Citigroup rozważa oferowanie usług cyfrowej waluty

Citigroup poinformował, że rozważa wprowadzenie nowej serii usług w zakresie waluty cyfrowej dla swoich klientów, po wzroście zainteresowania walutą cyfrową w ostatnich miesiącach. Według doniesień Financial Times gigant z Wall Street rozważa usługi związane z aktywami cyfrowymi, takie jak przechowywanie i handel walutami cyfrowymi, jako odzwierciedlenie „bardzo szybkiego” podejmowania inwestycji w waluty cyfrowe w całej bazie klientów. Globalny szef wymiany walut Itay Tuchman powiedział, że bank koncentruje się na tym, jak najlepiej zaspokajać potrzeby klientów w tej rozwijającej się przestrzeni. „Z naszej perspektywy istnieją różne opcje i zastanawiamy się, gdzie możemy najlepiej obsługiwać klientów.

To nie będzie próba handlowania propozycjami ”. Posunięcie to opiera się na wcześniejszym raporcie opublikowanym przez bank, który sugerował, że waluta cyfrowa może stać się międzynarodową walutą handlu, mimo że bank ten powiedział wówczas, że nie ma żadnych konkretnych planów uruchomienia własnych usług waluty cyfrowej. Tuchman powiedział, że podczas gdy bank aktywnie rozważał opcje obsługi sektorów aktywów cyfrowych, nie spieszy się ze swoją ofertą. „Nie mam żadnego FOMO, ponieważ uważam, że kryptowaluty zostaną tutaj, a my jesteśmy dopiero na samym początku rynku.

To nie jest wyścig kosmiczny. Jest miejsce na więcej niż jedną flagę ”. Podczas gdy Citi zastanawia się, jak najlepiej wejść na rynki walut cyfrowych, inni przedstawiciele sektora bankowego już wystąpili z własnymi ofertami. Goldman Sachs ponownie uruchomił swoje centra handlu walutami cyfrowymi w marcu, oferując szereg cyfrowych walutowych instrumentów pochodnych, podczas gdy Deutsche Bank, Morgan Stanley i BNY Mellon już współpracują z klientami z tego sektora.

Ten ruch jest częścią znaczącej zmiany w kierunku waluty cyfrowej i innych aktywów cyfrowych na Wall Street, w miarę jak przestrzeń waluty cyfrowej staje się coraz bardziej powszechna.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Citigroup considers offering digital currency services: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO