Amerykański organ nadzoru papierów wartościowych wydaje ostrzeżenie dotyczące funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na kontrakty terminowe BTC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła inwestorów, aby byli świadomi ryzyka związanego z kontraktami terminowymi na waluty cyfrowe w funduszach inwestycyjnych, w swoim najnowszym ostrzeżeniu dla inwestorów przed walutami cyfrowymi. Regulator, któremu powierzono nadzorowanie rynków papierów wartościowych w USA, powiedział, że inwestorzy powinni dokładnie rozważyć ryzyko związane z inwestowaniem w jakiekolwiek fundusze inwestycyjne mające ekspozycję na rynek kontraktów terminowych BTC, które określił jako „wysoce spekulacyjną inwestycję”.

Zwracając uwagę w szczególności na zmienność kontraktów terminowych na BTC i BTC, SEC powiedział, że brak regulacji sprawił, że rynek stał się siedliskiem oszustw i manipulacji, co dodatkowo komplikuje obraz ryzyka dla inwestorów. Wskazując na potrzebę pełnego rozważenia ujawniania informacji o ryzyku wszelkich eksponowanych funduszy, SEC stwierdziła, że ​​inwestorzy powinni skupić się na ryzyku, które podejmują. „Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji w fundusz, inwestorzy powinni przed dokonaniem inwestycji skupić się na poziomie podejmowanego ryzyka oraz na poziomie ryzyka, które są w stanie podjąć.”

Komunikat SEC nawiązuje do ekspansji rynków kontraktów terminowych na waluty cyfrowe od czasu uruchomienia pierwszego dla Segwit pod koniec 2017 r., Przy czym te spekulacyjne inwestycje stanowią obecnie coraz większy udział niektórych funduszy inwestycyjnych skierowanych do inwestorów. Komisja oświadczyła, że ​​będzie nadal monitorować zgodność funduszy narażonych na kontrakty terminowe na waluty cyfrowe, zgodnie z ustawą o spółkach inwestycyjnych i federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych. „Ochrona inwestorów i ocena bieżącej zgodności tych funduszy jest dla pracowników najwyższym priorytetem”.

SEC zasugerowała również, że rozważy, czy ryzyko kontraktów terminowych na walutę cyfrową można lepiej uwzględnić za pośrednictwem ETF lub funduszu giełdowego. W odróżnieniu od funduszy inwestycyjnych, SEC stwierdziła, że ​​ETF „nie mogą zapobiec wejściu dodatkowych aktywów inwestorów do ETF, jeśli ETF stanie się zbyt duży lub dominujący na rynku, lub jeśli płynność na rynku zacznie słabnąć”.

Powiadomienie jest tylko ostatnim z serii ostrzeżeń wydanych przez SEC dla inwestorów rozważających wysoce ryzykowne inwestycje w walutę cyfrową.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US securities regulator issues warning on BTC futures-exposed mutual funds – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO