Witamy w dżungli: Patrick Thompson rozmawia z Gorilla DAO z Bitcoin Association

W bardzo krótkim czasie Gorilla DAO stał się jednym z najbardziej kultowych projektów opartych na Bitcoinie w niedawnej przeszłości. Pierwsza zdecentralizowana, autonomiczna organizacja Bitcoin, Gorilla DAO, promuje wykorzystanie łańcucha bloków Bitcoin do zbliżania ludzi we wspólnej sprawie. Założyciel i lider społeczności Patrick Thompson rozmawia z Bitcoin Association o Gorilla DAO, o tym, co przyniesie przyszłość i o znalezieniu równowagi między byciem twarzą DAO a pozwoleniem na jego autonomiczne działanie.

Gorilla DAO ma na celu zjednoczenie członków i wykorzystanie ich zbiorowej zdolności do osiągania wyznaczonych celów, powiedział Thompson. „Ludzie mogą mieć coś, co chcieliby osiągnąć, ale nie mają wystarczającej wiedzy, aby to zrobić. DAO rozwiązuje to za nich – wszystkie zasoby i narzędzia, których potrzebujesz, znajdują się w jednym miejscu i możesz dokonać wyboru, aby uruchomić ten projekt ”- powiedział.

W prawie każdej innej firmie istnieje hierarchia, która nią rządzi. Chociaż ten system na ogół działa, ma wiele wad, z których jednym jest nacisk na tę hierarchię, który ostatecznie tłumi innowacje. „Innowacyjny pomysł może nawet nie dotrzeć do każdego biurka, na którym musi się znajdować, aby mógł zostać wprowadzony w życie” – podsumowuje Thompson. Technologia Blockchain rozwiązuje ten problem, a samowykonujące się inteligentne kontrakty dają początek nowemu typowi struktury ładu korporacyjnego, który opiera się na wcześniej zdefiniowanych regułach.

Członkowie mogą głosować na te zasady za pomocą żetonów zarządzania. DAO nie są nową koncepcją – istnieją od kilku lat w innych sieciach blockchain, najbardziej znanym z Ethereum. I chociaż wiele z nich zakończyło się katastrofą, byli oni ważną częścią podróży DAO i wywarli duży wpływ na dzisiejsze DAO, w szczególności na DAO Gorilla. Chociaż DAO nie ma lidera, Thompson nadal służył jako menedżer społeczności. Jak wyjaśnia Stowarzyszeniu Bitcoin, jest w pełni świadomy, że musi znaleźć równowagę między potrzebą ukierunkowania we wczesnej fazie projektu a ostatecznie staniem się organizacją bez lidera. „Z biegiem czasu i szybko się dowiadujesz, że ludzie chcą wiedzieć, kto za czymś stoi, zwłaszcza jeśli chodzi o kupowanie członkostwa i kupowanie praw do głosowania.

Ludzie chcą wiedzieć, dokąd idą ich pieniądze, więc myślę, że ważne jest, aby mieć osobę lub zespół, który można zidentyfikować jako coś, na czym można polegać ”. Wierzy, że wkrótce, gdy inteligentne kontrakty zostaną zintegrowane z Gorilla DAO, będzie mógł pozwolić, aby organizacja była zarządzana przez członków, w prawdziwym duchu DAO. „W Bitcoin od jakiegoś czasu istnieją inteligentne kontrakty.

Kiedy są inteligentne kontrakty, naprawdę mogę się wycofać. Może nadal będzie element obsługi klienta, ale będzie o wiele mniej intensywny i ręczny ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Welcome to the jungle: Patrick Thompson talks Gorilla DAO with Bitcoin Association – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO