Korea Południowa w sierpniu uruchomi pilotażową walutę cyfrową

Korea Południowa robi krok w kierunku rozwoju swojej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), ponieważ poszukuje partnera technologicznego dla tego przedsięwzięcia w swoim najnowszym ruchu. Krajowy bank centralny zamierza w sierpniu 2021 roku uruchomić program pilotażowy wygranej cyfrowej. Pomimo tego, że jest światowym liderem technologicznym, Korea Południowa postępowała ostrożnie na froncie CBDC. Jednak w marcu jeden z największych banków w kraju, Shinhan, ogłosił nową platformę dla cyfrowej wygranej. Bank wezwał bank centralny do połączenia sił w procesie CBDC. A teraz Bank of Korea ujawnił zamiar zrobienia kroku naprzód w eksploracji CBDC.

Bank ogłosił, że stara się nawiązać współpracę z dostawcą technologii w ramach tej inicjatywy. Według raportu Reutera, bank rozpoczął otwartą procedurę przetargową w poszukiwaniu nowego partnera. Wybrany kandydat będzie współpracował z regulatorem w celu zbadania wykonalności wprowadzenia wygranej cyfrowej wersji w środowisku testowym. Jednym z czynników kierujących bankiem do badań CBDC jest malejący popyt i wykorzystanie gotówki. „Znacząco spada udział transakcji gotówkowych. Kroki, które teraz podejmujemy, to przygotowanie się na zmiany w systemie rozliczeń płatności, które szybko się zmieniają. ”

Program pilotażowy w Korei będzie trwał od sierpnia do grudnia, poinformował bank na konferencji prasowej. Po uruchomieniu platforma będzie zawierała symulacje banków komercyjnych i punktów sprzedaży detalicznej. Obejmuje to również płatności za pośrednictwem telefonów komórkowych, przekazywanie środków i dokonywanie wpłat – podał bank. Chociaż nie zbadał szczegółowo CBDC, Bank of Korea postrzega je jako ostatecznego zabójcę Bitcoina i innych walut cyfrowych.

Gubernator banku Lee Ju-yeol zniweczył w marcu zrównoważony rozwój Bitcoina, stwierdzając: „Kiedy wprowadzona zostanie waluta cyfrowa wydana przez bank centralny, zapotrzebowanie na bitcoiny i inne kryptowaluty jako środki płatnicze spadnie”. W tym czasie wezwał do ostrożności, ponieważ coraz więcej krajów nadal bada CBDC. „Przed wprowadzeniem CBDC do obiegu istnieje potrzeba sprawdzenia wymagań technologicznych i dogłębnego zbadania wpływu CBDC na system finansowy” – stwierdził.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea to launch digital currency pilot in August – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO