Podatek od zysków z walut cyfrowych, aktualizacje Azji Południowo-Wschodniej i 7. konferencja CoinGeek w Zurychu

Nic nie powstrzyma organów rządowych przed ściganiem handlowców walut cyfrowych i ich zarobków. W Australii australijski urząd skarbowy (ATO) wydał ostrzeżenie, że zyski w walucie cyfrowej nie są wolne od podatku. Według analizy danych ATO ponad 600 000 Australijczyków zainwestowało w walutę cyfrową w ostatnich latach. ATO spodziewa się, że prawie 300 000 podatników zgłosi zyski lub straty kapitałowe w walucie cyfrowej w zeznaniu podatkowym z 2021 r. „W tym roku będziemy pisać do około 100 000 podatników z aktywami kryptowalutowymi wyjaśniając ich zobowiązania podatkowe i wzywając ich do przeglądu wcześniej złożonych deklaracji” – powiedział zastępca komisarza Tim Loh.

Loh powiedział, że wielkim mitem jest to, że ludzie myślą, że tak zwane „krypto” to waluta, a nie aktywa, i tak jest klasyfikowane przez urząd skarbowy. Był „zaalarmowany”, że ludzie mogą myśleć, że waluta cyfrowa działa w anonimowym cyfrowym świecie, który daje im licencję na ignorowanie zobowiązań podatkowych. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych trwa podobny wysiłek. Administracja Bidena planuje zaostrzyć oszustwa podatkowe – a waluta cyfrowa jest obszarem niepokojącym.

Niedawno Departament Skarbu USA zaproponował plan, który wymagałby od firm i giełd zgłaszania do IRS wszelkich transakcji w walucie cyfrowej o wartości rynkowej 10 000 USD lub większej. Jest to krok w kierunku lepszych przepisów i polityk regulacyjnych w USA, które pomogą krajowi określić wartość i wykorzystać przypadki walut cyfrowych w gospodarce realnej. Co więcej, według Departamentu Skarbu gospodarka waluty cyfrowej przyczynia się do powstania „luki podatkowej” w USA, która jest różnicą między podatkiem zapłaconym a należnym. Biały Dom szacuje, że w ciągu następnej dekady różnica wynosi 7 bilionów dolarów i chcieliby to zamknąć, ścigając handlarzy walutami cyfrowymi, którzy unikają płacenia podatków.

Tymczasem w Azji Południowo-Wschodniej rządy szykują swoje wysiłki w kosmosie. Tajlandia, Kraina Uśmiechu, planuje uszczęśliwić niewiele osób w przestrzeni DeFi. Kraj przygląda się teraz zdecentralizowanym finansom (DeFi) w swoich ostatnich wysiłkach mających na celu uregulowanie branży walut cyfrowych. Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła, że ​​wszelkie działania związane z DeFi mogą w najbliższej przyszłości wymagać uzyskania licencji od organu nadzoru finansowego. Komisja wyraźnie stwierdziła, że ​​będzie celować w protokoły DeFi, które emitują tokeny.

W Indonezji trwają plany dotyczące CBDC. Ogłoszenie Banku Indonezji pojawia się w związku z rosnącym zainteresowaniem płatnościami cyfrowymi w tym kraju. Kraj ten jest najnowszym globalnym bankiem centralnym, który wskazuje na ruch w kierunku waluty cyfrowej wspieranej przez państwo. W Singapurze DBS Bank, międzynarodowa korporacja bankowa, wprowadziła swoją pierwszą w historii ofertę tokenów bezpieczeństwa (STO), emitując obligacje cyfrowe. Inwestorzy instytucjonalni lub akredytowani zapisani do DBS Digital Exchange (DDex) będą mieli dostęp do rynków wtórnych dla obligacji cyfrowych DBS.

Bank ma nadzieję, że jego oferta utoruje drogę innym emitentom do uruchomienia STO za pośrednictwem platformy DDEx. W ekosystemie BSV, Handcash Hackathon dla programistów spoza Bitcoina w końcu odbywa się online od 14 do 28 czerwca z obecną pulą nagród w wysokości 5000 $.

Przedstawiamy nasz pierwszy #hackathon w historii! Zintegruj #nanopayments z dowolną nową lub istniejącą aplikacją. Najbardziej destrukcyjne pomysły na zarabianie mogą wygrać do 2000 USD w nagrodach. Wejdź na https://t.co/VovSuzafgq, aby dowiedzieć się więcej i zarejestruj się już dziś – Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co wymyślicie wszyscy! pic.twitter.com/kYPM7iFL2U — HandCash (@handcashapp) 26 maja 2021 Odwiedź hackathon.handcash.dev, aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować się.

W przyszłym tygodniu w Zurychu w Szwajcarii rozpocznie się 7. konferencja CoinGeek. Spodziewaj się wielkich ogłoszeń, prezentów i możliwości zdobycia BSV od 8 do 10 czerwca. Możesz oglądać i uczestniczyć online oraz wchodzić w interakcje z innymi uczestnikami, rejestrując się na Coingeekconference.com

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 47: Tax on digital currency profits, Southeast Asia updates, and the 7th CoinGeek Conference in Zurich – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO