SEC wzywa Kongres do wdrożenia przepisów dotyczących wymiany walut cyfrowych

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) chce uregulować sektor wymiany walut cyfrowych i wzywa Kongres do pomocy. Podczas niedawnego przesłuchania przewodniczący SEC Gary Gensler wskazał, że giełdy stają się coraz ważniejsze, ale istnieje bardzo niewiele zasad, które nimi rządzą. Gary Gensler, który niedawno został zaprzysiężony na stanowisko przewodniczącego SEC, wzywa do wprowadzenia regulacji dotyczących walut cyfrowych.

Podczas niedawnego przesłuchania przed podkomisją ds. usług finansowych i rządu generalnego w Izbie Reprezentantów powtórzył ten punkt. „Myślę, że w naszym obecnym systemie są luki” – powiedział podkomisji. SEC nadal dokłada wszelkich starań, aby uregulować rozwijającą się branżę walut cyfrowych. Jednak „istnieją tysiące tokenów, a my byliśmy w stanie wnieść tylko 75 pozwów przeciwko przestępcom walut cyfrowych. Istnieje wiele innych, które są niezgodne”. Jednak to właśnie na giełdach widzi największą potrzebę ulepszonych regulacji. „Myślę, że większa luka dotyczy giełd i myślę, że moglibyśmy współpracować z Kongresem, aby spróbować zapewnić ochronę inwestorów platformom, z których handlują się tymi „czasami towarami, czasami walutami”.

Gensler uważa, że ​​ustanowienie „reguł ruchu drogowego” jest ważne dla ochrony inwestorów. Wskazał na tradycyjne rynki, takie jak Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych i Nasdaq, jako dwa sprawnie zarządzane rynki, na których inwestorzy są chronieni przed nielegalnymi praktykami. Gensler, były przewodniczący CFTC, powiedział, że współpracuje ze swoją byłą agencją nad ustaleniem „kto robi co” w ekosystemie. Jednym z problemów, z jakim borykała się SEC jest niedofinansowanie, powiedział Gensler.

Agencja wydaje tylko 16% swojego 325 milionów dolarów budżetu rocznie na technologię, „co jest mniej niż prawdopodobnie to, co niektóre duże firmy wydają w ciągu miesiąca, a niektóre nawet w dwa tygodnie”. To stawia agencję w niekorzystnej sytuacji i nie jest w stanie nadążyć za niektórymi uczestnikami rynku. Gensler już wcześniej chwalił zasoby cyfrowe, opisując je jako nowy sposób myślenia o płatnościach. Zawsze jednak ostrzegał, że regulatorzy muszą ewoluować, aby nadążyć za branżą.

Obecnie jego „cyfrowa tablica walutowa” jest pełna problemów, od ciągnięcia dywanów w branży po wielomiesięczny proces SEC vs. Ripple.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC calls on Congress to implement regulations for digital currency exchanges – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO