SEC oskarża „BTCTre” Trevona Jamesa i innych, którzy promowali BitConnect

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że ​​rozpocznie działania przeciwko grupie znanych internetowych „influencerów” związanych z niesławnym obecnie schematem inwestycyjnym BitConnect. Na liście znajdują się takie gwiazdy mediów społecznościowych, jak Trevon Brown (aka „Trevon James”), Michael Noble (aka „Michael Crypto”), Craig Grant, Ryan Maasen. Oskarżony był również Joshua Jeppesen, który według SEC działał jako łącznik między BitConnect a jego siecią promotorów. Wszystkie mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie ze skargą SEC promotorzy reklamowali, oferowali i sprzedawali papiery wartościowe aktywów cyfrowych, które powinny zostać zarejestrowane, i otrzymywali prowizje od sprzedaży jako brokerzy-dealerzy bez rejestracji jako takich. „Promotorzy reklamowali potencjalnym inwestorom zalety inwestowania w program pożyczkowy BitConnect, w tym tworząc filmy w stylu „testimonial” i publikując je na YouTube, czasami kilka razy dziennie”. Trevon Brown był szczególnie widoczny w YouTube i innych mediach społecznościowych jako inwestor w zasoby cyfrowe.

Publikując filmy ze swojego komputera i samochodu podczas jazdy, Trevon początkowo grał rolę naiwnego nieinwestora, który po odkryciu cudów Bitcoina przeszedł z życia na kartkach żywnościowych do zarabiania ponad miliona dolarów. Wkrótce potem stał się entuzjastycznym promotorem BitConnect i nie przestawał nawet po upadku BitConnect i było jasne, że amerykańskie organy regulacyjne celowały w niego osobiście w swoich dochodzeniach.

Jego wizerunek jako everymana i pomysłowego był nieco sprzeczny z jego nieustanną aktywnością w mediach społecznościowych na najpopularniejszych platformach, z nazwami uchwytów, takimi jak „btctre” i „cryptotre”.

Opisuje siebie jako „założyciela naszego krypto.glass” i promował wiele innych zasobów cyfrowych, w tym HEX. Do dziś pozostaje popularny wśród wielu — jego konto na Twitterze wciąż ma ponad 32 100 obserwujących, a kilku wyraziło swoje poparcie po ogłoszeniu przez SEC.

https://twitter.com/BitcoinTre/status/1398379767448190979?s=20

„Będziemy starać się pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy nielegalnie czerpią zyski, wykorzystując interes publiczny w aktywach cyfrowych” – powiedziała zastępca dyrektora regionalnego nowojorskiego biura SEC Lara Shalov. BitConnect zamknął swoją pierwotną operację i wymianę w styczniu 2018 roku, po oskarżeniach, że prowadzi schemat Ponzi. Kilka rządów wszczęło dochodzenia w tej sprawie przed i po zamknięciu.

Następnie rozpoczęła się kolejna operacja znana jako „Bitconnect X”, oferująca zwrot kosztów inwestorom BitConnect oraz oferująca wymianę tokenów BCC na aktywa BCCX. Konto BitconnectX na Twitterze nie zostało opublikowane od października 2018 r. Jego biografia brzmi: „Koniec Bitconnect X jest oficjalny, ale to dopiero początek czegoś nowego.

Zrobimy, co w naszej mocy, aby pomóc odzyskać straty, których wszyscy ponieśli.” Oryginalna domena bitconnect.co przekierowuje teraz na stronę o nazwie „Crypto Group” pod adresem uk.crptogroupinvest.com, z nagłówkiem „Crypto czyni ludzi bogatymi i możesz zostać kolejnym milionerem”.

Czym był BitConnect?

BitConnect został uruchomiony w 2016 r. jako zasób cyfrowy (sama moneta BCC) oraz jako program inwestycyjny, który pozwalał użytkownikom „pożyczać” lub „zamykać” wartość BCC w zamian za wypłaty odsetek. Wartość BCC została zablokowana na wartości BTC (znanego wówczas po prostu jako „Bitcoin”), a „bot handlowy” BitConnecta określił wartość wypłat odsetek, która mogła wynosić nawet 1% naliczanych dziennie.

Funkcjonował w oparciu o model podobny do wielu innych wielopoziomowych programów marketingowych, polegający na błyskotliwych wydarzeniach promocyjnych, filmach obiecujących bogactwo i luksusowy styl życia oraz sieci popularnych promotorów, którzy opowiadali o swoich zdobyczach. Najsilniej promowano ją wśród zamożnych aspirujących młodych ludzi w Azji, zwłaszcza w Azji Południowo-Wschodniej.

Uruchomiony tak, jak na początku hossy aktywów cyfrowych 2016-17, BitConnect miał szum, który spowodował, że aktywa BCC wzrosły z 17 centów w czasie ICO do 463 USD do grudnia 2017 r., Kiedy wiele innych aktywów również osiągnęło szczyty. Od samego początku BitConnect był jednak oskarżany o to, że jest w najlepszym razie nieodpowiedzialny, aw najgorszym – schemat Ponzi.

Krytycy kwestionowali zdolność sieci do kontynuowania wypłacania dużych sum odsetkowych stale rosnącej sieci użytkowników, chyba że z każdym dniem kupuje coraz więcej nowych inwestorów. Rząd Wielkiej Brytanii w listopadzie 2017 r. wyznaczył organizatorom dwumiesięczny termin na udowodnienie swojej legitymacji, a wkrótce potem stany USA, takie jak Teksas, Karolina Północna i Kentucky, podjęły własne działania przeciwko organizacji.

BitConnect jest prawdopodobnie najlepiej zapamiętany dzięki entuzjastycznym i powtarzającym się okrzykom promotora Carlosa Matosa „BitConneeeeeccct!” na konferencji w Tajlandii w październiku 2017 r. Film został szeroko rozpowszechniony zarówno przez promotorów, jak i przeciwników programu, a Matos ostatecznie stał się internetowym memem symbolizującym pusty szum promujący inwestycje w aktywa cyfrowe.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC charges ‘BTCTre’ Trevon James and others who promoted BitConnect – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO