Założyciel Chronos Labs, Aaron Russell, mówi, że Bitcoin SV jest dostępny i łatwy do zbudowania

Aaron Russell przez lata pracował jako inżynier oprogramowania, zanim poświęcił się ułatwieniu innym programistom budowania na Bitcoinie. Kiedy znalazł Bitcoin SV, który umożliwia programistom tworzenie skalowalnych i wydajnych aplikacji, wiedział, że jest w domu. Od tego czasu stworzył narzędzia skierowane do programistów, aw niedawnym wywiadzie dla Bitcoin Association Russell opowiedział o swojej podróży w Bitcoin i swoich planach na przyszłość.

Russell był zainspirowany potencjalnymi zastosowaniami oprogramowania działającego w rejestrze publicznym, ujawnił. Dodał, że możliwość zbudowania sieci interoperacyjnych aplikacji na jednym źródle prawdy – łańcuchu bloków – tworzy wszechświat nieskończonych możliwości. „Jedną z rzeczy, która mnie bardzo interesuje, jest koncepcja budowania interoperacyjnych aplikacji i usług, w których jednym źródłem prawdy jest łańcuch bloków, a dane, które istnieją w łańcuchu bloków, mogą być w kreatywny sposób udostępniane między różnymi aplikacjami” – Russell powiedziany. Russell stoi za jednymi z najbardziej przydatnych narzędzi dla programistów tworzących na Bitcoinie.

Poprzez swoją firmę Chronos Labs opracował PayPresto, zestaw narzędzi, który umożliwia portfelom internetowym łączenie się ze złożonymi transakcjami Bitcoin. To z kolei umożliwia programistom integrację inteligentnych kontraktów z ich aplikacjami Bitcoin. Russell zbudował także TXforge, narzędzie do tworzenia transakcji typu open source, na którym programiści polegają przy tworzeniu złożonych i dostosowywalnych transakcji blockchain. Powiedział: „Próbuję tworzyć narzędzia, które są dostępne i promować pragmatyczne sposoby budowania aplikacji, ułatwiając ten proces”.

Dla Russella wybór Bitcoin SV był łatwą decyzją, ponieważ jest to jedyna sieć blockchain, która skaluje się bez ograniczeń, ma bardzo niskie transakcje i ma stabilny protokół. „Dla mnie zawsze było boleśnie oczywiste, że łańcuch bloków musi się skalować – to zawsze było dla mnie jasne,” – zauważył Russell. Deweloper jest świadomy, że jego rola w ekosystemie jest krytyczna. Ułatwiając budowanie na Bitcoinie, Russell pozwala programistom, nawet tym, którzy nie mają zaawansowanych umiejętności, na tworzenie swoich aplikacji na Bitcoinie.

Ma nadzieję, że w odpowiednim czasie może to przyciągnąć do tej przestrzeni grupę nowych talentów. Na zakończenie wezwał deweloperów do spróbowania swoich sił w budowaniu na Bitcoinie. „Jeśli chcesz zająć się rozwojem Bitcoin, zdecydowanie skorzystaj z dostępnych narzędzi – istnieje wiele świetnych narzędzi początkowych. Możesz zacząć tworzyć naprawdę proste aplikacje w jeden dzień, jeśli znasz już podstawy JavaScript ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Chronos Labs founder Aaron Russell talks making Bitcoin SV accessible and easy to build on – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO