Hive Blockchain sprzedaje norweską spółkę zależną, wspomina o utracie dopłat do energii

Hive Blockchain Technologies (TSXV: HIVE | OTCQX: HVBTF | FSE: HBF), firma wydobywająca nagrody blokowe, która handluje na giełdzie w Toronto, sprzedała jedną ze swoich spółek zależnych. Firma powołała się na nowe prawo, które odcięło dopłaty do energii w celu zablokowania górników jako powód swojego ruchu. Hive sprzedał spółkę zależną lokalnej gminie ze stratą, starając się skupić na innych swoich centrach danych.

W komunikacie prasowym Hive potwierdził, że sprzedał swoją norweską spółkę zależną Kolos Norway AS lokalnej gminie Narvik na podstawie umowy sprzedaży udziałów. Zgodnie z tą umową Hive przekazał wszystkie udziały gminie wraz z płatnością w wysokości 200 000 USD. Hive zamierza teraz skupić się na swoich centrach danych w Szwecji i Islandii. Hive powołał się na ustawę, którą norweski parlament zatwierdził w grudniu 2018 r. Ustawa ta stanowiła, że ​​górnicy z nagród blokowych nie będą już otrzymywać ulg w zużyciu energii elektrycznej w takim samym tempie, jak inne energochłonne branże.

Ustawa została wprowadzona w życie w styczniu 2019 roku, odmawiając Hive’owi i innym górnikom dostępu do taniej energii. W tamtym czasie norweski poseł zauważył: „Norwegia nie może nadal zapewniać ogromnych zachęt podatkowych dla najbardziej brudnej formy kryptografii, jaką jest bitcoin. Wymaga dużej ilości energii i generuje duże emisje gazów cieplarnianych na całym świecie ”. Przed wejściem w życie nowego prawa Norwegia miała najniższe ceny energii elektrycznej dla odbiorców przemysłowych spośród 30 krajów członkowskich Międzynarodowej Agencji Energetycznej.

Wyprzedził także Islandię jako kraj w Unii Europejskiej z najniższymi cenami energii dla użytkowników niebędących gospodarstwami domowymi. Jednak dzięki nowemu prawu górnicy z nagrodami blokowymi odczuwają ucisk. W przypadku Hive nowe prawo rzekomo naruszyło prawa do zagospodarowania terenu, co doprowadziło do ich umorzenia z 15 mln USD na dzień 31 marca 2019 r. Do 0 USD obecnie.

Frank Holmes, prezes firmy, skomentował: „HIVE chciałby wyrazić nasze uznanie dla lokalnej społeczności Narwiku, która wspierała trudne stanowisko, przed jakim stała firma. Szkoda, że ​​do tego doszło, ale cieszę się, że nieruchomość została zachowana przez lokalną społeczność, aby społeczność mogła skupić się na zagospodarowaniu tej niezagospodarowanej nieruchomości do wielu zastosowań ”. Sprzedaż norweskiej spółki zależnej jest sprzeczna z ostatnimi zmianami dokonanymi przez Hive, które w ostatnich miesiącach dynamicznie rozwijały się.

W zeszłym miesiącu nabył kampus centrum danych o mocy 50 megawatów w Nowym Brunszwiku z dostępem do taniej zielonej energii. Jak informował CoinGeek w styczniu, zwiększył swoje zapasy sprzętu, nabywając 6400 koparek Canaan AvalonMiner 1246 nowej generacji.

Dzięki przejęciu firma była w stanie osiągnąć swój cel 1000 petahaszów na sekundę.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hive Blockchain sells Norwegian subsidiary, cites loss of power subsidies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO