Facebook Diem ogłasza wprowadzenie stablecoinów w USA

Projekt stablecoin Facebooka, Diem, ogłosił, że wypuści na rynek stabilne monety ustalane w dolarach amerykańskich, co jest ostatnim potwierdzeniem jego międzynarodowych ambicji. Projekt, poprzednio znany jako Libra, przewidywał światowe wprowadzenie swojego stablecoina, który planowano powiązać z ważonym koszykiem walut międzynarodowych. Jednak starcia z organami regulacyjnymi na całym świecie zaowocowały kilkoma znaczącymi zmianami kierunku w ostatnich miesiącach, a niedawne ogłoszenie było kulminacją przekształconych ambicji przed wprowadzeniem na rynek.

Stowarzyszenie Diem, które prowadzi projekt, oświadczyło, że przenosi swoją siedzibę ze Szwajcarii do USA i wycofa wniosek o licencję na system płatności w szwajcarskich władzach finansowych. Diem przygotowuje się teraz do zarejestrowania się jako firma świadcząca usługi finansowe w Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), oddziale Departamentu Skarbu USA. Planowane jest pilotażowe uruchomienie stablecoina w związku z kalifornijskim Silvergate Bank, chociaż Diem jeszcze nie potwierdził, kiedy nastąpi wdrożenie. „Jesteśmy zaangażowani w system płatności, który jest bezpieczny dla konsumentów i firm, sprawia, że ​​płatności są szybsze i tańsze” – mówi Diem.

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego wydał własne oświadczenie potwierdzające zamiar Diem wycofania szwajcarskiego wniosku o licencję. „Diem planuje uruchomić system płatności z USA w pierwszej fazie, ponieważ początkowo projekt będzie się koncentrował na USA jako rynku docelowym”. Plany dotyczące stablecoina Facebooka, czyli tak jak wtedy Libra, zostały ujawnione w czerwcu 2019 r., Jako część strategicznych ambicji firmy, aby wejść na globalny sektor płatności.

Oczekiwano, że Libra pozwoli na transakcje między konsumentami, a konsumentami do firm, jako formę płatności cyfrowej natywną dla ekosystemu Facebooka. Zrewidowana strategia stablecoinów tylko dla USD spowoduje, że Diem skupi się teraz na rynku krajowym, próbując zdobyć przyczółek w kosmosie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Facebook Diem announces US stablecoin launch – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO