Oferty w USA mogą wymagać zgłaszania transakcji w walucie cyfrowej powyżej 10 000 USD do IRS

W nowych propozycjach Departamentu Skarbu USA może pojawić się nowy wymóg zgłaszania transakcji w walutach cyfrowych o wartości ponad 10 000 USD do IRS w ramach planu przestrzegania przepisów podatkowych przez administrację Biden. Zgodnie z raportem opublikowanym przez Departament Skarbu, środki te spowodowałyby traktowanie walut cyfrowych jako gotówki na potrzeby dużych transakcji, z wymogiem zgłaszania ich odpowiednim władzom po przekroczeniu progu 10000 USD. „Podobnie jak w przypadku transakcji gotówkowych, raportowane będą również firmy, które otrzymują kryptowaluty o godziwej wartości rynkowej powyżej 10 000 USD”.

Raport sugeruje, że administracja USA jest zaniepokojona cyfrową walutą, która „już stanowi poważny problem z wykrywaniem, ułatwiając nielegalną działalność w szerokim zakresie, w tym uchylanie się od płacenia podatków”. Przyznaje również, że „znaczenie transakcji kryptowalutowych prawdopodobnie wzrośnie w ciągu następnej dekady”, a cyfrowy rynek walutowy już urósł do 2 bilionów dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Raport podkreśla również możliwość uchylania się od opodatkowania poprzez walutę cyfrową, sugerując, że IRS nie jest wystarczająco elastyczny, aby reagować na szybkie tempo zmian w sektorze. „Dzieje się tak, ponieważ IRS obsługuje przestarzałe systemy i nie ma możliwości pełnego wykorzystania zalet nowocześniejszej technologii ze względu na ograniczenia zasobów”.

Chociaż niektórzy będą zaniepokojeni rozwojem sytuacji, wymóg sprawozdawczości nie jest powszechnie postrzegany jako negatywny. Neeraj K. Agrawal, dyrektor ds.komunikacji w grupie wsparcia kryptowalut Coin Center, został zacytowany przez Decrypt, mówiąc, że dostosowanie regulacji cyfrowej waluty do parytetu z gotówką byłoby pozytywnym wydarzeniem netto dla sektora oraz dla głównego nurtu przyjęcia i wykorzystania waluty cyfrowej. „Równość z gotówką zawsze była najlepszym scenariuszem. Kryptowaluty działają jak gotówka, więc nic dziwnego, że będą traktowane jak gotówka ”.

Raport skarbowy: Musimy zobaczyć szczegóły dotyczące tego proponowanego nowego formularza 1099.

Czy będzie to zbyt inwazyjne? Ale na razie ta zasada wygląda na neutralną pod względem technologii.

Krypto to samo co gotówka.

To wydaje się dobre. Dotyczy również tylko pośredników.

Nie transakcje p2p – Neeraj K. Agrawal (@NeerajKA) 20 maja 2021 r

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US proposals could require reporting digital currency transactions over $10K to IRS – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO