UNISOT ID wymieniony w Decentralized Identity Foundation

UNISOT ID został zatwierdzony do umieszczenia na liście w Digital Identity Foundation, zapewniając ważne potwierdzenie akademickie dla protokołu.

Wiadomości o zatwierdzeniu oferty oznaczają, że każdy, kto tworzy aplikacje lub przetwarza dane, może z łatwością rozwiązać dokument UNISOT DID w zaufany sposób. Schemat DID jest zgodny ze specyfikacjami W3C dla zdecentralizowanych identyfikatorów, dzięki czemu jest łatwy do wdrożenia.

W ogłoszeniu zamieszczonym na stronie UNISOT, UNISOT Enterprise Architect Mirko Stanić powiedział, że firma jest dumna z przyjęcia do udziału w fundacji. „Jesteśmy dumni, że UNISOT ID (did:unisot) jest wymieniony w Decentralized Identity Foundation (DIF). W ramach naszego zaangażowania w otwarte technologie i globalną interoperacyjność przedstawiliśmy nasz schemat DID (did:unisot) Decentralized Identity Foundation (DIF) i dostarczyliśmy sterownik dla ich Universal DID Resolver, do którego można uzyskać dostęp pod adresem: https://resolver .fundacja.tożsamości/. Dzięki temu każdy może rozwiązać dokument UNISOT DID w zaufany i łatwy sposób. ”

UNISOT to platforma do zarządzania łańcuchem dostaw obsługiwana przez blockchain BSV dla przedsiębiorstw. Zapewnia zarządzanie łańcuchem dostaw jako usługę, zapewniając dostęp do otwartej globalnej sieci biznesowej dla bardziej wydajnych łańcuchów dostaw. Firma opisuje swoją usługę UNISOT ID jako „system tożsamości korporacyjnej samodzielnej suwerenności”, który można wykorzystać do skuteczniejszego zarządzania i kontrolowania tożsamości cyfrowych. „UNISOT ID to system Enterprise Self-Sovereign Identity (SSI), który umożliwia osobom fizycznym i organizacjom posiadanie wyłącznej własności ich tożsamości cyfrowych, a także pełną kontrolę nad sposobem udostępniania i wykorzystywania ich danych osobowych.

Oferowanie alternatywy dla obecnych silosów danych poprzez demokratyzację kontroli nad danymi. Dzięki SSI każda osoba lub organizacja może zdecydować, gdzie dane są przechowywane – pełna możliwość przenoszenia danych – lub komu dane są udostępniane i w jakim celu ”. Technologia ta stanowi alternatywę dla silosów danych, umożliwiając jednocześnie nowe modele biznesowe oraz zwiększając bezpieczeństwo i integralność danych w porównaniu z papierowymi uwierzytelnieniami i procesami weryfikacji. Według UNISOT system SSI zapewnia również większą przejrzystość gromadzenia i wykorzystywania danych osobowych. „SSI może zapewnić większą przejrzystość sposobu, w jaki dane osobowe są obecnie wymagane, dostępne i wykorzystywane w sektorze publicznym.

Ta zmiana w zakresie przejrzystości wynika z tego, że osoby mają pełną kontrolę nad swoimi danymi, a zatem nikt nie może uzyskać dostępu do ich danych ani ich używać bez ich zgody, dlatego muszą być zaangażowani w każdą transakcję. Nawet jeśli niektórzy zdecydują się na zastosowanie zasad automatyzacji transmisji danych, zawsze mogą zrezygnować”. „Dzięki UNISOT ID nasi użytkownicy mają możliwość minimalnego i selektywnego ujawniania danych, co oznacza, że ​​możesz mieć bardzo szczegółowe informacje o tym, jakie dane są wymagane i wykorzystywane przez inne strony, z którymi się kontaktujesz”.

UNISOT ID pomaga również w zapewnieniu większej zgodności z przepisami, w tym z europejskimi zasadami RODO i europejskimi ramami tożsamości suwerennej, jednocześnie umożliwiając osobom i organizacjom większą kontrolę nad swoimi danymi. Istnieje również wzrost wydajności związany z wykorzystaniem SSI, zmniejszając obciążenie firm związane z gromadzeniem i weryfikacją danych za pomocą bardziej usprawnionych procesów. DIF zajmuje się podejściem inżynierskim do zapewnienia otwartego dostępu do zdecentralizowanej tożsamości i zapewnienia interoperacyjności między różnymi uczestnikami.

Ciało reprezentuje szeroki przekrój członków współpracujących ze sobą, aby osiągnąć te wspólne cele strategiczne, w tym między innymi Consensys, Blockstack, Microsoft, Hyperledger i Accenture. UNISOT został opracowany na korporacyjnym blockchainie BSV, jako jedyny blockchain z możliwościami nieograniczonej skali i obsługi danych w wolumenach korporacyjnych.

Lista z DIF oznacza, że ​​UNISOT ID będzie bardziej otwarty dla sieci organizacji już poszukujących podobnych rozwiązań dla zdecentralizowanych tożsamości cyfrowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UNISOT ID listed at Decentralized Identity Foundation – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO