Chiny zakazują instytucjom finansowym i płatniczym prowadzenia działalności kryptowalutowej

Chiny zakazały instytucjom finansowym i firmom płatniczym świadczenia usług związanych z transakcjami kryptowalutowymi i ostrzegły inwestorów przed spekulacyjnym handlem kryptowalutami.

Zgodnie z zakazem takie instytucje, w tym banki i kanały płatności online, nie mogą oferować klientom żadnych usług związanych z kryptowalutą, takich jak rejestracja, handel, rozliczenia i rozrachunki, poinformowały we wtorek trzy organy branżowe we wspólnym oświadczeniu. „Niedawno ceny kryptowalut gwałtownie wzrosły i gwałtownie spadły, a spekulacyjny handel kryptowalutami odbił się, poważnie naruszając bezpieczeństwo mienia ludzi i zakłócając normalny porządek gospodarczy i finansowy” – napisali w oświadczeniu.

Chiny zakazały wymiany kryptowalut i początkowych ofert monet, ale nie zabroniły osobom fizycznym posiadania kryptowalut.

Instytucje nie mogą świadczyć usług oszczędzania, zaufania lub zastawiania kryptowaluty, ani wydawać produktów finansowych związanych z kryptowalutą, mówi również oświadczenie. W oświadczeniu zwrócono również uwagę na ryzyko związane z handlem kryptowalutami, mówiąc, że prawdziwe waluty „nie są wspierane przez rzeczywistą wartość”, ich ceny są łatwe do manipulowania, a kontrakty handlowe nie są chronione przez chińskie prawo.

Trzy organizacje branżowe to: Narodowe Stowarzyszenie Finansów Internetowych w Chinach, Chińskie Stowarzyszenie Banków oraz Chińskie Stowarzyszenie Płatności i Rozliczeń.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.reuters.com/technology/chinese-financial-payment-bodies-barred-cryptocurrency-business-2021-05-18/Author: BitcoinSV.pl
CEO