Tether i jego zabezpieczenie FIAT

Nigdy nie zapominaj, że Tether zwykł ci mówić, że jest w 100% wspierany przez amerykańską walutę i dopiero po dochodzeniu przeprowadzonym przez prokuratora generalnego Nowego Jorku (NYAG) zmusił swoją rękę, że kiedykolwiek przyznał, że tak nie jest.

Mając to na uwadze: w zeszłym tygodniu Tether najwyraźniej opublikował pierwszy ze swoich raportów o rezerwach na zlecenie AG dla świata. Jest to wymagane w ramach ugody Tether z NYAG, firma musi składać jeden raz na kwartał przez następne dwa lata. Mówię najwyraźniej, ponieważ to, co faktycznie wydało Tether, to jednostronicowy dokument zawierający dwa wykresy kołowe: jeden, który pokazuje skład rezerw Tethera na 74,85% „gotówki i ekwiwalentów gotówki”, a drugi, który dodatkowo rozbija, co „gotówka i ekwiwalenty gotówki” ‘ znaczy.

Zestawienie jest dostarczane bez kontekstu i bez żadnej wzmianki o tym, jak obliczono dane, jak można by się spodziewać po czymś przygotowanym przez zewnętrznego księgowego. Nie ma też nic do powiedzenia, że ​​to właśnie Tether przekazał grupie AG w ramach ugody. Jak przedstawiono, liczby nie mówią nam praktycznie nic konkretnego na temat rzeczywistego podziału rezerw Tethera.

Mając to na uwadze, co Tether próbuje nam powiedzieć za pomocą tych liczb?

Liczba 75,85% jest zgodna z 74% podanymi przez radcę prawnego Tether, Stuarta Hoegnera w oświadczeniu złożonym pod przysięgą do biura prokuratora generalnego w Nowym Jorku. Jednak podział „środków pieniężnych i ich ekwiwalentów” stanowi kolejny potajemny krok wstecz po oświadczeniach przedstawionych wcześniej przez firmę: tylko 3,87% tej kategorii to gotówka, co oznacza, że ​​gotówka stanowi marne 2,94% wszystkich rezerw Tether:

Tether

To bardzo odległe od czasów, kiedy Tether próbował nas przekonać, że za każdą liną w obiegu odpowiadał dolar amerykański. Inne pozycje wymienione w zestawieniu, takie jak 65,39% wartości „papieru komercyjnego”, są prawie bez znaczenia w tym kontekście (to, o czym można spekulować, nie jest zachęcające).

Gdyby Tether przeprowadził audyt swoich rezerw przez stronę trzecią – o co konsekwentnie domagali się krytycy – bylibyśmy w stanie określić na podstawie ujawnień zawartych w raporcie i zastosowanych standardów rachunkowości, na czym dokładnie polegają te pozycje. Ponieważ są to nie więcej niż dwa wykresy kołowe z niewielkimi przypisami, nie możemy zgadnąć. W wyrażeniu takim jak „papier komercyjny” jest tak wiele miejsca na interpretację, że bez definicji jest ono bez znaczenia.

Tak więc, chociaż stwierdzenie „Tether jest zabezpieczony w 100%” może być trywialnie prawdziwe, ponieważ Tether emituje USDT, a także posiada jakieś aktywa, to nie jest to, co Tether ma na myśli, nazywając siebie „stablecoinem”. Kiedy zasób cyfrowy się trzyma jako „stablecoin”, liczy się dokładnie to, czym jest zabezpieczona ta moneta. Jeśli to wsparcie wynosi mniej niż 4% gotówki, a reszta jest nadal praktycznie niepoznawalna, w jakim sensie można kiedykolwiek uznać uwięzienie za „stabilne”?

Wygląda na to, że jedynym celem tej publikacji (i wcześniejszych prób przejrzystości Tethera) jest zapewnienie bezkrytycznym zwolennikom Tether nagłówka, z którego można dyskutować na Twitterze, odwracając uwagę od prawdy: wciąż prawie nic nie wiemy o rezerwach Tethera.

Tether wie, co robi

Generalny radca prawny Stuart Hoegner został de facto rzecznikiem Tether, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię jego poparcia. Z jednej strony ma to sens. Jako ich główny radca prawny jest naturalne, że Hoegner będzie zwracał uwagę na rozmowy z organami regulacyjnymi i organami ścigania. Z drugiej strony, czy właściwe jest, aby Tether, za pośrednictwem swojego wewnętrznego prawnika, nie tylko odmawiał ujawnienia prawdziwych szczegółów ugody z NYAG, ale także aktywnie przedstawiał ją w fałszywym świetle? Prawie każda prezentacja, jaką przedstawił Tether co do swoich rezerw, była myląca, jeśli nie jawnym kłamstwem, włączając w to te, które pochodzą bezpośrednio od firmy Hoegner.

Publiczne oświadczenia Hoegnera na temat Tether są zgodne z wyraźnym schematem. Za każdym razem, gdy firma zostaje cofnięta w kąt lub gdy sceptycyzm co do wsparcia na uwięzi osiąga szczyt, Hoegner pojawi się w podcastu lub wyda oświadczenie zapewniające wszystkich, że wszystko jest w porządku i że wszelkie sugestie, że Tether jest nieuczciwy, to nic innego jak FUD. Zrobi to nawet wtedy, gdy publicznie dostępne dowody bezpośrednio zaprzeczają jego zapewnieniom. Ten dokładny wzór został już zastosowany w dokumencie wykresu kołowego Tether. Niecały dzień po opublikowaniu Hoegner napisał w Medium o długości 1400 słów zatytułowanym „Więź ustanawia nowy standard przejrzystości – i reagowanie na krytykę, która nie jest związana z faktami”. Narzeka w nim, że sceptycy wobec tak zwanego „dowodu” poparcia Tethera „przesuwają słupki bramki” i „szerzą jawnie fałszywe i wprowadzające w błąd dezinformacje oraz dziwaczne teorie spiskowe”.

To bogata pozycja, którą Hoegner może zająć, biorąc pod uwagę, że ten sam post na Medium również mówi: „Po szeroko zakrojonym dochodzeniu trwającym ponad dwa lata i przejrzeniu ponad 2,5 mln dokumentów dostarczonych przez Tether i Bitfinex, Biuro Prokuratora Generalnego w Nowym Jorku nie dokonało żadnych negatywnych ustaleń, że pęta nie były w pełni zabezpieczone ani nigdy nie zostały wydane bez wsparcia”. To jest jawne kłamstwo. Ugoda między Tether a biurem Prokuratora Generalnego, podpisana przez Tether i Bitfinex, jest jednoznaczna: „Ze względu na niezdolność Tether do prowadzenia znaczącej działalności bankowej w tym czasie, sam nie był w stanie utrzymać dolarów wystarczających na wsparcie setek milionów nowych uwięzi, które weszły na rynek. Do 15 września 2017 r. Jedynymi dolarami amerykańskimi posiadanymi przez Tether, rzekomo wspierającymi około 442 miliony uwięzi w obiegu, było około 61 milionów dolarów zdeponowanych w Bank of Montreal. ”

Jeśli chodzi o po 2017 roku:

„Od 2 listopada 2018 r. Uwięzi nie były już zabezpieczane 1 do 1 dolarami amerykańskimi na koncie bankowym Tether, ponieważ znaczna część zabezpieczenia… została przeniesiona do Bitfinex w celu zrekompensowania środków pobranych przez Crypto Kapitał.” Dopiero po tym okresie – i po wszczęciu śledztwa w NYAG – Tether potajemnie wycofał się z obietnicy, że będzie w pełni poparty dekretem. Jej strona internetowa została po cichu zmieniona w lutym 2019 r. Z stwierdzenia, że ​​„każda więź jest zawsze zabezpieczona 1 do 1, tradycyjną walutą utrzymywaną w naszych rezerwach” na „tradycyjną walutę i ekwiwalenty gotówki i od czasu do czasu może zawierać inne aktywa i należności z tytułu pożyczek udzielonych przez Tether stronom trzecim. ”

Zmiana nie została ogłoszona przez Tether, mimo że była to znaczne odejście od stanowiska, na które nalegał do tego momentu. Zamiast tego, wkrótce po zmianie, Hoegner złożył NYAG oświadczenie, w którym przyznaje, że tylko 74% uwięzi jest zabezpieczone walutą lub ekwiwalentami gotówki. Hoegner powiedział The Block po opublikowaniu wykresów, że „czytelnicy nie powinni mylić pozycji, które nie są w„ rzeczywistej gotówce ”z brakiem płynności” – ale zaledwie dwa lata temu Tether twierdził, że każdy token jest w 100% zabezpieczony walutą. Słupki rzeczywiście są przesuwane, ale nie jest to dziełem krytyków Tethera, jak Hoegner chciałby, abyście wierzyli. Są poruszani przez Tethera i Hoegnera za każdym razem, gdy ich twierdzenia o wspieraniu więzi nie mogą być dłużej uzasadnione. Motywacje Tether do tego są oczywiste. Musi tylko nadal dawać swoim zwolennikom wystarczające dowody, aby nadal wierzyli, że każda więź ma wartość w prawdziwym świecie. Praktycznie nigdy nie musi tego udowadniać, ponieważ pomimo tego, że wciąż nie ma danych, aby ktokolwiek był w stanie wymienić swoje uwięzi na walutę, ludzie nadal kupują uwięzi. Ale co z tego ma Hoegner?

Ciągłe zaprzeczanie waszym poprzednim oświadczeniom na ten temat musi być wyczerpujące, zwłaszcza gdy te wcześniejsze fałszywe oświadczenia wywołują gniew władz, tak jak to zrobili w przypadku Tether w Nowym Jorku. Być może Hoegner jest nieświadomym patsy, zmuszonym do bycia publiczną twarzą nieustannie zmieniających się słupków bramkowych Tethera, aby odwrócić uwagę od osób odpowiedzialnych za grę. Namalowanie go w całości jako piorunochronu dla mosiądzu Tether nie byłoby jednak sprawiedliwością Hoegnera. Tether w różnych momentach próbował żądać dziesiątek milionów dolarów jako część swojej rezerwy, która w rzeczywistości była przechowywana na koncie Hoegner, a nie Tether. Zostało to zgłoszone przez Bloomberga w 2018 r. I zostało potwierdzone przez śledztwo NYAG i miało miejsce w epoce, w której każdy uwięź miał być wspierany 1: 1 przez amerykańską walutę. Jest też własna historia zawodowa Hoegnera, która obejmuje rolę zastępcy radcy prawnego i dyrektora ds. Zgodności w firmie Excapsa, założycielach kasyna online UltimateBet.

Excapsa sprzedała UltimateBet w 2006 r., Ale strona upadła w 2008 r., Kiedy ujawniono, że pracownicy Excapsa oszukiwali na platformie, zarówno przed sprzedażą, jak i po sprzedaży. Generalnym radcą prawnym Excapsy, prawdopodobnie szefem Hoegnera, był Daniel Freidberg. Friedberg był zamieszany w skandal związany z oszustwami i pomimo pracy w imieniu UltimateBet przy sprzedaży firmy, zaczął pracować dla kupującego niemal natychmiast po transakcji, co wydaje się być wysoce niezadowalającym konfliktem interesów. Niemniej jednak nic z tego nie wyszło. Jest też post Hoegnera w Medium, który bezczelnie błędnie przedstawia wynik śledztwa NYAG w taki sam sposób, jak w komunikacie prasowym Tether w czasie ugody. Podobnie jak jego szefowie, Hoegner wie, że ci, którzy do tej pory wspierali Tether, będą wierzyć mniej więcej we wszystko, co im powie.

Dlatego Hoegner może czuć się komfortowo, pisząc 1400 słów na Medium bez przyznania, że ​​dochodzenie NYAG wykazało, że tethering nie zawsze był wspierany, lub że Tether nadal nie zapewnia zewnętrznego audytu swoich rezerw. Chociaż rozważanie motywacji Hoegnera jest interesujące, ostatecznie nie ma to znaczenia. Faktem jest, że Tether regularnie korzysta z Hoegnera, aby nadać bardziej wiarygodny połysk prowadzonej przez firmę kampanii oszustwa i zaciemniania jej zasobów. Dzięki takim osobom jak nowojorskie biuro prokuratora generalnego, Tetherowi szybko brakuje miejsca na kłamstwo, ponieważ wymówki stają się coraz słabsze, jak pokazuje śmieszna próba Hoegnera, aby zmienić śledztwo NYAG i najnowszy dowód Tether w coś, co Twitter może przechwycić.

Ciekawe będzie, czy te wykresy kołowe są tym, co Tether faktycznie przesłał do NYAG zgodnie z ustaleniami z lutego, a jeśli nie, to czy załamanie się realnych rezerw kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Tether reaches new lows in quest to avoid being audited – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO