Korea Południowa ogranicza działania związane z phishingiem walut cyfrowych

Rząd Korei Południowej zamierza wzmocnić swoją infrastrukturę, aby udaremnić rosnącą aktywność phishingu cyfrowej waluty w tym kraju. Według lokalnych raportów, wraz ze wzrostem cen większości walut cyfrowych, działania phishingowe potroiły się w tym roku. Inicjatywą kieruje południowokoreańskie Ministerstwo ICT we współpracy z Narodową Agencją Policji. Jak wynika z raportu lokalnego sklepu Yonhap, ministerstwo zauważyło wzrost liczby prób phishingu, zwłaszcza za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Oszuści wabią swoje ofiary do wprowadzenia swoich danych uwierzytelniających na fałszywych stronach internetowych, a gdy tylko cele wpadną w podstęp, oszuści przejmują kontrolę i usuwają konta w cyfrowej walucie.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy ministerstwo wykryło i zablokowało 32 takie strony phishingowe. Jest to gwałtowny wzrost w porównaniu z 41 takimi stronami internetowymi, które ministerstwo wykryło w całym 2020 roku. Według ministerstwa niektóre próby phishingu nie są skomplikowane i żerują na braku dbałości o szczegóły ich ofiar. W jednym przypadku oszuści korzystali ze strony www.bithnub.com, będącej odzwierciedleniem popularnej giełdy Bithumb, ale mimo to zdołali zwabić wiele niczego nie podejrzewających ofiar. W odpowiedzi na wzrost liczby takich witryn phishingowych Ministerstwo ICT wzmacnia swój 24-godzinny system monitorowania, aby szybko je blokować.

Krajowa Agencja Policji Korei Południowej rozprawia się z tymi witrynami od początku marca tego roku, ujawniono dalej. W zeszłym tygodniu policja prowadziła dochodzenie w 21 przypadkach, w których oszuści uzyskali dostęp do portfeli walut cyfrowych swoich ofiar i ukradli ich fundusze. Policja bada także inne przestępstwa związane z walutami cyfrowymi, w tym pranie brudnych pieniędzy. Kraj Azji Wschodniej, który ma trzecią co do wielkości gospodarkę w regionie, jest jednym z największych rynków walut cyfrowych na świecie. Tak zwane giełdy Wielkiej Czwórki – Korbit, Coinone, Bithumb i Upbit – należą do największych na świecie.

Wadą jest to, że wraz z szybkim upowszechnianiem się walut cyfrowych nastąpił wzrost liczby przestępstw powiązanych. Według raportu Urzędu Nadzoru Finansowego liczba oszustw związanych z walutami cyfrowymi wzrosła w zeszłym roku o 42%. W jednym konkretnym przypadku lokalna giełda znana jako V Global została oskarżona o oszukanie ponad 40 000 użytkowników o wartości 214 milionów dolarów.

Według lokalnych punktów sprzedaży, dyrektor generalny giełdy, zidentyfikowany tylko jako Lee, rzekomo sprzedawał waluty cyfrowe za pomocą metod marketingu wielopoziomowego. Źródła posiadające wiedzę wewnętrzną twierdzą, że Lee i inni współspiskowcy obiecali użytkownikom duże zyski, w większości przypadków trzy razy większe niż ich pierwotna inwestycja. Użytkownicy stali również do zarabiania pasywnego, wprowadzając innych. Jednak V Global okazał się oszustwem, który objął fundusze inwestorów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea clamps down on digital currency phishing activities – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO