Jaka jest różnica między Monero a MoneroV?

MoneroV Polskie forum — https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=35641

Kopanie XMV —- https://steemit.com/monerov/@guidedcrypto/how-to-mine-monerov-xmv

Sieć kryptowalut MoneroV jest twardym rozwidleniem popularnej kryptowaluty Monero zorientowanej na prywatność. Hard fork ma miejsce, gdy pojedyncza kryptowaluta dzieli się na dwie części. Występuje, gdy istniejący kod kryptowaluty zostanie zmieniony, co spowoduje powstanie zarówno starej, jak i nowej wersji. Czasami rozwidlony produkt zachowuje nazwę oryginału, ale dodaje do niej przedrostek lub przyrostek, aby się wyróżnić.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE Sieć kryptowalut MoneroV jest twardym rozwidleniem popularnej kryptowaluty Monero zorientowanej na prywatność. Monero jest znane z wysokiego poziomu bezpieczeństwa, prywatności i anonimowości. MoneroV twierdzi, że rozwiązuje niektóre niedociągnięcia Monero, w tym problemy ze skalowalnością Monero.

Monero jest znane z wysokiego poziomu bezpieczeństwa, prywatności i anonimowości. Projekt MoneroV nie jest powiązany ani powiązany z zespołem programistycznym projektu Monero. Oba projekty kontynuowały swoją własną ścieżkę i rozwijały się po hard forku.

Kryptowaluta Monero używa symbolu XMR, podczas gdy tokeny MoneroV będą znane jako XMV. Podział hard-fork nastąpił w bloku 1564965; w tym momencie górnicy MoneroV zaczeli tworzyć bloki w sieci MoneroV. W wyniku rozwidlenia wszyscy posiadacze monet Monero XMR staną się właścicielami tokenów XMV

Różnice techniczne między dwiema monetami

Ponieważ obie kryptowaluty koncentrują się przede wszystkim na anonimowości i prywatności, istnieje między nimi wiele podobieństw. Oba wykorzystują te same koncepcje sygnatur pierścieniowych i ukrytych adresów w celu zapewnienia prywatności użytkownika i mają interwał blokowy wynoszący około 120 sekund. Dodatkowo poziom trudności jest dynamicznie dostosowywany w każdym bloku dla obu sieci. MoneroV twierdzi, że rozwiązuje niektóre niedociągnięcia Monero, w tym problemy ze skalowalnością Monero związane z zawyżonym łańcuchem bloków, nieskończoną podażą monet, wysokimi kosztami transakcji i centralizacją procesu decyzyjnego. Kluczowa różnica między tymi dwiema sieciami polega na tym, że podczas gdy Monero ma nieograniczoną podaż tokenów, MoneroV ma stałą podaż wynoszącą 256 milionów XMV.

Powodem ograniczonej podaży monet MoneroV jest ochrona ich posiadacza przed inflacją, która zmniejsza siłę nabywczą monet. Ponadto MoneroV twierdzi, że Monero zniechęca prawdziwych górników, ponieważ jego rosnący wskaźnik hashowania opiera się głównie na masowym wykorzystaniu automatycznych koparek, takich jak botnety (oprócz innych form ukrywania się, w których przeglądarka użytkownika bierze udział w wydobywaniu bez ich wiedzy ). MoneroV działa na osobnym protokole Mimblewimble zorientowanym na prywatność. Ten protokół jest okrojoną wersją protokołu Bitcoin, która poprawia prywatność i zamienność sieci kryptowalut, prowadząc do większego potencjału skalowalności.

Oczekuje się, że jego użycie spowoduje niższe koszty transakcji i mniejszy rozmiar łańcucha bloków. MoneroV początkowo będzie używał tego samego algorytmu wyszukiwania informacji o pracy (PoW), co Monero.2 W ramach ćwiczenia twardego widelca około 158 milionów tokenów XMV zostanie przetransportowanych w powietrze w celu utrzymania krążących zapasów monet XMV. (W ramach zrzutu, istniejący posiadacze tokenów otrzymują nowe tokeny za darmo; monety XMV zostały przekazane bezpłatnie obecnym posiadaczom XMR w ramach promocji). . Dla użytkownika MoneroV i jego zasobów XMV zostanie wygenerowany nowy portfel z tym samym adresem, kluczami prywatnymi i wyrażeniem mnemonicznym, które użytkownik miał w oryginalnej sieci Monero.

Reakcja społeczności Monero

Chociaż bitcoin miał wiele twardych wideł, które doprowadziły do ​​powstania nowych kryptowalut, takich jak bitcoin cash i bitcoin gold, te nowe monety nie miały dodatkowych zabezpieczeń prywatności, takich jak sygnatury pierścieni i ukryte adresy.

Ponieważ zarówno Monero, jak i MoneroV wykorzystują te koncepcje, pojawiły się poważne zarzuty, że planowany hard-fork MoneroV faktycznie stanowiłby zagrożenie dla sieci Monero, w tym znaczące zagrożenie dla ponownego wykorzystania kluczowego obrazu. (Kluczowy obraz jest istotną częścią sieci Monero, która pomaga potwierdzić, czy produkt został wydany, czy nie.) 3 Gdy obie sieci Monero i MoneroV mają ustawiony ten sam adres, klucze prywatne i wyrażenia mnemoniczne, każda transakcja użytkownika w dowolnym łańcuchu sieci da ten sam obraz klucza.

Twierdzono, że taka sytuacja może doprowadzić do możliwego ujawnienia tożsamości uczestników sieci w obu sieciach, co zlikwidowałoby podstawowy aspekt Monero (a także MoneroV) – prywatność i anonimowość użytkownika. Wraz z odbieraniem i wydawaniem przez użytkownika tokenów XMV prywatność innych użytkowników, którzy mogli z nimi dokonywać transakcji, również może być zagrożona. Twierdzenia dotyczące wpływu inflacji z powodu nieskończonej podaży monet Monero zostały również odrzucone przez niektórych zwolenników Monero, powołując się na obserwację historycznej inflacji Monero i bitcoinów.

Podsumowanie Podobne przypadki różnych opinii zaobserwowano, gdy sieć Ethereum zdecydowała się na hard fork, który doprowadził do powstania dwóch sieci – Ethereum Classic i Ethereum. Podczas gdy MoneroV twierdzi, że oferuje dodatkowe funkcje dodatkowe, lepsze zarządzanie, mniejszą możliwość wykrywania spamu i botnetu, czas pokaże, jak działa rozwidlenie i powodzenie / niepowodzenie powstałej sieci. Inwestowanie w kryptowaluty i początkowe oferty monet („ICO”) jest wysoce ryzykowne i spekulacyjne, a ten artykuł nie jest zaleceniem Investopedii ani pisarza do inwestowania w kryptowaluty lub ICO.

Ponieważ sytuacja każdej osoby jest wyjątkowa, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji finansowych należy zawsze skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą. Investopedia nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji co do dokładności ani aktualności informacji zawartych w niniejszym dokumencie. Na dzień pisania tego artykułu autor nie posiada żadnych kryptowalut.

Autor : BitUp

Źródło : https://www.investopedia.com/tech/difference-between-monero-and-monerov/Author: bitup BSV