Mongolia Wewnętrzna proponuje surowe zasady dla górników BTC

Chiny chcą pozbyć się kopaczy walut cyfrowych, a w ostatnich tygodniach stały się agresywne w swoich poszukiwaniach. Ostatnie wysiłki mają miejsce w Mongolii Wewnętrznej, regionie w Chinach, który kiedyś stanowił blisko 8% hashrate BTC. Region zaproponował surowe środki dla osób przyłapanych na wydobywaniu walut cyfrowych, w tym społecznej czarnej liście, która odmówiłaby im podstawowych usług, takich jak dostęp do kredytów, a nawet transport publiczny. Mongolia Wewnętrzna, która znajduje się w północnych Chinach, stała się w ostatnich latach rajem dla wydobycia bloków. Charakteryzuje się bardzo niskimi współczynnikami mocy i sprzyjającym klimatem, który zmniejsza zapotrzebowanie na sprzęt chłodzący.

Jednak odkąd chiński rząd ogłosił swój krok w kierunku zmniejszenia śladu węglowego kraju, region pracuje nad wyrzuceniem górników. Jak poinformował CoinGeek, region niedawno utworzył gorącą linię dla mieszkańców, aby zgłaszać podejrzenia operacji wydobywczych. Jej ostatnie posunięcia są bardziej drastyczne, donosi South China Morning Post. Mongolia Wewnętrzna atakuje centra danych, parki przemysłowe, firmy internetowe, firmy telekomunikacyjne, a nawet mniejsze placówki, takie jak kawiarenki internetowe. W swoim nowym projekcie przepisów region chce zakazać sprawcom handlu energią w regionie i cofnąć im licencje na prowadzenie działalności. W niektórych przypadkach proponuje całkowite zamknięcie ich działalności.

Na poziomie indywidualnym rząd regionalny proponuje umieszczenie sprawców na czarnej liście kredytów społecznych, skutecznie uniemożliwiając im uzyskanie dostępu do kredytu. Posuwa się nawet do zaproponowania, aby czarna lista zabroniła winowajcom korzystania z transportu publicznego, a nawet poniesienia konsekwencji prawnych za swoje działania. . Projekt regulaminu czeka na publiczny przegląd do 1 czerwca. Wzmożona walka Mongolii Wewnętrznej z górnikami z wypłatą nagród blokowych ma miejsce w związku z większym środkiem chińskiego rządu mającym na celu zmniejszenie śladu węglowego tego azjatyckiego kraju. Według lokalnych raportów region pozostawał w tyle za swoimi rówieśnikami, a to nie podobało się wyższym urzędnikom w Pekinie. W rezultacie musiała zintensyfikować swoje wysiłki, aby spełnić oczekiwania przełożonych.

Wydobywcy nagród blokowych w Mongolii Wewnętrznej zaczęli się przenosić, niektórzy do sąsiednich regionów, a wielu innych poza Chinami. Według jednego z ekspertów oznacza to większy wzorzec w świecie walut cyfrowych, ponieważ oddzielają się one od wpływów chińskich. Wang Juan, profesor nadzwyczajny ds. blockchain na Uniwersytecie Xi’an Jiaotong, zauważył: „Widzimy, jak rynek kryptowalut podąża ścieżką do „dechinizacji” – najpierw na handlu, a teraz na mocy obliczeniowej, w oparciu o szereg silniejszych kroki podjęte w zeszłym tygodniu przez Pekin przeciwko kryptowalutom i kopaniu bitcoinów.”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Inner Mongolia proposes harsh rules for BTC miners, including social credit blacklisting – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO