Kalifornijczyk skazany na 2 lata więzienia za nielegalne operację w bitomatach BTC o wartości 25 milionów dolarów

Mężczyzna z Orange County w Kalifornii spędzi następne dwa lata za kratkami po tym, jak został uznany za winnego prowadzenia nielegalnej usługi bankomatu BTC. Amerykański Departament Sprawiedliwości powiedział, że mężczyzna przetworzył do 25 milionów dolarów w BTC dla swoich klientów, z czego część dla przestępców, o których był świadomy. Kais Mohammad został skazany w Centralnym Dystrykcie Kalifornii przez sędzię Josephine Staton. Stało się to po tym, jak przyznał się do zarzutów prania pieniędzy, prowadzenia nielicencjonowanej działalności w zakresie przesyłania pieniędzy i nieutrzymywania skutecznego programu przeciwdziałania praniu pieniędzy w 2020 r.,

Jak donosi CoinGeek. Oprócz wyroku, zgodził się oddać 17 bankomatów BTC, 18,5 BTC, 222,5 Ether i 22 820 dolarów w gotówce. Zgodnie z DoJ, Mohammad był właścicielem i operatorem sieci bankomatów BTC w latach 2014-2019 za pośrednictwem swojej firmy Herocoin. Oferowałby swoim klientom usługi wymiany BTC na gotówkę, zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem swoich bankomatów. Podobno naliczył do 25% prowizji, co jest znacznie powyżej średniej rynkowej. Mohammad reklamował swoją firmę online pod pseudonimem „Superman29”, twierdząc, że może wymienić BTC o wartości do 25 000 $.

Ilekroć osobiście spotykał się ze swoimi klientami, nigdy nie pytał o źródło funduszy. Jego klienci mogli również uzyskać dostęp do gotówki za BTC w jego bankomatach. Departament Sprawiedliwości twierdzi, że przy wielu okazjach tajni agenci podawali się za klientów i zwracali się do Mohammada o jego usługi. W jednym przypadku agent powiedział Mohammadowi, że BTC pochodzi z kręgu handlu ludźmi i prostytucji. Inny agent przyniósł mu BTC o wartości 16 000 USD, który, jak twierdził, pochodził z nielegalnej działalności w dark webie.

Mohammad nadal wymieniał BTC, mimo że wiedział, że pochodzi z nielegalnej działalności. Sam były pracownik banku, Mohammad doskonale zdawał sobie sprawę, że musi zarejestrować swoją działalność w FinCEN. W lipcu 2018 r. FinCEN nawet skontaktował się z nim i poprosił o zarejestrowanie swojej działalności i spełnienie wszystkich wymagań dotyczących działalności w zakresie usług pieniężnych. I chociaż się zarejestrował, nigdy nie wdrażał programów przeciwdziałających praniu pieniędzy.

W swoim memorandum skazującym prokuratorzy prowadzący sprawę stwierdzili: „Zamiast wykorzystać swoją wiedzę do stworzenia solidnego programu zgodności, (Mohammad) całkowicie go uniknął i skorzystał z tego, że jego firma stała się wydajnym, niekontrolowanym i prawie anonimowym kanałem dla pieniędzy pranie i inne przestępstwa”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : California man sentenced to 2 years in jail over illegal $25M BTC ATM operation – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO