Pierwsza z wielu dominacji BSV

Blockchain to baza danych, która przechowuje każdy bit danych, z którymi przeprowadzają się użytkownicy. W BTC maksymalna ilość danych, które można zapisać w bloku 10-minutowym, wynosi około jednego megabajta lub około sześciu megabajtów na godzinę. W BSV nie ma limitu protokołu ani żadnego znanego limitu praktycznego. Podczas gdy BSV było zdolne do tworzenia większych bloków niż BTC, średni rozmiar bloku w BSV był generalnie mniejszy niż jeden megabajt na blok od 2018 r., Kiedy BSV został wyzwolony (wbrew woli większości BSV) z BCH. Od czasu rozłamów Bitcoin Civil War, łańcuch „Core” rozrósł się bardzo konsekwentnie. BCH, a następnie BSV, generalnie miały mniejsze bloki i mniej transakcji na blok niż BTC – wywołując drwiny ze strony małych blokerów o tym, że misja BSV była niczym innym jak nierozsądnym rozwiązaniem problemu postrzeganego popytu, który tak naprawdę nie istniał.

Jeśli go zbudujesz, przyjdą Średni rozmiar bloku

Bitcoin SV nadal powoli wzrastał ze względu na zwiększone wykorzystanie aplikacji konsumenckich i biznesowych BSV, co umożliwiło całkowity rozmiar łańcucha bloków na odzyskanie udziału w stosunku do BTC. Powinniśmy spodziewać się, że całkowity rozmiar blockchain BSV nie tylko zwiększy się w czasie, ale powinniśmy również oczekiwać, że tempo jego wzrostu przyspieszy wraz z przyjęciem przez BSV. Ponieważ limit przodków został teraz podniesiony, aby umożliwić łańcuchy 10 000 transakcji podrzędnych do niepotwierdzonego rodzica, coraz bardziej złożone aplikacje zaczną osadzać się na blockchainie, usprawiedliwiając okrzyki bojowe wielkich blokerów od co najmniej 2015 roku.

Więc co się dzieje?

BSV będzie miał większy całkowity rozmiar łańcucha bloków niż BTC po raz pierwszy od czasu pierwotnego podziału Bitcoina. W praktyce oznacza to, że koszt i czas synchronizacji i przechowywania danych dla nowych węzłów będą kosztować więcej, co nie jest czymś, co małe firmy blokujące zrozumieją wartość. Zwolennicy BTC chcą, aby całkowity rozmiar BTC był jak najmniejszy, aby przeciętni ludzie mogli uruchamiać pełne kopie łańcucha bloków. Jednak duże firmy blokujące uważają, że skumulowane dane w księdze są same w sobie cennym towarem, który zabezpiecza dowód pracy, dlatego węzły poszukujące zysku powinny żądać większej ilości danych, które można wykorzystać w handlu z łańcucha bloków.

Zwiększenie rozmiaru łańcucha blokowego prawdopodobnie wypchnie mniejszych operatorów węzłów z sieci BSV ze względu na brak możliwości konkurowania z większymi kopaczami. Mali blokerzy powiedzą, że to zła rzecz, ale była to część podstawowego projektu bitcoina i za tym opowiadał się Satoshi.

Obecny system, w którym każdy użytkownik jest węzłem sieci, nie jest konfiguracją przewidzianą na dużą skalę. To tak jakby każdy użytkownik Usenetu miał własny serwer NNTP. Projekt umożliwia użytkownikom po prostu bycie użytkownikami. Im większe obciążenie związane z uruchamianiem węzła, tym mniej węzłów będzie. Te kilka węzłów to duże farmy serwerów. Reszta to węzły klienckie, które tylko wykonują transakcje, a nie generują. (Źródło: BitcoinTalk.org)

Ostatecznie, gdy będziemy mieć implementacje tylko dla klienta, rozmiar łańcucha bloków nie będzie miał większego znaczenia. Do tego czasu, podczas gdy wszyscy użytkownicy nadal muszą pobrać cały łańcuch bloków, aby rozpocząć, fajnie jest, jeśli możemy utrzymać go w rozsądnym rozmiarze.

Przy bardzo dużej liczbie transakcji węzły sieci uległyby konsolidacji i byłoby więcej połączonych farm wydobywczych i GPU, a użytkownicy korzystaliby tylko z klientów. Dzięki pracy deweloperów nad optymalizacją i zrównoleglaniem, może on dalej się skalować. (Źródło: e-mail Satoshi Nakamoto do Mike’a Hearn’a. Środa, 29 grudnia 2010, godz. 22:42)

Początkowo większość użytkowników uruchamiałaby węzły sieciowe, ale w miarę jak sieć rozrasta się poza pewien punkt, w coraz większym stopniu pozostawiana byłaby specjalistom posiadającym farmy serwerów ze specjalistycznym sprzętem. Farma serwerów musiałaby mieć tylko jeden węzeł w sieci, a reszta sieci LAN łączy się z tym jednym węzłem. (Źródło: The Cryptography Mailing List. Niedziela, 2 listopada 2008 o 20:37)

Dlaczego powinniśmy się tym przejmować? Rozmiar Blockchain jest wskaźnikiem zastosowania i wierzymy, że zagregowane dane globalnego handlu są najcenniejszym, cyfrowym towarem w historii świata! Gdyby nie było rzeczywistego wykorzystania łańcucha bloków BSV, jego rozmiar pozostałby niewielki. Ale każdy łosoś tokenizowany na SeafoodChain, każdy NFTY Jig, każda runda speeda na Haste, każdy mem Pepe na Twetch, każdy certyfikowany lek farmaceutyczny, każdy dokument zarządzający z Tuvalu i każda wskazówka od Zatoshi używająca HandCash Connect doprowadziła nas do punktu, w którym konsekwentnie wyżej Wykorzystanie w zastosowaniach ekonomii Bitcoin SV pozwoliło nam przewyższyć BTC w całkowicie zabezpieczonych danych na blockchain!

A to dopiero początek.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The first of many flippenings – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO