uczciwa cyfrowa księga zaprojektowana, aby rejestrować globalne transakcje finansowe i umożliwiać mikrotransakcje, które najbiedniejsi ludzie na świecie mogliby zapłacić bez zastanowienia?

Następnym razem, gdy z nim porozmawiasz, zapytaj pana Buterina konkretnie, na czym polega oszustwo w BSV? A jeśli jest tak zaniepokojony oszustwami, dlaczego nie wezwać ich z taką samą zaciekłością, gdy są budowane w ich mnóstwie na Ethereum? Pan Buterin po raz kolejny wprowadził cię w błąd, kiedy nazwał BSV „widelcem bitcoinów”. W rzeczywistości to BTC i BCH są forkami Bitcoina. Jeśli chcesz to dla siebie potwierdzić, możesz zapoznać się z poniższą grafiką, która niezaprzeczalnie pokazuje, w jaki sposób twórcy tych dwóch oszustów Bitcoin zmienili protokół z oryginalnego projektu, tym samym go rozwidlając.

Pan Buterin nie składa tych fałszywych oświadczeń przez pomyłkę. Są to świadome próby pokierowania narracją w kierunku korzystnym dla niego i jego kohort. Wie, że Ethereum nigdy nie może się skalować, ale ma nadzieję, że ci, którzy są gotowi zapłacić 1500 USD za transakcję, aby grać na tokenach sfałszowanych na Ethereum, nie zrozumieją tego zbyt wcześnie.

Następnie zwróćmy naszą uwagę na doktora Wrighta, rzekomego boogeymana kryptowalut. Ja sam przyznam, że kiedy po raz pierwszy wszedłem do przestrzeni kryptowalut w 2016 roku, byłem przekonany, że dr Wright fałszywie twierdził, że jest Satoshi Nakamoto. Kampania w mediach społecznościowych (i jest to rzeczywiście zorganizowana kampania) mająca na celu przekonanie o tym przybyszów, takich jak ty, jest ogromna. Zakochałem się w tym, ale będąc niezależnym myślicielem, który szczyci się umiejętnością wyciągania własnych wniosków, postanowiłem przeanalizować swoje założenia i uprzedzenia oraz ponownie ocenić dowody. To doprowadziło mnie do zmiany zdania. Pozwól, że zadam Ci szereg pytań, w duchu metody sokratejskiej, aby wzbudzić Twoje zainteresowanie i przybliżyć Cię do prawdy.

Czy możesz znaleźć mi jeden fragment, gdziekolwiek i kiedykolwiek, dr Wright zabiega o pieniądze od spekulantów kryptowalut? Nie znajdziesz jednego. Czy to nie dziwne zachowanie tak zwanego oszusta? W branży zalanej łatwymi pieniędzmi, dr Wright wydaje się nie być zainteresowany odbieraniem czegokolwiek od legionów spekulantów detalicznych gotowych się z nimi rozstać. To sprawia, że ​​myślisz, prawda? Dlaczego oszust miałby tak bardzo stawiać ludzi przed sądem i stawiać czoła prawu? Dr Ruja Ignatova z niesławy OneCoin i ludzie zaangażowani w Bitconnect rozproszyli się, gdy nadeszło prawo. Jednak to krytycy doktora Wrighta robią uniki, nurkują i robią słabe wymówki, gdy rzuca im wyzwanie, by zmierzyli się z nim przed neutralnymi sędziami w sądzie. (Tak, Cobra, myślę o tobie). Czy dr Wright jest po prostu największym na świecie blefem, eskalującym ryzyko do szalonych poziomów z powodu sprawy, która ostatecznie przepadła od samego początku? Jeśli tak, to dlaczego żaden z jego oskarżycieli nie nazywa jego blefu?

Dlaczego Satoshi Nakamoto do tej pory nie zdemaskował dr Wrighta? Wystarczy prosty gest i kilka sekund jego czasu, aby zdemaskować przed światem każdego oszusta i zakończyć tę debatę na dobre. Jednak Satoshi milczy. Wierzący w mitycznego anarchistę-boga-króla Bitcoina wyobrażą sobie, że jest martwy, że jest ponad zdemaskowaniem doktora Wrighta, lub że poszedł dalej, z których żaden nie ma cienia dowodów na poparcie ich, ignorując jednocześnie stale rosnące stosy dowodów, które wskazują na dr Wrighta jako Satoshi Nakamoto.

Dlaczego dr Wright ma taką obsesję na punkcie Bitcoina? Jeśli rzeczywiście był oszustem w celu zdobycia gotówki, dlaczego nie po prostu wypuścić altcoina? Nawet najmniejsze projekty przyciągają miliony w funduszach spekulantów. Dr Wright udowodnił, że jest zdolny do prowadzenia funkcjonalnego i skalowalnego projektu blockchain, który działa dzisiaj i przekonuje wiele osób, że jest uzasadniony. Po co męczyć się, twierdząc, że jest Satoshi Nakamoto, śmiać się i wyśmiewać oraz wydawać miliony dolarów na opłaty prawne, kiedy łatwiej jest znaleźć pieniądze na wypuszczanie na rynek najnowszej monety szumu? Każdy jasno myślący może zauważyć, że działania dr. Wrighta są bardziej zbieżne z działaniami kogoś, kto chroni dzieło swojego życia, nawet wielkim kosztem osobistym, niż oszusta próbującego złamać pinata pieniędzy.

Wreszcie, jak to możliwe, że dr Wright może wiedzieć tak dużo o Bitcoinie w sposób, do którego żadna inna osoba w tej przestrzeni nie może się zbliżyć? Zapraszam do obejrzenia jego serii Theory of Bitcoin z Ryanem X. Charlesem, aby zaostrzyć apetyt, a następnie do przeczytania jego książki Satoshi’s Vision, aby uzyskać prawdziwą edukację na temat tego, czym jest Bitcoin. Skąd wiedział, że Bitcoin skaluje się w sieci, tak jak powiedział Satoshi? I dlaczego jego poglądy tak bardzo przypominają te, za którymi opowiadał się Satoshi? Dlaczego nigdy nie zawahał się w tych poglądach, pomimo lat wyśmiewania się z nich, tylko po to, by udowodnić, że jest w porządku przez BSV?

Podsumowując, jeśli masz wierzyć Vitalikowi Buterinowi, oczekuje się od ciebie jednoczesnego przekonania, że:

Ten człowiek, który nie zabiega od nikogo o pieniądze i bardzo dużo kosztuje, aby bronić Bitcoina, jest w tym, aby złapać gotówkę.

Że tak się składa, że ma niezrównane zrozumienie Bitcoina i jego możliwości.

Do tej pory udało mu się uniknąć zdemaskowania przez „prawdziwych Satoshi” dzięki zwykłemu szczęściu i umiejętnościom blefowania.

Przekonał kolegów i członków rodziny, aby kłamali pod przysięgą, że pokazał im białą księgę i rozmawiał z nimi o Bitcoin, zanim został wydany.

Że oszukał czołowych światowych kryptografów, w tym głównego dewelopera Bitcoina, który prowadził osobiste rozmowy z Satoshi, fałszując prywatne podpisy za pomocą kluczy Satoshiego.

I że jego rzekomo błędne pomysły również tak się zdarzyły, aby Bitcoin działał na dużą skalę w postaci BSV.

To mnóstwo zbiegów okoliczności i dużo szczęścia, prawda, panie Fridman? Mam nadzieję, że te pytania zaczynają powodować, że wątpisz w narrację, którą opowiada pan Buterin i inni mu podobni. Oczywiście prawdziwa historia jest taka, że boją się BSV i dr Wrighta. Chcą świata, w którym klucze udowadniają, że własność, a kod to prawo, podkopujące fundamenty zachodniej cywilizacji. Chcą, żebyś go policzył bez słuchania jego argumentów, ponieważ jeśli świat dowie się, że transakcje Bitcoin są natychmiastowe i prawie bezpłatne, a na ich bazie można zbudować nieskończoną liczbę aplikacji, Ethereum jest martwe. woda, podobnie jak większość innych łańcuchów bloków. Jest to jeden z powodów, dla których żaden z nich, a zwłaszcza pan Buterin, nie podejmie wyzwania, jakim jest debata jeden na jednego z kimkolwiek wiarygodnym w BSV, a już najmniej z dr Wrightem.

Zakończę to słowami napisanymi w ostatnim rozdziale Wizji Satoshiego:

Co ciekawe, wszystkie te osoby i praktycznie każdy, kto mi się sprzeciwia, dąży do stworzenia systemu, który pozwala na bezkarne prowadzenie nielegalnych działań. Szukam systemu, który działa w ramach wymiaru sprawiedliwości i prawa. Który z nich wydaje się bardziej prawdopodobnym oszustwem?

Panie Fridman, czy to wszystko nie sprawia, że ciekawi Cię prawda o BSV, Satoshi Nakamoto i innych sprawach związanych ze skalowaniem Bitcoina? Jako fan twojego podcastu, zachęcam cię w imię dokładności i prawdy, aby porozmawiać z jednym z wielu zdolnych liderów myśli BSV, a następnym razem, gdy ktoś taki jak Vitalik Buterin okłamie cię w twarz przed milionami twoich słuchaczy, ty”. Będę lepiej przygotowany, aby go podnieść i rzucić mu wyzwanie. Z poważaniem iz najgłębszym szacunkiem,

Gavin Lucas

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : An open letter to Lex Fridman – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO