Bank centralny Kuwejtu ostrzega przed walutami cyfrowymi

Waluty cyfrowe nie są prawdziwymi walutami, są bardzo ryzykowne i stanowią zagrożenie dla światowego systemu finansowego – ostrzegł Bank Centralny Kuwejtu. W niedawnym oświadczeniu bank ostrzegł obywateli Kuwejtu przed inwestowaniem w waluty cyfrowe, przypominając im, że waluty te są nieuregulowane i mogą w końcu stracić wszystkie swoje pieniądze. Ostrzeżenie przekazane przez CBK było częścią kampanii Diraya, co przekłada się na „Be Aware Campaign” („Bądź świadomy”).

Bank szczytowy współpracował w tej kampanii z Kuwait Banking Association i wszystkimi bankami kuwejckimi, aby podnieść świadomość finansową w kraju. Uznając wzrost popularności aktywów cyfrowych, bank ostrzegł, że „takich aktywów w żaden sposób nie można porównać z prawdziwą walutą”. Bank dodał, że „prawdziwa waluta” jest emitowana przez władze monetarne i jest symbolem suwerenności. Stwierdzono, że „CBK ostrzega zatem przed handlowaniem kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, itp. Takie transakcje wiążą się z wysokim ryzykiem i szeregiem negatywnych konsekwencji dla dealerów ze względu na charakter tych aktywów i wysokie wahania ich cen ”. Podobnie jak w przypadku wielu innych organów nadzoru bankowego, CBK uważa, że ​​waluty cyfrowe stanowią zagrożenie dla globalnego systemu finansowego.

Dzieje się tak, ponieważ „transakcje mogą być przeprowadzane za pośrednictwem nielegalnych / fałszywych portfeli lub organizacji, które mogą prowadzić i kierować fundusze osób fizycznych poza gwarancje oficjalnych protokołów / wytycznych handlowych”. Według CBK waluty cyfrowe pozwalają na anonimowość, dając przestępcom możliwość uczestniczenia w praniu pieniędzy i innych nieautoryzowanych transakcjach. Powołując się na Bank Rozrachunków Międzynarodowych, bank centralny dodał, że platformy walutowe są również trudne do nadzorowania i podatne na cyberataki.

Regulator współpracował z lokalnymi bankami w celu podjęcia odpowiednich działań w celu uświadomienia klientom zagrożeń związanych z walutami cyfrowymi. Współpracował również z innymi agencjami spoza branży bankowej, aby zwiększyć świadomość społeczną. Podczas gdy Kuwejt wzywa do ostrożności, inne kraje Bliskiego Wschodu całkowicie przyjęły waluty cyfrowe. Zjednoczone Emiraty Arabskie znalazły się wśród liderów w zakresie adopcji.

W poniedziałek Dubai Multi Commodities Center ogłosiło uruchomienie DMCC Crypto Center. To ekosystem, który ma na celu promowanie rozwoju firm, które działają w sektorach waluty cyfrowej i blockchain.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kuwait central bank issues warning against digital currencies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO