VXPASS dołącza do programu szczepień Lesotho, Pay-to-View Relica i Bitcoin DevCon 2021

Przyszłość systemu opieki zdrowotnej jest napędzana przez blockchain. Królestwo Lesotho, kraj śródlądowy w RPA, wybrał oparty na łańcuchu blokowym VXPASS do wdrożenia programu szczepień COVID-19. VXPASS to platforma stworzona do zarządzania, przechowywania i weryfikacji rekordów dla globalnych programów szczepień COVID-19 przy użyciu Bitcoin SV. We wtorek VXPASS ogłosił, że osiągnął porozumienie z Sesiu sa Tšoele le beta Poho Fund (SESIU), partnerstwem publiczno-prywatnym odpowiedzialnym za wdrożenie szczepień COVID-19 w kraju. SESIU poda pierwsze 560 000 szczepień w Lesotho, zarządzanych, przechowywanych i weryfikowanych przez VXPASS. Plan ma zaszczepić i zweryfikować pełne 1,2 miliona osób do końca 2021 roku.

Dzięki VXPASS i telefonowi z aparatem pacjenci mogą zakończyć dwudawkowe leczenie w różnych punktach świadczeniodawcy. Wszystkie dane są przechowywane w BSV, co umożliwia zarówno rządom, jak i opinii publicznej dostęp i monitorowanie w czasie rzeczywistym. Umożliwia także osobom fizycznym posiadanie swoich danych. W oświadczeniu założyciel Zachary Weiner powiedział: „Jesteśmy głęboko przekonani, że dobre dane są kluczem do pomyślnego wprowadzenia szczepień”. Afrykańska inicjatywa szczepień Lesotho oparta na technologii blockchain jest o krok bliżej do systemu opieki zdrowotnej opartego na technologii blockchain w przyszłości. Podczas gdy Lesotho wchodzi w blockchain dla swoich programów, inne kraje nadal zacieśniają kontrolę regulacyjną nad sektorem walut cyfrowych.

W Korei Południowej organy regulacyjne zabiegają o współpracę banków w celu ujawnienia szczegółowych informacji o klientach firm zajmujących się cyfrową walutą. W raporcie medialnym nieujawniona agencja regulacyjna stwierdziła, że ​​banki muszą podawać dane giełd, które jeszcze nie wdrożyły rachunków rzeczywistych dla swoich użytkowników waluty cyfrowej. Pracują również nad określeniem dokładnej liczby giełd walut cyfrowych działających w kraju. Na zarejestrowanie się w urzędzie mają czas do 24 września lub grożą im kary na podstawie ustawy o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. W podobnej próbie rozprawienia się z użytkownikami sąd federalny w północnym dystrykcie Kalifornii w Stanach Zjednoczonych upoważnia IRS do doręczenia wezwania Johna Doe w sprawie Krakena.

Giełda musi dostarczyć do IRS dane o swoich amerykańskich użytkownikach i związanej z nimi działalności handlowej przekraczającej 20000 USD w latach 2016-2020. W oświadczeniu pełniący obowiązki prokuratora generalnego David Hubbert z Wydziału Podatkowego Departamentu Sprawiedliwości powiedział: „Ci, którzy dokonują transakcji z kryptowalutą, muszą wypełniać swoje zobowiązania podatkowe, jak każdy inny podatnik”. Petycja Stanów Zjednoczonych nie zawiera zarzucenia Krakenowi popełnienia jakiegokolwiek wykroczenia w związku z jego działalnością związaną z wymianą walut cyfrowych.

W najnowszych aktualizacjach ekosystemu BSV, aplikacja Relica do udostępniania zdjęć oparta na Bitcoin wkrótce pozwoli użytkownikom generować jeszcze większy dochód dzięki nowej funkcji Pay-to-View. W środowym tweecie Relica ogłosiła, że ​​nowa funkcja pojawi się wkrótce. Funkcja Pay-to-View otworzy kolejny model zarabiania, jednocześnie wprowadzając mnóstwo nowej jakości treści na platformę. Odwiedź Relica, aby się zarejestrować. Bitcoin SV DevCon 2021 rozpocznie się w tym tygodniu!

Wirtualne wydarzenie w dniach 15-16 maja zgromadzi liderów, kadrę kierowniczą i wizjonerów blockchain, którzy poprowadzą interaktywne sesje i warsztaty. Programiści dowiedzą się, jak firmy wykorzystują nieograniczone skalowanie BSV do tworzenia nowych aplikacji i usług. Nie przegap tego wydarzenia! Nadal możesz zarejestrować się na bsvdevcon.net.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 44: VXPASS joins Lesotho vaccination program, Relica’s Pay-to-View and Bitcoin DevCon 2021 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO