Jak potrójne księgowanie Abendum zaburza branżę audytorską

Rozwiązania oparte na blockchain doskonale pasują do branży księgowej; jest to jeden z powodów, dla których firma Abendum, działająca w oparciu o Bitcoin, zajmująca się potrójnym wejściem, została wybrana przez Norweski Urząd Nadzoru Finansowego jako uczestnik jego regulacyjnej piaskownicy.

Publiczna, przejrzysta, zabezpieczona przed fałszerstwami księga, którą obie strony mogą zweryfikować, może znacznie zwiększyć wydajność w branży księgowej, zwłaszcza w okresie podatkowym i po sezonie audytów. Tak się składa, że ​​dziś w Stanach Zjednoczonych upływa termin płacenia podatków, ostatni dzień, w którym obywatele USA muszą płacić podatki. Jeśli uważasz, że składanie podatków jest trudne na poziomie indywidualnym i biznesowym, pomyśl o całej pracy, jaką audytorzy muszą wykonać, aby uzyskać dowody dla firm i osób fizycznych, które kontrolują – na szczęście Abendum rozwiązuje ten problem. Abendum stworzył rozwiązanie, które zwiększa ogólną wydajność w branży księgowej, zwłaszcza w procesie audytu.

Ostatnio CoinGeek miał okazję porozmawiać z CEO Abendum Stephanem Nilssonem i CTO Torje Sunde, aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach, które Abendum stworzył dla branży księgowej. „[Rozwiązania, które stworzyliśmy w Abendum] opierają się na serii problemów, których doświadczyłem, pracując w wielkiej czwórce firmy audytorskiej” – powiedział Sunde. „W szczególności proces uzyskiwania zewnętrznych potwierdzeń, który zasadniczo ma miejsce, gdy masz transakcję, a audytor chce zweryfikować transakcję z kontrahentem – co zajmuje dużo czasu. Ale korzystając z księgi publicznej i zasadniczo pozostawiając ślad wszystkich działań gospodarczych w publicznej księdze współdzielonej, możemy znacznie uprościć proces audytu ”.

Abendum znalazł sposób, aby uczynić proces audytu znacznie bardziej wydajnym niż jest obecnie, a łańcuch bloków Bitcoin odgrywa kluczową rolę w tworzeniu tej wydajności. W Abendum dokonano trzech wpisów; jeden przez nadawcę, jeden przez odbiorcę, a trzeci na publicznym blockchainie – innymi słowy, Abendum wprowadza rewolucję w branży księgowej dzięki potrójnej księgowości. „Rachunkowość potrójnego zapisu nie zastępuje księgowania podwójnego, ale ją rozszerza. Trzecim elementem jest pozostawienie tego śladu w księdze publicznej. [Jako użytkownik końcowy] nie poczujesz żadnej różnicy ”- powiedział Sunde. „Dzieje się tak, że Twój tradycyjny system zostanie rozszerzony, napiszesz do publicznego łańcucha bloków, a Twój kontrahent również użyje tej księgi, tej wspólnej bazy danych, więc później audytor może spojrzeć na tę księgę, na ślad, który obie strony opuszczają w publicznym łańcuchu bloków ”.

Rozwiązanie Abendum nie tylko ułatwia życie audytorom, ale także rozwiązuje palący problem, z którym borykają się przedsiębiorstwa na całym świecie – fałszowanie faktur. „Wszystkie firmy mają dziś problem z otrzymywaniem fałszywych faktur; ludzie próbują wysyłać fałszywe faktury, aby firma zapłaciła bez sprawdzania tego. Widzieliśmy ten problem w tym roku w Norwegii, firma wpłaciła duże kwoty na niewłaściwe konto, a potem po prostu zniknęła, [ale potrójne księgowanie zapobiega takim problemom] ”- powiedział Nilsson. „To, co teraz robimy, to umożliwienie księgowemu przesłania dokumentu i podpisania go cyfrowo, abyśmy wiedzieli, że to naprawdę od niego. w ten sposób zostaje zarejestrowany w łańcuchu bloków, a następnie można go wysłać do odbiorcy. Kiedy odbiorca ją otrzyma, może teraz zobaczyć, że ta faktura została podpisana przez kogoś, kogo znam, więc mogę jej zaufać ”. „Tak więc wykonując ten pierwszy prosty krok, podpisując faktury cyfrowo, możemy zabić całą branżę fałszywych faktur i uczynić ją znacznie bezpieczniejszą i pozwolić dyrektorowi finansowemu firmy spać spokojnie w nocy, ponieważ będą wiedzieć, że to, co płacą, to trafiam do właściwej firmy i że jest to prawdziwa faktura ”. „Następnym krokiem jest wtedy, gdy odbiorca otrzymuje podpisaną fakturę, a jeśli teraz podpisze ją jako otrzymaną i zaakceptowaną, mamy tę funkcję potrójnego zapisu.

Następnie, kiedy nadchodzi audyt, obaj aktorzy już go podpisali, audytor widzi, ok, jest podpisany przez obu, nie muszę nikogo dzwonić, mogę po prostu zaakceptować to jako prawdziwy dokument, mogą wyjść na blockchain i to jest narzędzie, które dajemy audytorowi, może teraz uruchomić raport i zweryfikować, czy ta faktura jest faktycznie podpisana, znajduje się w łańcuchu bloków, więc mogę zaakceptować ją jako dowód ”. Rachunkowość potrójna może zrewolucjonizować branżę księgową, jaką znamy.

Rachunkowość potrójna znacząco zwiększa wydajność w branży księgowej poprzez redukcję kosztów związanych z ludzką pracą i czasem. Celem każdej firmy i każdego rządu jest zwiększenie wydajności, co jest jednym z powodów, dla których Abendum zostało wybrane przez Norweski Urząd Nadzoru Finansowego jako uczestnik jego regulacyjnej piaskownicy. „Właśnie zabrano nas do piaskownicy norweskich władz finansowych” – powiedział Nilsson. Sunde dodał: „Kiedy składaliśmy wniosek, opisywaliśmy korzyści, jakie może to przynieść społeczeństwu, a także branży, i byliśmy jedynym projektem, który został wybrany w tym roku do udziału w tej regulacyjnej piaskownicy.

To samo w sobie jest naprawdę interesującym wydarzeniem, ponieważ teraz obserwujemy zainteresowanie ze strony organów regulacyjnych, czy możemy stworzyć rozwiązania, które mogą uczynić branżę lepszą, a społeczeństwo lepszym ”. „W tej chwili robimy beta t

Obecne cele i plany na przyszłość Abendum

Na najwcześniejszych etapach Abendum jest głównym atutem audytorów. „Największym kosztem i największym problemem związanym z księgowością jest dzisiaj sprawdzenie przez audytora, czy wysłana przez Ciebie faktura faktycznie pochodzi od Ciebie” – powiedział Nilsson. „To, co audytor musi dzisiaj zrobić, to zadzwonić do swojego reportera finansowego i powiedzieć„ czy możesz przesłać mi kopię tej faktury ”lub„ czy możesz sprawdzić, czy faktycznie zapłaciłeś tę fakturę ”i tak dalej – zajmuje to dużo czasu i kosztuje dużo pieniędzy ”. „Jednak umieszczając [te dane] podpisane w łańcuchu bloków, tak jak robimy to obecnie w naszym systemie, możemy przeskoczyć ten krok, ponieważ jest już podpisany i zweryfikowany, więc audyt można przeprowadzić mniej więcej w czasie rzeczywistym, a my może zaoszczędzić 60-80% przynajmniej na kosztach audytu ”.

Audyt to praca czasochłonna i pracochłonna, audytor musi wyjść i poszukać zapisów, które służą jako dowód zapisów księgowych, które próbują zweryfikować, a jak możesz sobie wyobrazić, nie zawsze jest to łatwe zadanie. „Kiedy jesteś audytorem, istnieją pewne wymagania dotyczące tego, co musisz zrobić, a to jest związane z zebraniem wystarczających i odpowiednich dowodów kontroli, a to wymaga dużego nakładu pracy” – powiedział Sunde. „Ta praca jest kosztowna w tej branży, ponieważ wymaga do tego wysoko wykształconych ludzi. Więc kiedy zwiększasz wymagania regulacyjne, musisz również wykonać więcej pracy; lub, [możesz] użyć nowej technologii, tutaj staje się to bardzo interesujące dzięki Abendum. Istnieje możliwość skorzystania z tej technologii [Abendum] i rozwiązania problemów, z którymi borykają się wszystkie strony branży ”.

Chociaż Abendum jest skierowany do audytorów i księgowych na wczesnym etapie, planuje wprowadzić funkcje, które będą korzystne dla przedsiębiorstw, pracowników, a nawet konsumentów. Zapytany o plany Abendum, Sunde odpowiedział: „W tej chwili mamy MVP w testach beta, staramy się również uczynić rzeczy bardziej zautomatyzowanymi i koncentrujemy się na szybkiej komercjalizacji”. „[Pracujemy również] nad pomysłem, że wizualizacja sprawozdania finansowego na mapie byłaby interesująca”. „Może dostarczyć nam wielu wiarygodnych informacji, [może pozwolić nam] pobrać nie tylko dane finansowe, ale także więcej. Możesz dodać metadane do danych. Na przykład jeden niefinansowy punkt danych, który można dodać, to lokalizacja stron. Może to być świetne narzędzie dla audytorów lub każdego, kto chce bardzo szybkiego zrozumienia zakresu działalności poza stroną zysków i strat, będziesz w stanie zwizualizować to na mapie. ” Nilsson mówił dalej o kolejnych funkcjach, które Abendum ma w przygotowaniu: „Więcej narzędzi do raportowania, więcej narzędzi dla zarządu, więcej narzędzi dla dyrektora finansowego, więcej dla osób w firmie i poza nią, aby uzyskać lepszy przegląd i szybszy przegląd stanu finansowego firmy ”. „Tak jak Torje, powiedział, mając dane finansowe na mapie, na której masz różną grubość linii w zależności od tego, ile pieniędzy napływa, różne kolory dla wypływających pieniędzy i tak dalej, jest wiele interesujących rzeczy, które planujemy rób tam. ” „I więcej integracji dla różnych rodzajów systemów księgowych. Więc teraz mamy wtyczkę do SAP i mówimy o innych wtyczkach do innych programów księgowych, jest tu dużo w przygotowaniu, ponieważ dostajemy tyle informacji w systemie, że możemy wyodrębnić wiele raportów i przeanalizować te dane i ucz się z tego ”. „Kolejnym krokiem jest zaoferowanie firmom środków elektronicznej wymiany wiadomości, jakie mamy już w UNISOT.

Zamiast wysyłać fakturę e-mailem lub za pomocą EDI, możemy teraz wysłać ją za pośrednictwem łańcucha bloków, co czyni ją bezpieczniejszą, łatwiejszą do kontrolowania i szyfrowaną ”. Od narzędzi, które pozwalają szybko i wizualnie zrozumieć kondycję finansową firmy, po narzędzia, które pozwolą większej liczbie firm zintegrować rozwiązanie Abendum z potrójną księgowością, zespół Abendum ma wiele do zaoferowania na przyszłość. Branża księgowa jest gotowa na zakłócenia, a Abendum jest na dobrej drodze, aby ją zakłócić. „Naprawdę uważam, że branża audytorska potrzebuje tego teraz, ta innowacja w księgowości podwójnego zapisu ma 700 lat, a do 2009 roku brakowało jej elementu, więc jesteśmy teraz w pewnym pionierskim okresie pod względem historycznym księgowość – powiedział Sunde. „To, co rachunkowość podwójnego wejścia zrobiła ze światem zachodnim, właśnie dlatego świat zachodni jest tak bogaty i rozwinięty w porównaniu z resztą świata, który jest mniej rozwinięty” – powiedział Nilsson. „Teraz, jeśli możemy zacząć stosować rachunkowość potrójnego wejścia i być jeszcze bardziej wydajnymi, to jest to następne pokolenie, które może wyewoluować całe społeczeństwo na zupełnie nowy poziom. Bernie Madoff i Enron byli jednymi z największych przestępców nadużywających rachunkowości, a Abendum może temu zapobiec ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How Abendum’s triple entry accounting is disrupting the auditing industry – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO