Alipay i testowanie cyfrowego juana

Chiński gigant płatniczy, Alipay, ma umożliwić niektórym użytkownikom korzystanie z cyfrowego juana w tym kraju, po ogłoszeniu połączenia między jego aplikacją a cyfrowymi portfelami juanów. Platforma płatności mobilnych, której właścicielem jest Ant Group, stwierdziła, że ​​wersja próbna umożliwi niektórym użytkownikom dostęp do cyfrowego juana za pośrednictwem jej usługi, która ma stanowić kluczową część powstającego ekosystemu wokół cyfrowej waluty.

Posunięcie to było możliwe dzięki zaangażowaniu MYbank, jednego z wiodących banków internetowych w Chinach, którego większościowym właścicielem jest również Ant Group. W oświadczeniu cytowanym przez CNBC w sprawie jej zaangażowania w kolejną fazę testów cyfrowych juanów, Ant Group powiedział, że będzie nadal współpracować z przemysłem i władzami państwowymi, aby wspierać rozwój cyfrowej waluty. „Jako jeden z uczestników procesu e-CNY, współpracownik Ant Group, MYbank, będzie stale przyspieszał proces zgodnie z ogólnymi ustaleniami Ludowego Banku Chin. Ant Group, wraz z MYbank, będzie również nadal wspierać badania, rozwój i testy e-CNY PBOC. ” Ant Group od kilku lat ściśle współpracuje z bankiem centralnym tego kraju nad rozwojem cyfrowej waluty i jej infrastruktury.

Szyny rozwoju aplikacji mobilnych firmy wsparły już tworzenie wielu różnych cyfrowych aplikacji w juanach, a Mybank jest mocno zaangażowany we wspieranie wprowadzenia waluty. Rywale WeBank są również zaangażowani w kształtowanie ekosystemu waluty cyfrowej w Chinach, chociaż firma nie zaoferowała jeszcze swojej wersji pomostu fiducjarnego do cyfrowego juana. Ludowy Bank Chin kontynuował prace nad wersjami próbnymi cyfrowego juana, w tym programami zrzutów lotniczych i lokalnymi programami próbnymi w miastach, skierowanymi do handlu detalicznego, festiwali zakupów i innych codziennych scenariuszy przyjmowania płatności cyfrowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Alipay to enable test of digital yuan – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO