Iranowi banici blokują wydobycie nagród — przynajmniej do września

Iran wydał jednolity zakaz wydobywania energii blokowej w tym kraju, zakazując tej praktyki przynajmniej do września w związku z obawami o wpływ na krajowe dostawy energii. Prezydent Hassan Rouhani ogłosił zakaz na posiedzeniu gabinetu na początku tego tygodnia, mówiąc, że środki będą obowiązywać co najmniej do 22 września. Posunięcie to następuje po znacznym zakłóceniu dostaw energii w ostatnich tygodniach, w tym przerwach w dostawach prądu w stolicy kraju, Teheranie.

Urzędnicy w irańskim rządzie szybko zidentyfikowali wydobywanie nagród blokowych jako źródło problemów z dostawami, powołując się na ponad 85% nielicencjonowanej działalności wydobywczej, która, jak się uważa, ma miejsce w całym kraju. Iran odpowiada za około 4,5% globalnej działalności związanej z wydobyciem walut cyfrowych, z czego zdecydowana większość nadal wydobywa BTC.

Niski koszt energii w Iranie był istotnym czynnikiem wpływającym na jego atrakcyjność dla górników, a także łatwość, z jaką walutami cyfrowymi można płacić za import. Wymagania dotyczące zużycia energii związane z kopaniem walut cyfrowych, takich jak BTC, są znaczące, co prowadzi do powszechnej krytyki wpływu tej praktyki na środowisko.

Ponieważ dostawy energii w Iranie są już pod znaczną presją przy regularnym wykorzystaniu, środki wprowadzone przez rząd są podejmowane w celu ochrony dostaw krajowych oraz zmniejszenia liczby i czasu trwania przerw w dostawach energii w tym kraju. Oprócz wydobycia walut cyfrowych, upał i susza w kraju spowodowały dalsze problemy, a poziom opadów spadł o 43% średnio w perspektywie długoterminowej, przy rosnącym popycie ze strony użytkowników krajowych.

Kryzys ma miejsce w podobnym czasie do środków proponowanych w Chinach kontynentalnych, co powstrzymałoby również wydobycie i handel walutami cyfrowymi. . Z kolei w regionie Mongolii Wewnętrznej w tym kraju władze ogłosiły plany całkowitego zakazu wydobywania za wynagrodzeniem w ramach środków mających na celu osiągnięcie neutralności węglowej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Iran outlaws block reward mining—at least until September – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO