Chińska Mongolia Wewnętrzna ustanawia infolinię, aby zgłaszać kopiących btc

Mongolia Wewnętrzna, jeden z największych regionów autonomicznych Chin, chce wyeliminować górników z nagród blokowych. W swoim ostatnim posunięciu region utworzył specjalną infolinię dla mieszkańców, którzy mogą zgłaszać podejrzanych górników nagród blokowych za dalsze działania. Region bogaty w węgiel był niegdyś domem dla dobrze prosperującego ekosystemu górników z blokami, ale presja ze strony chińskiego rządu sprawiła, że ​​władze lokalne stały się wrogo nastawione do przemysłu.

Region autonomiczny, położony w północnych Chinach, jest trzecim co do wielkości podziałem administracyjnym w kraju azjatyckim po Xinjiangu i Tybecie. Przez lata był domem dla kilku górników, którzy korzystali z jego ogromnych zasobów węgla, aby zasilać swoje operacje. W pewnym momencie był domem dla 8% wskaźnika hash BTC. Potem wszystko się zmieniło, gdy chiński rząd zaczął wprowadzać środki mające na celu zmniejszenie śladu węglowego tego kraju. Doprowadziło to do tego, że rząd Mongolii Wewnętrznej dał górnikom dwa miesiące na wydostanie się. Samorząd kontynuuje wysiłki zmierzające do wyeliminowania górników nagrodzonych za blok.

W ogłoszeniu z 18 maja Komisja ds.Rozwoju i Reform Mongolii Wewnętrznej ujawniła, że ​​utworzyła specjalną infolinię i adres e-mail dla miejscowych, aby zgłaszać każdego podejrzanego górnika nagrody blokowej. Środek będzie również skierowany do każdej firmy, która udawała centrum danych, aby czerpać korzyści z podatków, ziemi i energii, ale zamiast tego wydobywa cyfrowe waluty. Firmy, które dzierżawią swoją ziemię górnikom kryptowalut, również nie zostaną oszczędzone. Szybka akcja władz lokalnych przeciwko górnikom z nagrody blokowej zaskoczyła wielu. Przez lata tania energia w regionie, a także chłodny i suchy klimat były idealne dla górników.

Branża ta rozwijała się przez lata iw szczytowym okresie miała większy udział w tempie mieszania BTC niż całe Stany Zjednoczone. Jednak ponieważ Chiny dążą do zmniejszenia krajowego zużycia energii nawet o 15% rocznie, górnicy ci mają trudności ze znalezieniem nowych podstaw do rozpoczęcia działalności. Weminer, firma wydobywająca chmurę z siedzibą w Pekinie, ujawniła, że ​​musiała zamknąć kilka faz swojego projektu. Inni jednak znaleźli sposób, aby sobie z tym poradzić i nadal działać. BTC.TOP, główna chińska kopalnia wydobywcza, zaczęła przenosić swoje centra do innych „bardziej stabilnych” regionów, gdy rząd Mongolii Wewnętrznej zaczął zwracać się przeciwko tej branży.

Jiang Zhuoer, dyrektor generalny BTC.TOP, stwierdził: „Ten incydent miał na nas niewielki wpływ. Wzięliśmy pod uwagę niepewność panującą w Mongolii Wewnętrznej, więc obecnie w Mongolii Wewnętrznej jest tylko kilka maszyn górniczych, a większość z nich znajduje się w bardziej stabilnych kopalniach w Xinjiang ”. Według innych doniesień górnicy przenoszą swoje operacje do prowincji Junan i Syczuan, a jeszcze inni decydują się całkowicie opuścić Chiny.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China’s Inner Mongolia sets up hotline to report block reward miners – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO