Nebraska uchwala prawo dotyczące bankowych usług przechowywania walut cyfrowych

Ustawodawcy w Nebrasce uchwalili ustawę umożliwiającą bankom czarterowanym przez stan oferowanie usług przechowywania waluty cyfrowej, co ma pomóc umocnić rolę stanu jako wschodzącego centrum sektora walut cyfrowych. Ustawodawstwo przyjazne dla walut cyfrowych zostało opracowane przy udziale firmy Telcoin zajmującej się walutami cyfrowymi i zostało wprowadzone przez republikańskiego senatora Mike’a Flooda jako jedną z jego pierwszych inicjatyw od czasu objęcia urzędu.

Ustawa Nebraska o innowacjach finansowych przewiduje regulację depozytariuszy aktywów cyfrowych w celu przechowywania waluty cyfrowej, z zupełnie nową kartą bankowości państwowej obejmującą usługi związane z aktywami cyfrowymi. . Ustawa uzyskała niemal jednogłośne poparcie ustawodawców, uchwalając swój głos 46-2. Prawo oznacza, że ​​Nebraska zapewni „kartę, obsługę, nadzór i regulacje” dla banków, które chcą oferować depozytariuszy aktywów cyfrowych, co dotyczy instytucji czarterowanych w USA lub w innych państwach.

Senator Flood był zdecydowanym zwolennikiem przestrzeni cyfrowej waluty oraz zakresu zatrudnienia i możliwości ekonomicznych stwarzanych przez sektor. W styczniu opisał cyfrową walutę jako „wielką szansę” dla Nebraski. „Jedną z rzeczy, które musimy zrobić, jest stworzenie dobrze płatnych miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji. Musimy też tworzyć miejsca pracy, które wniosą bogactwo do społeczności […] Pracuję z kimś, kogo znam od bardzo dawna i zajmuje się biznesem kryptowalut. Interesuje się lokalizacją w Norfolk.

W tym obszarze jest wielka szansa.” Ponieważ usługi przechowywania walut cyfrowych są już dostępne dla banków czarterowanych na szczeblu federalnym, przepisy rozszerzają ten przepis na banki stanowe. Nowe prawo oznacza, że ​​Nebraska podąża za Wyoming i staje się drugim stanem, który wprowadził takie środki dla firm świadczących usługi cyfrowej waluty.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Nebraska passes law on bank digital currency custody services – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO