Apple chce menedżera ds. rozwoju biznesu do płatności alternatywnych

Apple rekrutuje nowego menedżera ds. rozwoju biznesu specjalizującego się w płatnościach alternatywnych, co zostało odczytane jako wskazówka, że ​​firma zamierza położyć większy nacisk na aktywa cyfrowe. Gigant technologiczny opublikował ogłoszenie o pracę na swojej stronie internetowej poświęconej karierze, szukając „Menedżera ds. Rozwoju Biznesu – Płatności Alternatywne”, który poprowadzi nowe partnerstwa i określi możliwości komercjalizacji zasobów cyfrowych.

W ogłoszeniu o pracy zaznaczono, że firma poszukuje osoby z co najmniej 10-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie, z czego co najmniej pięć powinno zostać obsłużonych „u alternatywnych dostawców płatności, takich jak portfele cyfrowe, BNPL, szybkie płatności, kryptowaluta”. Apple do tej pory nie angażował się w walutę cyfrową, nie planując ekspansji na zasoby cyfrowe. Jednak giełda kryptowalut Coinbase ostatnio wyprzedziła TikTok jako najczęściej pobieraną aplikację w App Store, co wskazuje na gwałtowny wzrost wykorzystania platformy do handlu kryptowalutami wśród użytkowników urządzeń Apple.

W ostatnich miesiącach rosły spekulacje, że Apple może przygotowywać się do wejścia w sektor walut cyfrowych, z sugestią, że firma mogłaby pójść za Teslą, decydując się na dodanie rezerw walut cyfrowych do swojego bilansu. Niektórzy analitycy, w tym Paul Steves z Royal Bank of Canada Dominion Securities, twierdzą, że Apple może znacząco zakłócić branżę dzięki własnym operacjom wymiany walut cyfrowych. „Jeśli [Apple] zdecyduje się wejść na giełdę kryptowalut, uważamy, że firma może natychmiast zdobyć udział w rynku i zakłócić rozwój branży.

Firma może odblokować wiele miliardów dolarów możliwości za pomocą kilku kliknięć ”. Apple rozpocznie analizę aplikacji na tę rolę, zanim zacznie badać możliwości partnerstwa handlowego w i wokół przestrzeni cyfrowej waluty. Apple jest największą spółką giełdową w Stanach Zjednoczonych, z kapitalizacją rynkową 2,1 biliona dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Apple wants business development manager for alternative payments – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO