Reserve Bank of India ostrzega banki, aby zerwały wszelkie powiązania z giełdami walut cyfrowych

Indyjski bank centralny podwaja swoje stanowisko wobec waluty cyfrowej. Według źródeł w Indiach bank apeksowy ostrzega banki komercyjne przed obsługą biznesów związanych z walutami cyfrowymi, w tym giełd i handlowców. Dzieje się tak pomimo orzeczenia Sądu Najwyższego Indii, który uchylił tę decyzję w 2020 roku. Bank Rezerw Indii nie jest wielkim fanem walut cyfrowych i przez lata jasno to pokazał. Chociaż w niedawnej przeszłości zmniejszył swoją otwartą niechęć do branży – głównie dlatego, że przegrał walkę prawną z branżą w zeszłym roku – nadal pracuje nad wyeliminowaniem cyfrowych walut w Indiach.

Raport Reutera ujawnił, że RBI wysyła ostrzeżenia do banków komercyjnych w Indiach przed obsługą firm związanych z cyfrową walutą. Powołując się na źródła, które chciały pozostać anonimowe, placówka ujawniła, że ​​RBI jest zaniepokojona odpływem kapitału za granicę i ryzykiem prania pieniędzy. Jedno ze źródeł, które jest dyrektorem wyższego szczebla w banku, z którym skontaktował się RBI, skomentowało: „Organ regulacyjny nieoficjalnie pyta nas, dlaczego zajmujemy się taką działalnością, skoro ma ona charakter skrajnie spekulacyjny.

Wiele pieniędzy przepływa za granicę za pośrednictwem tego handlu, z którym RBI nie jest zadowolony, ponieważ może to prowadzić do prania brudnych pieniędzy ”. Większość banków przestrzega nieformalnego ostrzeżenia. Podczas gdy niektóre banki nie mają nic przeciwko cyfrowym walutom, wiedzą, że lepiej nie walczyć z regulatorem, skomentowało inne źródło. „Wystarczy, że dyskusje są nieformalne. Nikt nie chce występować przeciwko regulatorowi – stwierdził. Już teraz część banków podjęła działania przeciwko klientom kryptowalutowym.

ICICI Bank, popularny prywatny pożyczkodawca w Indiach, jest jednym z tych, którzy działają zgodnie z ostrzeżeniem. Źródła twierdzą, że zaczęły już prosić dostawców usług płatniczych, z którymi współpracuje, o wstrzymanie wszystkich transakcji płatniczych związanych z cyfrową walutą. Inne banki podążają za tym przykładem. Axis Bank, Kotak Mahindra Bank i Citibank podjęły działania mające na celu zmniejszenie ich ekspozycji na waluty cyfrowe. Dyrektor generalny globalnej giełdy walut cyfrowych, która jest obecna w Indiach, skomentował: „Axis Bank zajął dość negatywne stanowisko wobec kryptowalut. Powołują się na politykę wewnętrzną i środki ryzyka i wstrzymali transakcje z giełdami kryptowalut. ”

Pomimo nieprzerwanego stanowiska indyjskich organów regulacyjnych przeciwko Bitcoinowi, branża w kraju azjatyckim nadal rośnie. Według nieoficjalnych danych ponad dziesięć milionów Hindusów zainwestowało w waluty cyfrowe. Mówi się, że całkowity stan posiadania wynosi ponad 100 miliardów rupii (1,36 miliarda USD).

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Reserve Bank of India warns banks to cut all ties with digital currency exchanges – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO