SEC odmówiono dostępu do dokumentów prawnych Ripple

Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odmówiono dostępu do wewnętrznych porad prawnych Ripple. Sędzia z Nowego Jorku odrzucił wniosek regulatora o dostęp do notatek firmy, za pomocą których starała się udowodnić, że firma płatnicza wiedziała, że ​​XRP jest zabezpieczeniem. Odkąd w grudniu przewodniczący SEC Jay Clayton wniósł oskarżenie przeciwko Ripple w związku z naruszeniem bezpieczeństwa papierów wartościowych, obaj walczą o to w południowym dystrykcie Nowego Jorku.

Ostatnia bitwa dotyczyła tego, czy Ripple był świadomy, że XRP może być zabezpieczeniem, mimo że nadal sprzedawał tokeny publicznie. Aby to udowodnić, SEC potrzebowała dostępu do komunikacji między Ripple a jej prawnikami. Jednak sędzia Sarah Netburn zaprzeczyła ruchowi strażnika. Według sędziego, obecny impas nie dotyczy tego, czy Ripple świadomie naruszył papiery wartościowe. Raczej chodzi o uczciwe powiadomienie, ponieważ Ripple twierdzi, że SEC nie powiadomiła firmy i całej branży blockchain o tym, jakie waluty cyfrowe są papierami wartościowymi. W tym celu wewnętrzne notatki nie mają znaczenia dla SEC.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Ripple obstawał przy obronie, że SEC nie spełniła swoich obowiązków jako regulatora rynku. Firma wskazuje na szereg czynników w swoim oskarżeniu, z których jednym jest fakt, że SEC potrzebowała ośmiu lat, zanim zaczęła ścigać firmę. W tym czasie nie wydał żadnego bezpośredniego ostrzeżenia, że ​​XRP może być zabezpieczeniem. Ripple powołał się również na Williama Hinmana, byłego najwyższego urzędnika SEC, który kiedyś wyjaśnił, że Ether i BTC nie są papierami wartościowymi. Firma przytoczyła to jako kolejny kierunek ze strony SEC, który „dalszy zamieszał rynek”. Sędzia Netburn stwierdziła w swoim orzeczeniu: „Sąd nie zajmuje stanowiska w kwestii, czy obrona, którą postawił Ripple, jest rozpoznawalna, czy też okaże się zasługująca na uznanie. Dochodzę jedynie do ograniczonego pytania, czy Ripple kwestionuje swój subiektywny stan umysłu lub radę adwokata, po prostu podnosząc obronę, zrzekając się w ten sposób swojego przywileju.

Dochodzę do wniosku, że nie”. SEC może ponownie złożyć wniosek o dostęp do wewnętrznych notatek w późniejszym terminie, ale tylko wtedy, gdy Ripple opiera swoją obronę na uprzywilejowanej komunikacji, jaką prowadziła ze swoimi prawnikami. Ponadto wniosek może zostać ponownie otwarty, jeśli Ripple powołuje się na dobrą wiarę – twierdząc, że działał w silnym przekonaniu, że XRP nie jest zabezpieczeniem.

To już drugi raz, kiedy SEC przegrała w orzeczeniu przedprocesowym w dążeniu do uzyskania dostępu do wewnętrznych dokumentów w celu udowodnienia swojej racji. Nieco ponad miesiąc temu sędzia Netburn wydał wyrok przeciwko organowi regulacyjnemu, który starał się uzyskać dostęp do danych finansowych dwóch najwyższych rangą dyrektorów Ripple.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US court rules against SEC in its quest to access Ripple’s legal advice – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO