Filipiński portfel mobilny GCash chce zintegrować walutę cyfrową

Popularny portfel mobilny na Filipinach szuka kawałka cyfrowego tortu walutowego. GCash, który obsługuje ponad 40% populacji, uważa, że ​​aby umocnić swoją pozycję jako zakłócacz, musi zintegrować jedną z najszybciej rozwijających się obecnie technologii. GCash jest produktem firmy Mynt, dawniej Globe Fintech Innovations, która jest w całości własnością Globe Telecom, jednej z największych firm telekomunikacyjnych na Filipinach.

Portfel mobilny obsługuje obecnie ponad 40 milionów Filipińczyków, umożliwiając im dokonywanie szybkich i niedrogich płatności. W niedawnym wywiadzie prezes firmy Martha Sazon ujawniła, że ​​firma od jakiegoś czasu rozważa cyfrowe waluty. Zamierza umożliwić swoim użytkownikom łatwe kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie walut cyfrowych za pośrednictwem swojej platformy. „Chociaż możemy być teraz uważani za zakłócacza, w erze cyfrowej ważne jest, abyśmy byli świadomi wszelkiego rodzaju zakłóceń. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie są trendy, czy lokalnie i globalnie, a kryptowaluty są tego częścią” – powiedział Sazon.

GCash, jeśli w końcu zintegruje waluty cyfrowe, będzie w dobrym towarzystwie. Kilka innych większych firm zajmujących się płatnościami mobilnymi i internetowymi również zanurzyło palce w walutach cyfrowych. W USA Square, PayPal, a teraz Venmo mają wszystkie zintegrowane waluty cyfrowe. Cyfrowe banki challengery, takie jak Revolut w Wielkiej Brytanii, a nawet platformy obrotu giełdowego, takie jak Robinhood, umożliwiły również bezproblemowe kupowanie i sprzedawanie walut cyfrowych na swoich platformach.

Sazon stwierdził: „Podobnie jak w przypadku każdego wprowadzenia, potrzebujesz platformy, działającego modelu biznesowego, partnera, aby być może, gdy tylko będą zadowoleni”. W swoim wywiadzie dla lokalnej gazety Philippine Star, Sazon powiedziała, że ​​firma obsługuje obecnie ponad 40 milionów Filipińczyków.

Jedna trzecia z nich wykracza poza zwykłe płatności i subskrybuje co najmniej jeden produkt finansowy, od GInvest, który pozwala im inwestować już za P50 (1,05 USD), po GInsure, który oferuje przystępną ochronę ubezpieczeniową. Sazon podsumował: „Będziemy nadal wprowadzać innowacje i zapewniać odpowiednie i dostępne usługi finansowe dla wszystkich”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines mobile wallet GCash eyes digital currency integration – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO