Giganci z branży płatności patrzą w stronę blockchain

Liderzy z JPMorgan, Mastercard, FIS Global i Tassat niedawno podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wykorzystania blockchain i walut cyfrowych do płatności. Płatności to jeden z najlepszych przypadków użycia blockchain; przypadek użycia płatności dla technologii blockchain i walut cyfrowych jest nawet wspomniany w tytule białej księgi Bitcoin, „Bitcoin: elektroniczny system płatności peer-to-peer”, a Satoshi pięć razy odwołuje się do elektronicznego systemu płatności w całej białej księdze. Na stronie „Szybciej.

Taniej. Leaner. Dlaczego giganci płatności szukają rozwiązań Blockchain Rails ”podczas Consensus 2021, prelegenci – w tym Christine Moy, dyrektor wykonawczy i globalna szefowa JPMorgan’s Liink Network, Block i Onyx przez JPMorgan; Raj Dhamodharan, wiceprezes wykonawczy Blockchain / Digital Asset Products & Partnerships w Mastercard; Ron Totaro, dyrektor generalny Tassat; i Micah Kershner z działu Global eCommerce Business Development w FIS Global – podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak ich firmy podchodzą i wdrażają blockchain w zakresie płatności. Podczas panelu stało się jasne, że w branży bankowej i finansowej wokół blockchain pojawia się kilka trendów, oto kilka najważniejszych.

Szyny Blockchain mogą znacznie obniżyć koszty i szybkość rozliczeń

Każdy uczestnik, który miał doświadczenie z płatnościami transgranicznymi, przyznał, że jego firma była zainteresowana wdrożeniem blockchaina, ponieważ może on skrócić czas rozliczenia transakcji transgranicznych – który obecnie wynosi kilka dni – do godzin lub nawet minut. Moy mówi, że ten wzrost wydajności jest możliwy, ponieważ dzięki blockchain firmy nie muszą już przesyłać faktycznego zabezpieczenia w tę iz powrotem, co może zająć dni, ale zamiast tego mogą wysyłać tokenizowane wersje tego zabezpieczenia, które mają niższe opłaty transakcyjne związane z ich przelew i znacznie szybsze czasy rozliczenia płatności.

Konsumenci nie są zainteresowani szynami płatności w technologii blockchain

Korzyści z używania łańcucha blokowego jako szyny płatności są często oczywiste dla banków i firm świadczących usługi finansowe, ale wielu zastanawia się, jak te korzyści wyglądałyby z perspektywy użytkownika końcowego. Według Dhamodharana, z punktu widzenia konsumenta, nie odczujesz wpływu szyny blockchain w taki sam sposób, jak banki, a zatem konsumenci nie mają takiego samego interesu w używaniu blockchaina jako szyny płatności. „Konsumenci nie chcą wydawać na stabilne monety lub kryptowaluty” – powiedział Dhamodharan – „Oni naprawdę myślą tylko o tym, jaki jest najlepszy, zaufany i najbezpieczniejszy sposób przeprowadzania transakcji i radzenia sobie w życiu oraz co daje im opcja [płatności] najlepszy wybór, biorąc pod uwagę dostępne im instrumenty ”.

To, co mówi Dhamodharan, było historycznie prawdą. Odkąd Laszlo Hanyecz zapłacił 11 000 BTC za 2 pizze Papa Johna, konsumenci wahali się przed wykorzystaniem swoich zasobów cyfrowych w handlu. Nikt nie chce być osobą, która wydała swoje zasoby cyfrowe na łatwo psujące się dobro lub usługę tylko po to, aby wartość tego zasobu cyfrowego wzrosła do tego stopnia, że ​​wydane przez nich 20 dolarów będzie warte miliony dolarów lata lub miesiące później.

Blockchain jest komplementarny, a nie zastępuje

Jednym z ostatnich tematów panelu było to, że wykorzystanie blockchain jako szyny płatności, a także usług transakcyjnych zbudowanych na bazie protokołu blockchain, należy postrzegać jako uzupełnienie istniejącego systemu finansowego, a nie jego zamiennik. Według Moy, JPMorgan to „Budowanie [blockchain] systemów na istniejących systemach i budowanie nowej infrastruktury”, a blockchain jest czymś, co umożliwiło nowe modele biznesowe i możliwości, ale powinno być postrzegane jako uzupełnienie istniejących systemów. Innymi słowy, na razie można oczekiwać, że tradycyjne usługi bankowe i finansowe będą współistnieć z pojawiającymi się usługami blockchain.

Starsze instytucje są zainteresowane korzyściami, jakie może zapewnić technologia blockchain, zwłaszcza w sensie wykorzystania blockchain i aktywów cyfrowych do płatności, jednak żadna z firm w panelu nie twierdziła, że ​​blockchain jest gotowy do prześcignięcia tradycyjnej bankowości i finansów lub tradycyjnej bankowości a finanse były gotowe rozstać się z platformami, systemami i modelami, których używali w przeszłości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Payments giants are looking towards blockchain rails—here’s why – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO