Elon Musk tweetuje rozmiar bloków i niskie opłaty, przerzucanie bitcoinów, dzień pizzy w bitcoinach

Po swoim tweecie na temat Tesli, który upuścił Bitcoin jako opcję płatności za swoje produkty, Elon Musk zainicjował rozmowę o wielkości bloków na Twitterze i wywołał zwolenników małych bloków. Na początku tego tygodnia Musk opublikował na Twitterze swój zamiar zwiększenia rozmiaru bloku Dogecoina i obniżenia jego opłat, co spotkało się z krytyką ze strony grupy deweloperów i zwolenników BTC.

To tylko jedna z nielicznych ironii relacji Piżmo z małymi blokerami. Pewnego dnia wszyscy go chwalą i kochają, a następnego dnia wszyscy pobiegną za nim za to, że porzucił tak zwaną rakietę lecącą na Księżyc. Musk odpowiedział: „100-krotnie wyższy wolumen transakcji przy 100-krotnie niższych opłatach oznacza, że ​​łączne zarobione opłaty pozostają takie same. Niskie opłaty i wysoki wolumen są potrzebne, aby stać się walutą Ziemi ”.

Założyciel Stowarzyszenia Bitcoin, Jimmy Nguyen, przyłączył się do rozmowy na Twitterze i podziękował Muskowi za wyjaśnienie, dlaczego skalowanie łańcucha bloków ma znaczenie. Nguyen napisał na Twitterze: „Zdolność transakcyjna: Niskie opłaty i wysoki wolumen są potrzebne, aby stać się walutą Ziemi. Dlatego BTC, ETH i inne nie działają. Właśnie dlatego BSV działa ”.

Tweety Muska pojawiły się kilka dni po tym, jak Tesla przestał akceptować BTC, powołując się na obawy dotyczące szybko rosnącego wykorzystania paliw kopalnych do wydobywania bitcoinów. Niedawno Al Jazeera opublikowała artykuł, w którym wymieniono BTC i Ethereum jako najbardziej „nieprzyjazne dla środowiska”. Wymienia on waluty cyfrowe od najwyższego do najniższego rocznego śladu węglowego monet PoW mierzonego w terawatogodzinach (TWh) zużycia energii elektrycznej.

BTC zajmuje pierwsze miejsce na liście z 114 TWh, podczas gdy BSV okazuje się być najbardziej przyjaznym dla środowiska z mniej niż jednym TWh. Tweety CEO Tesli i SpaceX nacisnęły przycisk i otworzyły rany w przestrzeni Bitcoin. Przez lata znoszenie ograniczeń i zwiększanie rozmiaru bloków Bitcoin było ciągłą rozmową i walką między grupami programistów. Ta wojna zakończyła się wraz z wyłonieniem się Bitcoin SV jako największej publicznej bazy danych potwierdzających pracę na świecie.

W tym tygodniu nastąpił również pierwszy z wielu flippenów w przestrzeni Bitcoin. Łączne dane Bitcoin SV przechowywane w łańcuchu przekroczyły teraz BTC. BSV jest obecnie uważany za największy publiczny łańcuch bloków podczas pomiaru wszystkich danych przechowywanych przy użyciu tego typu technologii. W artykule, główny historyk CoinGeek, Kurt Wuckert Jr, powiedział: „Zwolennicy BTC chcą, aby całkowity rozmiar BTC był jak najmniejszy, aby przeciętni ludzie mogli uruchamiać pełne kopie łańcucha blokowego”.

Wyjaśnił: „Wielcy blokatorzy uważają, że skumulowane dane w księdze są same w sobie cennym towarem, który zabezpiecza dowód pracy, a zatem węzły poszukujące zysku powinny chcieć więcej danych, które można wykorzystać w handlu z łańcucha bloków”. A propos handlu, czy wiesz, że 22 maja 2010 roku Laszlo Hanyecz przeszedł do historii dzięki pierwszej na świecie transakcji Bitcoin? Laszlo kupił dwie pizze Papa John’s za 10 000 bitcoinów. 11 lat później to skromne posunięcie jest nadal celebrowane i z pewnością wpłynęło na świat.

Wystarczy zapytać inwestora Anthony’ego Pompliano, który uruchomił w tym tygodniu Bitcoin Pizza, o zebranie funduszy i wsparcie rozwoju BTC. Najbardziej ironiczny jest fakt, że za Bitcoin nie można kupić pizzy Bitcoin. Oto najnowsze informacje w ekosystemie BSV. HandCash wydał handcash.me. Teraz każdy może udostępnić swój link handcash.me w mediach społecznościowych, aby otrzymywać wskazówki i tworzyć predefiniowane żądania płatności lub faktury.

Stowarzyszenie Bitcoin ogłosiło czwarty hackathon Bitcoin SV z pulą nagród w wysokości 100 000 $. Wydarzenie będzie się odbywać w całości online od 14 czerwca do 26 lipca. Rejestracja rozpoczęła się 16 maja i zakończy się wraz z zakończeniem rundy kodowania 26 lipca o godzinie 12:00. (GMT).

Wreszcie, niedawno zakończony Bitcoin SV DevCon 2021 był ogromnym sukcesem. Dla tych, którzy nie mogli oglądać sesji, nadal możesz! Po prostu przejdź do strony YouTube stowarzyszenia Bitcoin.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 45: Elon Musk tweets blocksize and low fees, Bitcoin flippening, Bitcoin Pizza Day – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO