Argo Blockchain kupuje 2 obiekty w Quebecu

Argo Blockchain (LSE: ARB) z siedzibą w Wielkiej Brytanii nadal zwiększa swoją obecność w Ameryce Północnej. W zeszłym tygodniu górnik nagród blokowych ogłosił, że zakończył zakup dwóch centrów danych w Quebecu w Kanadzie. Zakup nastąpił po wcześniejszym ogłoszeniu w tym roku, że firma zakupiła ziemię w Teksasie pod budowę centrum wydobycia waluty cyfrowej.

W komunikacie prasowym dyrektor generalny Argo, Peter Wall, powiedział: „Zakup centrów danych przez Argo w Kanadzie to kolejny kamień milowy dla firmy, ponieważ dążymy do przejęcia większej kontroli nad naszą produkcją górniczą i bazą kosztów wydobycia, jednocześnie kładąc solidne fundamenty pod długoterminowe wzrost.” W nowych obiektach znajduje się znaczna część sprzętu górniczego, który już posiada Argo.

Łączna moc tych centrów danych wynosi 20 MW i wykorzystuje one głównie energię wodną w ramach inicjatywy ekologicznej puli wydobywczej rozpoczętej pod koniec marca. Argo pozyskało kredyty głównie poprzez wynagrodzenie bezgotówkowe, polegające na przejęciu istniejących zobowiązań bankowych związanych z tymi kredytami oraz zastosowaniu wpłaconego już depozytu.

Nie ujawnili dokładnych szczegółów warunków. Ogłoszenie to nastąpiło, gdy cena akcji Argo spadała ostatnio. W pewnym momencie w zeszłym tygodniu akcje Argo spadły o 50% w porównaniu z lutowym maksimum. Ogólnie akcje spółki notowanej na LSE wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 2900%. Potencjalni inwestorzy powinni nadal obawiać się dalszego spadku wyceny Argo. Decydując o tym, jak najlepiej wycenić firmę, nie powinieneś szukać dalej niż strategia biznesowa Argo, która koncentruje się na rynku spekulacji tokenami BTC wysokiego ryzyka.

Grifters napędzają głównie rynki spekulacji cenowych tokenów BTC. Model finansowy branży ma te same atrybuty, co schemat Ponziego. Kiedy wszystko się zawali, nawet spółki notowane na giełdzie, takie jak Argo, nie będą w stanie uciec bez szwanku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Argo Blockchain purchases 2 facilities in Quebec – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO