Australijska agencja podatkowa ostrzega właścicieli walut cyfrowych przed uchylaniem się od płacenia podatków

Australijski Urząd Podatkowy (ATO) wysyła ostrzeżenie do wszystkich właścicieli walut cyfrowych w kraju przed niepłaceniem podatków. Przypomniał społeczności, że współpracuje z większością giełd walut cyfrowych i posiada wszystkie ich dane handlowe. Niezapłacenie należnych podatków pociągnie za sobą kary i ewentualnie audyt. Zastępca komisarza Tim Loh powiedział, że jednym z największych mitów, jakie mają australijscy inwestorzy, jest to, że waluty cyfrowe są walutą. Jednak Loh zauważył, że ATO traktuje je jak aktywa – i podobnie jak wszystkie inne aktywa, podlega opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych.

W rozmowie z lokalnym serwisem informacyjnym Loh ujawnił, że dane agencji pokazują, że ponad 600 000 Australijczyków zainwestowało w waluty cyfrowe. W tym roku agencja wyśle ​​listy do około 100 000 podatników posiadających cyfrowe waluty, zachęcając ich do sprawdzenia wcześniej złożonych deklaracji. Ponadto skłoni kolejne 300 000 osób, które złożą zeznania podatkowe za 2021 r., Aby zgłosić swoje zasoby walut cyfrowych. Australijscy użytkownicy walut cyfrowych w dużej mierze założyli, że waluty cyfrowe są anonimowe i że uchylają się od płacenia podatków. Jednak agencja jest o krok do przodu, powiedział Loh.

ATO śledzi kanały, za pośrednictwem których te cyfrowe tokeny wchodzą w interakcję z tradycyjnym systemem finansowym. Obejmuje to współpracę z bankami, dostawcami usług płatniczych i cyfrowymi giełdami aktywów, z których wszyscy byli bardzo chętni do współpracy. „Podążamy ścieżką pieniędzy z powrotem do podatnika i robimy to za pośrednictwem ATO, które ma profile dopasowujące dane do giełd kryptowalut, a oni dostarczają nam te informacje, a my wykorzystujemy te informacje, aby krzyżować się z deklaracjami podatkowymi ludzi” – wyjaśnił. Dodał: „Nie ma zabawy w chowanego. Mamy te informacje i jedyne, o co prosimy ludzi, to przestrzeganie zasad”. Podatnik wysłał ostrzeżenie do tych, którzy rozważają uchylanie się od zobowiązań podatkowych, przypominając, że agencja ich dogoni.

Kiedy tak się stanie, będą musieli stawić czoła surowym karom, a nawet możliwym audytom. Jednak ci, którzy uniknęli swoich zobowiązań podatkowych, ale zjawiają się w biurach ATO i starają się zadośćuczynić, spotkają „znacznie obniżone kary”.

W Australii zyski z walut cyfrowych podlegają opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych, podobnie jak dochody z obrotu akcjami. W przypadku firm akceptujących płatności w walucie cyfrowej ATO opodatkowuje je jako dochód na podstawie wartości dolara australijskiego.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Australia tax agency warns digital currency owners against tax evasion – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO