Cøbra nie dotrzymuje terminu odpowiedzi na pozew dotyczący własności intelektualnej Craiga Wrighta

Termin dla Cøbra na udzielenie odpowiedzi na biały proces dr Craiga Wrighta oficjalnie minął, a Cøbra najwyraźniej zdecydował się nie podejmować żadnych działań. Pozew dotyczy publikacji słynnej białej księgi Satoshi Nakamoto na bitcoin.org. Prawnicy dr Wrighta pierwotnie napisali do użytkownika Twittera Cøbra, jako operatora bitcoin.org, informując go, że narusza prawa autorskie doktora Wrighta do Białej Księgi i żądając usunięcia tego dokumentu.

Ponieważ tego nie zrobiono, dr Wright wszczął postępowanie przeciwko firmie Cøbra w dniu 24 lutego. W dniu 21 kwietnia 2021 r. Dr Wright otrzymał pozwolenie na obsługę firmy Cøbra poza jurysdykcją Wielkiej Brytanii; ponieważ tożsamość Cøbra jest wciąż nieznana, Cøbra została przesłana pocztą e-mail na konto bitcoin.org.

Cøbra został odcięty 26 kwietnia i miał 22 dni na odpowiedź na pozew, ale ponieważ odpowiedź na pozew wiązałaby się z ujawnieniem przez Cøbrę swojej tożsamości, pojawiło się pytanie, czy Cøbra w ogóle zareaguje. Cøbra potwierdził na swoim Twitterze, że nie zamierza odpowiadać i prawie przyznaje sprawę:

To coś w rodzaju zmiany nastawienia: po orzeczeniu z 21 kwietnia Cøbra chwalił się, że jest gotów zrezygnować ze swojego pseudonimu, aby bronić sprawy:

Cøbra i bitcoin.org są jednymi z pięciu stron, które były celem dr Wrighta z powodu naruszenia praw autorskich w związku z hostingiem Białej Księgi.

Dr Wright utrzymywał, że działania te nie mają na celu uniemożliwienia dostępu do Białej Księgi; w rzeczywistości artykuł pozostaje ogólnie dostępny, w tym na stronie internetowej dr Wrighta. Mówi raczej, że zostały one uruchomione, aby uniemożliwić firmom używanie Białej Księgi – jego własności intelektualnej – do promowania produktów niezwiązanych z opisywanym przez nią Bitcoinem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Cøbra misses deadline to respond to Craig Wright’s IP lawsuit – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO