Dlaczego YouTuber TechLead „sprzedaje całe moje Ethereum”

Patrick Shyu, były kierownik techniczny w Google i Facebooku, a także popularny YouTuber z ponad milionem subskrybentów, ogłosił niedawno, że sprzedaje całe swoje Ethereum. Dlaczego? Mówi, że to dlatego, że Ethereum jest nadmiernie zaprojektowanym projektem, który nie skaluje się, i że Vitalik Buterin ostatnio popełnił pewne błędy marketingowe, które mogą zaszkodzić projektowi na dłuższą metę. „Wokół Ethereum jest tyle szumu, ale myślę, że niewiele osób naprawdę rozumie, jakie to naprawdę śmieszne” – powiedział Shyu. „Chciałem więc nakręcić ten krótki film pokazujący Ethereum jako nadmiernie dopracowany projekt, tak naprawdę jest, ponieważ jako ex-google, były szef techniczny na Facebooku, mogę rzeczywiście zrozumieć niektóre z tych rzeczy”.

Gdzie Ethereum się nie udaje

Trzeba przyznać, że Ethereum ma godną szacunku misję, ale sposób, w jaki próbował wykonać tę misję, skazał go na katastrofę. To, co mogło być systemem, który skalował się w nieskończoność od dnia premiery, jest teraz systemem, który wymaga złożonej inżynierii i aktualizacji, których nikt tak naprawdę nie rozumie, aby skalować. Shyu mówi, że to jest główny problem, jaki ma z Ethereum, i w swoim ostatnim filmie „SELLING ALL MY ETHEREUM – Mój problem z Ethereum (jako milioner)” Shyu zagłębia się w niedawny wpis na blogu Vitalika Buterina zatytułowany , „Granice skalowalności Blockchain”. „Vitalik szaleje, tworząc ten wpis na blogu, elegancko zatytułowany „Granice skalowalności Blockchain”, [to naprawdę] ściana tekstu, technobabble, techno-żargon, w której nie można zrozumieć ani jednej rzeczy, o której mówi o tutaj.

Mówi o wewnętrznej pamięci masowej bazy danych mającej struktury takie jak drzewo i że jest w pamięci RAM i że trzeba wykonać wiele wyszukiwań dysków, a następnie mówi o shardingu i o tym, jak Ethereum używa kwadratowego shardingu, a może nawet może zajrzeć do shardingu sześciennego lub wykładnicze sharding. Mówi o łańcuchach odłamków, warstwach radiolatarni, warstwach koordynacyjnych, a wszystko to ma olśnić i zmusić cię do uległości” – powiedział Shyu. „To jest sedno problemu, który mam z Vitalikiem Buterinem, nie wspominając, że cały ten esej jest w dużej mierze przyznaniem się do porażki, że ethereum nie jest skalowalne”. To, co Shyu mówi o techno-bełkotu i techno-żargonie, których masy nie mogą zrozumieć, nie jest niczym nowym.

Przypomina mi to, kiedy siedziałem na prezentacji Ethereum 2.0 w 2019 roku. W tym momencie ETH 2.0 rzekomo był w fazie rozwoju od kilku miesięcy, jeśli nie przynajmniej od roku, ale niezależnie od tego, wszystko, co mógł zrobić prezenter mówiono o teoriach skalowalności, nie mieli nawet demonstracji, którą mogliby pokazać, tylko PowerPoint z wykresami, rozbudowanymi obrazami i techno-mową, z którą masy nie mogły się utożsamić lub nawet mieć pojęcia, czy takie rozwiązanie działa albo nie. Jest to problem, który od dawna nęka skalowalność Ethereum – jest tak złożony, że tylko kilku wybranych inżynierów może naprawdę zrozumieć, co Vitalik próbuje zbudować, podczas gdy reszta świata musi ufać, że jego pomysł w końcu powstanie — co jest bardzo wątpliwe — i że to zadziała. Ethereum 2.0 jest w produkcji od kilku lat, ale nadal nie widzieliśmy żadnych namacalnych dowodów na to.

Vitalik Buterin kontra Elon Musk

Shyu mówi dalej o tym, jak Elon Musk zobaczył wpis na blogu Vitalika i odpowiedział, że Vitalik obawia się Dogecoina i ulepszeń, które Musk dla niego zaproponował.

Shyu uznał to za znak, że Elon Musk jest przeciwny Ethereum i jest bardziej zainteresowany uczynieniem Doge konkurenta Ethereum, który jest lepszy od sieci Ethereum lub ETH 2.0 – co uważa za duży problem. Z marketingowego punktu widzenia korzystne byłoby posiadanie Elona Muska w swoim zespole, ale teraz Musk bardzo jasno dał do zrozumienia, że ​​nie interesuje go przyszłość Ethereum. „Potrzebowaliśmy tego faceta w naszym zespole”, mówi Shyu, „A co gorsza, drugi współzałożyciel Ethereum opuścił projekt, aby zbudować Cardano, więc teraz mamy wszystkie te małe podfrakcje ludzi pracujących przeciwko sobie starając się, aby ich moneta była najlepsza, zamiast próbować stworzyć jedną zunifikowaną globalną walutę, która zmieni oblicze pieniądza”. Wiele osób podziela poglądy Patricka Shyu na temat Ethereum.

Dopiero, gdy faktycznie spróbujesz zbudować na protokole, zdasz sobie sprawę, że funkcjonalność blockchain Ethereum jest słaba i że naprawienie tego wymagałoby aktualizacji, które są trudne do stworzenia i wdrożenia. Jak mówi Shyu w swoim filmie, droga naprzód dla Ethereum jest pełna przeszkód, a szansa, że ​​Ethereum może je pokonać, nie wygląda świetnie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Why YouTuber TechLead is ‘selling all my Ethereum’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO