Chińskie stowarzyszenia samoregulacyjne zakazują bankom dokonywania transakcji w walutach cyfrowych

Trzy stowarzyszenia samoregulujące branży finansowej opublikowały oświadczenie, w którym zastrzegają waluty cyfrowe i ostrzegają instytucje finansowe przed przetwarzaniem związanych z nimi płatności. Ci trzej uważają, że waluty cyfrowe zakłócają porządek gospodarczy w tym kraju i zachęcają inwestorów do zachowania ostrożności podczas inwestowania w waluty cyfrowe, które „nie są prawdziwymi walutami”. Wszystkie trzy organizacje – China Banking Association, National Internet Finance Association i Clearing Association of China – są stowarzyszeniami samoregulacyjnymi.

Podlegają nadzorowi Ludowego Banku Chin, a członkostwo jest dobrowolne. Chociaż nie mogą formułować przepisów branżowych, generalnie zapewniają swoim członkom przestrzeganie ustalonych przepisów i nakładają sankcje i grzywny na tych, którzy tego nie robią. W swoim oświadczeniu ta trójka zauważyła: „Ostatnio ceny kryptowalut gwałtownie wzrosły i gwałtownie spadły, a spekulacyjny handel kryptowalutami odbił się, poważnie naruszając bezpieczeństwo mienia ludzi i zakłócając normalny porządek gospodarczy i finansowy”. Przypomnieli chińskiej opinii publicznej, że waluty cyfrowe „nie mają właściwości pieniężnych, takich jak rekompensata prawna i nie są prawdziwymi walutami”.

Co istotne, ostrzegali instytucje finansowe przed przetwarzaniem transakcji w walutach cyfrowych. Stwierdzili: „Finansowe i płatnicze instytucje członkowskie nie świadczą usług ubezpieczeniowych związanych z wirtualnymi walutami lub bezpośrednio i pośrednio oferują swoim klientom usługi związane z kryptowalutami, w tym między innymi: handel kryptograficzny, przechowywanie, pożyczanie i rozliczanie; akceptowanie wirtualnych walut jako narzędzia płatniczego; wymiana walut wirtualnych z renminbi ”. Organizacje chcą ponadto, aby ich członkowie wzmocnili środki, które wprowadziły w celu monitorowania funduszy transakcji walutowych. Muszą również wzmocnić wymianę informacji o ryzyku, a „w przypadku znalezienia śladów naruszenia prawa i przepisów muszą niezwłocznie przyjąć ograniczenia i zawieszenia zgodnie z procedurami”.

Ostrzeżenie wyszło poza same firmy finansowe, a także skierowane zostało do firm będących członkami technologii. Ostrzeżono ich przed oferowaniem usług reklamowych i promocyjnych firmom handlującym walutami cyfrowymi. Najnowsze ostrzeżenie pojawia się w czasie, gdy Ludowy Bank Chin jest coraz bliżej wprowadzenia cyfrowego juana. Niektórzy eksperci branżowi wymieniają to jako główny powód, dla którego Chiny kontynuują walkę z walutami cyfrowymi. Paul Haswell, partner w kancelarii prawniczej Pinsent Masons w Hongkongu, powiedział: „Po części mają swoje własne cyfrowe renminbi, po części brak kontroli w zakresie wypływów gotówki, a po części stara się upewnić, że ludzie tego nie robią. zostać oszukanym ”.

Rzeczywiście, Chiny zmieniły swoje przepisy finansowe, aby zapewnić, że cyfrowy juan nie będzie miał konkurencji ze strony innych cyfrowych walut. W październiku ubiegłego roku LBCh zaproponowała prawo, które ukarze każdego, kto produkuje lub wydaje jakąkolwiek cyfrową walutę, która konkuruje z DC / EP. Inni eksperci oczekują od innych organów regulacyjnych działań podobnych do tych, które podjęły chińskie organizacje samoregulujące. Henri Arslanian, globalny szef kryptowalut w firmie audytorskiej PwC z Wielkiej Czwórki, powiedział: „Nie byłbym zaskoczony, gdyby inni regulatorzy i decydenci robili to samo, co chińskie ograniczenia w nadchodzących tygodniach, ostrzegając inwestorów przed ryzykiem handlu spekulacyjnego lub zmienność rynku kryptowalut ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China self-regulatory associations ban banks from digital currency transactions – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO