MoreDuckies: pierwsza cyfrowa gra o zwierzakach Bitcoin

Czy kiedykolwiek grałeś w Neopets? Pamiętasz Tamagotchi? Oparta na Bitcoin MoreDuckies jest unikalną mieszanką obu gier i jest pierwszą cyfrową grą dla zwierząt stworzoną na blockchainie Bitcoin. To, co zaczęło się jako strona internetowa, na której można było kupować towary za pomocą BSV, przekształciło się w wirtualną grę dla zwierząt domowych, w której niektóre działania, które mają miejsce na platformie, są rejestrowane w łańcuchu bloków Bitcoin.

„DuckCreation był pierwotnie tylko sklepem e-commerce sprzedającym kubki kaczych, przyjmującym BitcoinSV do zapłaty” – powiedział Satoshi Duckamoto, twórca MoreDuckies. „Ale w jakiś sposób pojawiło się to w pierwszym odcinku filmu Jimmy’ego Nguyena The Bitcoin Vision, prezentującym najbardziej innowacyjne projekty technologiczne. To spowodowało, że społeczność programistów miała wysokie oczekiwania, że ​​DuckCreation jest na czymś – czego w rzeczywistości nie było w tamtym czasie – byłem tylko kaczką. Wkrótce potem Unwriter opublikował to na Twitterze, a wielu innych twórców opublikowało swoje pomysły na fajną grę w kaczki, oczekiwania osiągnęły szczyt i nie miałem innego wyjścia, jak tylko zbudować grę.

Tak to się zaczęło ”. Dzięki ostatnim wydarzeniom, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy, takim jak renesans tokenów / NFT, MoreDuckies był w stanie szybko ewoluować i ostatecznie uruchomić grę w stylu cyfrowego zwierzaka, o której kilku programistów Bitcoin i liderów biznesu uważało, że Satoshi Duckamoto był tworzenie przez cały czas. „MoreDuckies to interaktywna cyfrowa gra o zwierzakach oparta na protokole tokena RUN. Gracze mogą pielęgnować i hodować własne kaczki w grze. Kiedy mówię „ich własne kaczki”, nie żartuję. Każda kaczka to wyjątkowy NFT, który żyje w sieci BitcoinSV i gdy gracze się nimi opiekują, wyrastają na różnych osobników o różnych cechach ”- powiedział Duckamoto. „Dla wygody przedstawiłem tę grę jako„ cyfrową grę ze zwierzakami ”, ale nie ma„ oficjalnego ”sposobu, w jaki można w nią grać. Niektórzy ludzie podgrzewają jajka, aby dostać te puszyste rzeczy, które kaczą [kaczki]; inni chcą po prostu zbierać jajka do HODL.

Niektóre osoby używają Dziennika Wymiany do komunikowania się ze swoimi przyjaciółmi. Exchange Diary to zaszyfrowany NFT, który możesz wysłać znajomemu. Ty i Twój przyjaciel możecie na zmianę wypełniać dziennik, aby dzielić się swoimi historiami i sekretami. W przeciwieństwie do poczty e-mail i usług przesyłania wiadomości online, szyfrowanie odbywa się po stronie klienta przy użyciu klucza prywatnego właściciela w grze, więc nie musisz się martwić, że jakaś duża firma wydobędzie Twoje dane osobowe.

W grze jest o wiele więcej rzeczy, które możesz zrobić, ale nie zepsuję niespodzianki ”. Istnieje kilka różnych sposobów gry w MoreDuckies, więc aby dowiedzieć się więcej, skontaktowałem się z Nickiem Numasem, arcymistrzem MoreDuckies i twórcą oryginalnych retweetów. Zaledwie kilka godzin po uruchomieniu gry Numas był w stanie wykluć kilka jaj, podczas gdy inni gracze mieli problem z zrobieniem tego samego.

„Gra jest prosta. Wydajesz pieniądze na cyfrowe jajka, utrzymujesz jajka w cieple za pomocą Bitcoin, a następnie twoje jajka mogą wykluć się w małe kaczuszki. Jeśli je przegrzejesz – rozbije twoje jajka na żółtko. W tym momencie zabiłeś kaczkę – powiedział Numas. „Z moich jaj wykluły się kaczuszki, z których wyrosły różne kaczki. Ty nazywasz kaczki, czyli mam kaczki o nazwie iPhone, iPad i MacBook. Karmisz kaczki cyfrową żywnością, aby zapewnić im cyfrową energię, szczęście i zdrowie. Moją ulubioną kaczką jest [moja kaczka] Jermaine.

Myślałem, że umiera, ponieważ przybrał dziwny szary kolor, kiedy był mały, okazuje się, że to normalne, a Jermaine to bardzo rzadka kaczka. Teraz jest dorosły, jest czarny z czerwonymi oczami, co jest bardzo wyjątkowe. Do zebrania są różne kaczki, niektóre bardzo rzadkie. Wreszcie gra ma walutę zwaną GESH (Golden Egg Shell). Zdobywasz je, grając w Quack & Field, grę podrzędną, która określa przyszłą wiarygodność twoich kaczek. Grasz w tę grę, używając rozbitych skorupek jaj, gdy wyklują się kaczki ”.

Chociaż gra ma zaledwie kilka tygodni, zyskała dużą popularność. Zaledwie pięć dni po uruchomieniu MoreDuckies umieścił w sieci ponad 21 000 transakcji. Kiedy zapytałem Satoshi Duckamoto, co chcą, aby inni wiedzieli o MoreDuckies lub na wynos / doświadczenie podczas gry i po zagraniu w pierwszą cyfrową grę dla zwierząt na Bitcoin, Duckamoto powiedział mi: „Mam nadzieję, że wiele osób lubi hodować kaczki, zbierać je, handlować nimi i dzielić się swoimi zabawnymi doświadczeniami ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. Sama koncepcja tokena nie jest niczym nowym.

Ale te interaktywne cyfrowe tokeny na BSV nadały inny wymiar temu, co może zaoferować gra, umożliwiając korzystanie z elementów gry poza oryginalną grą. To jest prawdziwa gra, w którą gramy. Przekazanie graczom prawa własności pozwala na rozkwit kreatywności ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : MoreDuckies: Bitcoin’s first digital pet game – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO