Rosyjscy kandydaci po przyjęciu nowej ustawy zobowiązani do ujawnienia stanu kryptowalut

Kandydaci do wyborów w Rosji będą musieli ujawnić swoje zasoby cyfrowej waluty, a także swoje rodziny. Nastąpiło to po tym, jak Duma Państwowa przyjęła nową ustawę, która ma na celu zbadanie zasobów cyfrowej waluty aspirujących urzędników publicznych w pierwszym czytaniu. Projekt musi jeszcze przejść dwa czytania, zanim przejdzie do izby wyższej. Nowa ustawa została zaproponowana przez rosyjski rząd w ramach ostatnich wysiłków zmierzających do powstrzymania krajowego przemysłu walutowego.

Jeśli zostanie przyjęty, będzie wymagał od kandydatów ubiegających się o stanowiska rządowe ujawnienia kwoty pieniędzy, które zainwestowali w waluty cyfrowe w ciągu trzech poprzednich lat. Ponadto członkowie ich rodzin, w tym ich dzieci, również muszą zadeklarować posiadanie cyfrowej waluty. Zasada będzie miała zastosowanie tylko w przypadkach, gdy kwota zainwestowana w walutach cyfrowych w tym czasie przekroczy całkowity dochód, jaki uzyskał kandydat. W takich przypadkach kandydat musi przedstawić szczegółowy raport na temat źródła dochodu, z którego finansował zakupy waluty cyfrowej.

Jak informują lokalne media, nowa ustawa zmieni dwie ustawy federalne – ustawę o „wyborach deputowanych do Dumy Państwowej” i „ustawę o wyborze prezydenta Federacji Rosyjskiej”. Poruszą również inne przepisy związane z prawem głosu. Co jeszcze ważniejsze dla posiadaczy waluty cyfrowej, zmieni „ustawę o cyfrowych aktywach finansowych”, która weszła w życie w styczniu 2021 r. Ustawa ta określiła status prawny waluty cyfrowej, jednocześnie zabraniając jej używania jako środka płatniczego. Jeśli nowa proponowana ustawa zostanie przyjęta, wejdzie w życie przed następnymi wyborami, rozpoczynając nową erę przejrzystości cyfrowej waluty w Rosji.

Jedna Rosja, partia prezydenta Władimira Putina, cieszy się dominacją w obu izbach, a przy jej poparciu ustawa prawdopodobnie przejdzie i zostanie przyjęta przed wyborami do Dumy 19 września. Rosyjski rząd konsekwentnie nawołuje do wykorzystywania walut cyfrowych w działalności przestępczej. Dwa miesiące temu prezydent Putin wezwał krajowe organy ścigania do monitorowania rosnącego przestępczego wykorzystania walut cyfrowych.

Przytoczył przelewy transgraniczne jako jeden z sektorów, które są pełne przestępstw związanych z cyfrową walutą.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Russian candidates to declare digital currency holdings after new bill passes – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO