Chiny blokują strajki przemysłu wydobywczego w związku z wieściami o zbliżającej się represji

Górnicy kryptowaluty w Chinach, w tym HashCow i BTC.TOP, wstrzymali całość lub część swoich lokalnych operacji po tym, jak urzędnicy z Pekinu zasygnalizowali potencjalne stłumienie działalności wydobywczej i handlowej BTC, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się indywidualnych zagrożeń na poziom społeczny.

Wydobywanie walut cyfrowych to spory biznes w drugiej co do wielkości gospodarce na świecie, który według niektórych szacunków stanowi ponad 60% globalnego wskaźnika hashowania BTC. Pod koniec zeszłego piątku Komitet Stabilności i Rozwoju Finansowego Rady Stanu, na czele którego stał wicepremier Liu, wpadł w szał, gdy ogłosił zbliżające się rozprawienie się z sektorem blockchain w ramach działań mających na celu odparcie ryzyk finansowych.

W odpowiedzi na ten najnowszy środek regulacyjny, niezłomna w branży firma Huobi zawiesiła zarówno wydobywanie blokowe z nagrodami, jak i niektóre transakcje na swojej giełdzie dla nowych klientów z Chin kontynentalnych. W zawiadomieniu skierowanym do klientów HashCow zadeklarował, że zawiesi nowe firmy w Chinach w związku z doniesieniami online, że wstrzymał również zakup nowych platform wydobywczych ASIC.

BTC.TOP, duży krajowy operator kopalni, zareagował, ogłaszając zawieszenie swojej działalności w Chinach, powołując się na ryzyko regulacyjne. Jej założyciel, Jiang Zhuoer, napisał na mikro blogu Weibo, że jego działalność wydobywcza nie będzie już otwarta dla Chin kontynentalnych.

W końcu chiński hasz popłynie za granicę, podobnie jak giełdy w 2017 r., Chiny będą odgrywać mniej znaczącą rolę w globalnej dystrybucji haszu.

Chen Jiahe, dyrektor ds. Inwestycji rodzinnego biura Novem Arcae Technologies z siedzibą w Pekinie, powiedział agencji prasowej Reuters, że „Wydobywanie kryptowalut pochłania dużo energii, co jest sprzeczne z celami Chin w zakresie neutralności węglowej”. Prześladowanie jest również częścią wzmożonych wysiłków Chin w celu ograniczenia spekulacyjnego handlu walutami cyfrowymi.

Obawy związane z nadchodzącą represją spowodowały, że ceny BTC wzrosły w weekend. Token spekulacyjny spadł o prawie 50% z historycznego maksimum. Nawet hobbystyczny token ETH Vitalika Buterina spadł do najniższego poziomu od dwóch miesięcy, spadając o 60% z rekordowego szczytu osiągniętego zaledwie kilka tygodni wcześniej. Liu jest najwyższym rangą chińskim urzędnikiem, który publicznie nakazał rozprawienie się z sektorem blockchain.

Ta deklaracja jest pierwszym przypadkiem, kiedy rada stanowa skierowała się konkretnie do działalności związanej z wydobyciem cyfrowej waluty. Eskalacja, która nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak trzy chińskie grupy branżowe zaostrzyły zakaz świadczenia usług związanych z walutami cyfrowymi przez instytucje finansowe i firmy płatnicze. Te grupy to National Internet Finance Association of China, China Banking Association oraz the Payment and Clearing Association of China.

Zgodnie z ich wspólną deklaracją „Instytucje nie mogą oferować klientom żadnych usług związanych z walutą cyfrową, takich jak rejestracja, handel, rozliczenia i rozrachunki”. Chiny wcześniej zakazały lokalnej wymiany walut cyfrowych i początkowych ofert monet, ale nie zabraniały osobom fizycznym posiadania tokenów ani angażowania się w wydobycie.

W piątek chiński nadawca państwowy CCTV ostrzegł lokalnych obywateli przed „ryzykiem systemowym” związanym z handlem walutami cyfrowymi w komentarzu na swojej stronie internetowej: „Bitcoin nie jest już narzędziem inwestycyjnym pozwalającym uniknąć ryzyka. Jest to raczej instrument spekulacyjny ”, powiedział nadawca, zauważając, że waluta cyfrowa jest lekko regulowanym aktywem często używanym w handlu na czarnym rynku, praniu pieniędzy, przemycie broni, grach hazardowych i handlu narkotykami.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China block reward mining industry stalls amid news of impending crackdown – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO