Firma górnicza BIT Mining Limited zainwestuje miliony w centra danych poza Chinami

W następstwie nieuchronnego rozprawienia się z firmami wydobywczymi blockchain w Chinach kontynentalnych, lokalna firma wydobywająca nagrody BIT Mining Limited ogłosiła kluczowe środki strategiczne, które mają pomóc jej w ekspansji poza granice Chin. Spółka notowana na giełdzie niedawno ogłosiła, że ​​zawarła wiążący arkusz warunków inwestycyjnych z Dory Creek LLC, aby zainwestować w kopalnię kryptowalut w Teksasie.

BIT Mining Limited (NYSE: BTCM) zainwestuje 25,74 mln USD i wspólnie zbuduje i będzie obsługiwać centrum wydobywcze w Teksasie z Dory Creek, spółką zależną w całości należącą do Bitdeer, Inc. ponad 85% jego mocy generuje czysta i niskoemisyjna energia. Firma po raz kolejny ogłosiła, że ​​weszła w wiążący arkusz warunków inwestycyjnych z partnerem z Kazachstanu, aby wspólnie zainwestować w kopalnię kryptowalut w Kazachstanie.

Zgodnie z warunkami umowy BIT Mining Limited zainwestuje łącznie 60 mln RMB (9,33 mln USD) w celu wspólnego zbudowania i obsługi Kazachstanu Mining Data Center. Po zakończeniu budowy spodziewają się, że obiekt będzie miał łączną moc 100 MW. BIT Mining Limited będzie posiadał 80% udziałów w zakładzie w Kazachstanie, a lokalny partner będzie posiadał 20%. Oprócz budowy nowego zakładu w Kazachstanie, BIT Mining Limited zawarł również umowy serwisowe z dwoma innymi partnerami z Kazachstanu dotyczące maszyn górniczych ASIC w innym zakładzie.

Lokalni partnerzy z Kazachstanu zapewnią firmie BIT Mining Limited usługi centrum danych, w tym hosting maszyn na miejscu, obsługę sieci szerokopasmowej, monitorowanie bezpieczeństwa, zarządzanie serwerami i wsparcie. Firma spodziewa się, że łączna moc przeznaczona na wydobywanie nagród blokowych może osiągnąć nawet 60 MW w tej alternatywnej lokalizacji, z dostępem do 20 MW całkowitej mocy od 1 lipca 2021 r.

Poza Ameryką Północną Kazachstan był w zeszłym roku najbardziej aktywną lokalizacją wydobywczą BTC dla chińskich górników, którzy otrzymywali nagrody za energię elektryczną, rzekomo tak niską, jak 0,044 USD za kilowatogodzinę. Niektóre raporty internetowe mówią, że Kazachstan ma już 6% do 10% hashratu całej sieci BTC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Mining firm BIT Mining Limited to invest millions in data center outside China – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO